Název filmu bratří Marxů Jdi na západ má své kořeny v oblíbené větě Horace Greeleyho, amerického novináře a politika (byl mj. neúspěšným demokratickým kandidátem na prezidenta v roce 1872), který často psal o možnostech, čekajících na mladé muže v neosídlených západních částech Spojených států, a ve svých článcích nabádal: Go west, young man...". Vlastní příběh je plný obvyklých westernových postav, od zlosynů snažících se vydělat na stavbě železnice, přes stereotypní indiány až po krásnou vnučku starého prospektora, a bratři Marxové mají dost času nejen na likvidaci padouchů ale i na oblíbené hudební vložky. Vrcholem snímku je rozebírání jedoucího vlaku, upomínající na klasickou grotesku Bustera Keatona Frigo na mašině. (oficiálny text distribútora)

Iggy

Bratři Mraxové vyrážejí na západ za štěstím. Zápletka filmu se točí kolem výhodného prodeje pozemku, přes který povede železnice. Mladý pár milenců by tím konečně zažehnal dávnou nevraživost svých předků, nevěstin dědeček by konečně zbohatl a Marxové na tom chtějí také něco trhnout. Ale o to se pokoušejí i dva bandité a tak listina o vlastnictví pozemku neustále a za nejrůznějších okolností mění majitele. V celku průměrný film nestárnoucího tria komiků. Za zmínku stojí hned úvodní scéna, v níž Chico s Harpem soustavně okrádají Groucha o drobné rozměňováním, scéna s indiány, kteří si samozřejmě nejvíc rozumějí s němým Harpem a pak velkolepá závěrečná honička ve vlaku. Výkon bratrů Marxových ve filmu dost kolísá. Zprvu má navrch Chico, střed filmu patří hlavně Grouchovi a závěr jednoznačně ovládl Harpo. ()

Kryšpín

Snad nejlepší z jejich komedií. Už dlouho mě nic nepobavilo a tohle mi zvedlo fakt náladu. Jejich komedie jsou jiné než ostatní. Takovou komedii s takovými herci už nikdy neuvidíte. Jsou jedinečné. Bude to tím, že bratři Marxové komunikují s diváky a to se stává ještě humornějším, než by jste předpokládali např. scéna s dohadováním, jak se zastavuje vlak. Koukněte se a pochopíte. ()

Master19

Nevídáno! Marxové odložili své obvyklé pokrývky hlavy, nasadili stetsony, osekali hudební vložky a máme z toho velmi povedenou komedii, u které se jen těžko nesměje. Možná i díky své neobvyklosti (vůči koncepci vedení ostatních jejich filmů), je tento počin jedním z nejlepších, které bratři Marxovi vypustili do světa. ()

Slarque

Pokud člověk viděl víc komedií bratrů Marxových, začnou mu sice některé scény připadat zbytečné (improvizace na klavír či harfu), ale jinak je to opravdu zábavné. Hlavně závěrečná scéna s vlakem je parádní a bratři Marxové občas zabodují i nějakým tím nesmyslným anachronismem, či jinou narážkou na to, že je to všechno jenom zábava (Groucho: „Tohle je nejlepší gag ve filmu.“). ()

kaylin

Trojice bratří Marxů, která se zde objevuje, je tradičně zábavná a velmi se mi líbí, jak se jim opět daří komponovat do filmu i hudbu. Jsou zde dobré vtipy, pak jsou zde takové, které vám dnes nic neřeknou, a nejsem si jistý, jestli byly vtipné před lety. Z tohoto filmu nejsem odvázaný, i když se musí nechat, že bratři jsou pořád jako utržení ze řetězu a chtějí bavit. ()

• Winston Churchill dal projekci filmu přednost před podrobnostmi o zadržení nacisty Rudolfa Hesse. (Terva)