365 dní

Zfilmování populární stejnojmenné knihy autora Blanky Lipinské ukazuje Lauru Biel (Anna Maria Sieklucka), úspěšnou hotelovou manažerku, jejíž manžel ale sedí do noci u počítače a jí nezbývá než si vybrat shodného robertka. Na dovolené na Sicílii ji ale zahlédne mladý gangster Massimo Torricelli (Michele Morrone), kterému nedávno zastřelili otce (dost krvavě a před očima). Massimo se do Laury zamiluje, unese ji a sdělí ji, že ji bude 365 dní držet v luxusní vile, dokud se do něho nezamiluje. Tento produkt byl uveden jako první polský erotický film a obsahuje ostře řezané mužské tváře a těla, krásné ženy, bohaté stoly, úchvatnou sicilskou krajinu a moře, luxusní vily a jachty tak, aby byl divák spokojen. (Peabody)

Ementaler86 odpad!

Pořád se tam jenom prcoce. Příběh o ženské se stockholmským syndromem sice na první dobrou zní zajímavě, ale to by nesměl bejt tak kokotsky natočen. Vyvinul někdo, kdo se na tomhle velehovně podílel, alespoň minimální snahu napsat dialog, který by obsahoval více než tři slova? I strkání si voskovek hluboko do nosu zní jako větší zábava ve srovnání s touto bohapustou sračkou. ()

POMO

Film s climaxem v prvních 15 minutách. Konkrétně vášnivý deep-throatem s letuškou v soukromém tryskáči. Evropské "Odstíny šedi" na iPad pro tři návštěvy fitka. V amerických radovánkách byl on snesitelnější postavou, tady je ona více sexy dámička. Závěr překvapivý, ale pro šílenou povrchnost filmu emocionálně či jakkoliv jinak naprosto nefunkční. ()

Enšpígl

No pane jo a pak, že pohádky točí jen Jirka Strach, ovšem na takovýmhle scénáři se podílel nejen blbej a blbejší, ale ještě museli zavolat nejblbějšího, aby to za ně vylousk. Ovšdm odpad nedám, to zase je laciný gesto, líbil se mě ten luxus a styl a docela kvalitní úroveň měli šukačky, to zase musím ocenit, točit to já, tak uhnu s filmem trošku jiným směrem a hned bych tady od měl pět hvězdiček od kdejakého prasátka, že ? ()

Marius

Mozog nechaj v chladničke a prežiješ to. Ładna kobieta i uległa dominanta. Na facku, nefunguje ani ako guilty pleasure. 2/10 ()

Pethushka

O moc horší to snad být ani nemůže. Extrémně nepřirozené herecké výkony, velmi trapné dialogy, o stupidní zápletce a IQ postav ani nemluvím. K filmu mě dohnala zvědavost, protože vím, že se tento kousek objevoval v různých žebříčcích filmů od Netflixu. Na chvíli mám jasno v tom, že nemusím vidět všechno. Hvězdičku dávám jen proto, že jsem to nakonec - i když na několikrát - dokoukala. ()

Hitman_47

Film o moderní, nezávislé a silné ženě ... pardon, chtěl jsem napsat o tupé zlatokopecké kurvě, ono je to ve skrze jedno a to samé. Ideální pro vyschlé ženské po přechodu, co maj doma jen trychtýř na pivko a tuzemáček a pro mladé tupé instapíče, co jen flexí prdele na každé druhé fotce. ()

Spiker01

Nečekal bych, že to někdy řeknu, ale zjevně existuje okleštěnější verze Padesáti odstínů šedi. Je na Netflixu, je to takřka soft porno a hlavní hrdina se jmenuje Massimo. Erotika tu kupodivu není uvedená jen tak, oproti hollywoodské produkci tu najdeme mnoho odvážnějších záběrů a docela by mě zajímalo, jestli vzhledem k masivnímu (haha) úspěchu začne Netflix produkovat více takových bizárů. A já si to svým způsobem celkem užil...5/10 ()

castor

Sice jejich vztah vyhasínal a přítel měl v žebříčku hodnot výš práci a kamarády, každopádně o to, že se nedobrovolně ocitne v domě sicilského mafiána, rozhodně nestála. Laura se stala obětí únosu. Hodně úsměvného. Protože když kulka proletěla srdcem jeho otce a zranila i našeho urostlého makaróna, viděl její obraz. A následující roky ještě mnohokrát. Nyní po pěti letech ji spatřil na letišti a usmyslel si, že bude jeho. Unese ji, ale neudělá nic bez jejího svolení. „Jen“ ji bude 365 dní držet v luxusní vile se služebnictvem, dokud se do něho nezamiluje. Pokud se její city nerozjedou, bude volná. Nekecám. Italsko-polský recept na lásku. Zatímco její postava ještě možná trochu funguje, i když se z únosu velmi rychle oklepe (nejprve na něj ječí, pak ho provokuje, a nakonec nohy přeci jen roztáhne), on je jak z úplně jiné planety. Tváří se ultradrsně, chová se jak sexuální predátor, producíruje se před ní nahej a pronáší věty typu „pořádně se dívej, o co přicházíš“, zatímco ho nějaká lepá děva orálně uspokojuje. Prostě paráda. Živočišný Ital netrestá a nebere si do ruky bičík, ovšem spojitost s 50 odstíny je patrná. Pokud ji někdo nevidí, ať se raději vrátí ke stavebnicím. I tady posloužil román, který cílí na ženy ve středním věku. Odpočinkové čtivo volí lehké porno/erotiku (to je do značné míry subjektivní) obalenou tuctovou romantikou. Líbivé songy, luxus, exotika. Sex se tváří energicky a tak, jak ho žádná divačka nezažila (ale teď už určitě zažije), naše Laura i změní barvu vlasů, asi abychom měli pocit, že těch nahotinek tam pobíhá víc. Nepobíhá. Klišé se kupí, druhá polovina už vůbec nebaví, atmosféra erotického dusna nefunguje, chemie bylo víc mezi Babičkou a Barunkou. Funguje akorát vizuální stránka, která je slušná. Snad bude pokračování (á la v tunelu se všechno odehrálo jinak). Nemůžu se dočkat. ()

