dalia

Když uvážíme vysoko nasazenou laťku britských kriminálních minisérií, hodnotila bych tuto spíše jako průměrnou. Za její největší klad považuji herecký výkon Davida Tennanta, příběh také dobře plyne, není příliš dlouhý a určitě nenudí. Na druhou stranu jsem stále čekala na nějaké překvapivé rozuzlení nebo zvrat, a to se nekonalo, což je myslím škoda. Nelituji, že jsem se dívala, nicméně znovu už bych se k této sérii asi nevrátila. ()

filmmovier

Podobně jako u White House Farm, i tady je od začátku jasné, kdo je pachatel. Ale o to tu nejde. V Deadwater Fell, který má naštěstí jen čtyři díly a je o něco slabší, než White House Farm, jsou podstatné postavy a to, co prožívají. A pak je tu opět zcela fenomenální David Tennant v hlavní roli, který si do seznamu svých rolí připsal další zajímavý charakter. Čtyři díly utečou jako voda. Délka epizod i celého seriálu je tak akorát, vše je dostatečně zajímavé a nudit se rozhodně nebudete, i přesto, že se tu nekoná žádná velká akce, to ale není ani obyčejná pomalá konverzačka. Povedená detektivní minisérie, ale v tomto případě nejspíš bohatě postačí jen jedno zhlédnutí. A toho já rozhodně nelituju. 70%. ()