JohnnyD

Nebudem hodnotiť, lebo nepozeral som to ani len na pol oka, každopádne musím vyjadriť počudovanie nad tým, prečo vo filmoch ako 365 Days nie je hardcore erotika. Žijeme v časoch voľne dostupného porna, ale erotické filmy sú krotkejšie ako ich súkmeňovci zo 70tych rokov. ()

Vančura

V době, kdy se to objevilo na Netflixu a hodně se o tom všude psalo, mě to nějak nezaujalo, ale s odstupem jsem dostal chuť to vidět, protože mi přišlo, že by to mohlo být správné guilty pleasure, což se taky přesně potvrdilo. Ten film mě dostal v podstatě od začátku do konce, a vyjma několika ojedinělých momentů, kdy se tam vetře jistá trapnost, jsem z toho jinak byl v podstatě bezvýhradně nadšený. Ten námět s únosem a roční lhůtou k zamilování je za mě naprosto výborný, má to skvělou kameru a soundtrack, odehrává se to na krásných lokacích, má to super obsazení (tím myslím především Michela Morroneho - Anna Maria Sieklucka není úplně můj typ, na můj vkus má příliš malá prsa a ani v obličeji z ní nejsem nějak nekriticky nadšený, byť po té proměně na blond už vypadá více než dobře) a nejzábavnější je na tom to postupné sbližování Laury a Massima a ty její různé provokace na začátku, kdy s ním sice na oko zatím nic mít nechce, ale nebrání jí to jít se před ním sprchovat apod., takže každý normální člověk si o tom jejím "odporu" myslí své. Vlastně mi přijde vtipné, že tu Lauřinu situaci nejde ani při nejlepší vůli vnímat jako nějaké příkoří, protože všechno co se jí děje, vypadá jako splněný sen (na tom je ostatně podle mě úspěch těchhle filmů postavený, že se divačky dokáží identifikovat s hlavní hrdinkou - v tomto smyslu jsem asi žena, když se mi tenhle typ filmů točených primárně pro ženské publikum tolik líbí, haha). Přítele hňupa se elegantně a bezpracně zbavila a místo něj jí do života razantně vstoupil pohledný mafián s neomezenými finančními zdroji a typicky italskou náruživostí - no která normální ženská by stejnou "výměnu" neuvítala taky? V tomto ohledu jsou ty scény, kdy spolu pár vyrazí na nákupy do luxusních obchodů a Laura si může kupovat co chce, skoro až komické, protože to už se ten film ani nesnaží předstírat, že je Laura v nějaké omezující situaci. Ostatně ona sama Massima popisuje těmito slovy: "Je to extra třída. Představ si alfa samce, který vždycky ví, co chce. Je tvým pečovatelem a ochráncem. Když jsi s ním, cítíš se jak malá holčička. Splní všechny tvoje sexuální fantazie. Navíc má metr devadesát, nemá ani gram tuku a vytesal ho sám Bůh - a ptáka mu vytesal Ďábel." Trochu škoda mi přijde, že tam není víc propracovaný motiv zdravotních problémů Laury se srdcem, je to tam zmíněno jen okrajově a více nevyužito, a potom mi taky přišlo, že na to, na jak vysoké "pozici" je Massimo, má nějak podezřele moc volného času, který může trávit v posteli s Laurou (btw. sexuální scény mi zde vůbec nepřišly trapné, jak jsem se obával, naopak jsou podle mě natočené hodně dobře - samozřejmě s ohledem na to, že na Netflixu člověk nikdy víc než prsa neuvidí) - u chlápka v jeho postavení bych čekal, že bude práci věnovat větší nasazení. No a potom samozřejmě lze diskutovat o tom, jak moc vadí, že to je vlastně vykrádačka Fifty Shades of Grey (což je zase vykrádačka Twilightu, který se taky nevynořil ve vzduchoprázdnu) - osobně mi to je ukradený, protože mě ten film prostě vzal na 2 hodiny do jinýho hezčího světa, kde mi bylo strašně dobře, a přesně tohle po filmech chci - naposledy mě podobným způsobem nadchnul snímek After: Polibek - a mrzí mě, že tuto moji potřebu - sám o sobě občas rád mluvím o posledním skutečném romantikovi - musí saturovat podobné komerční sračky, protože v arthouse táboře na druhém břehu bych se prostě na stejný zážitek načekal sto let, bohužel. A hodně sympatizuji s lidmi, kteří měli odvahu si zde tento film dát do oblíbených, a jít tak proti proudu stáda, které mělo potřebu ten film zhejtovat, když to museli vědět předem, že se jim nebude líbit. Och, jak by na světě bylo lépe, kdyby každý koukal jenom na filmy, které odpovídají jeho vkusu, a nikdo jiný by se do toho nesral! () (menej) (viac)

silentname

Ako dokáže jeden človek okomentovať film ako "365 Days"? Popravde, je úplne jasné odkiaľ Blanka Lipinska brala inšpiráciu. Buďme ale k sebe úprimní. Nakoľko roku 2011 trilógia "Fifty Shades Of Grey" zaznamenala obrovský čitateľský úspech, je len logické, že vznikne niekoľko kópií. Takže ako vyzerá filmová verzia kópie originálu, ktorý bol najpredávanejším brakom minulého desaťročia? Úprimne, presne ako by ste čakali. Ak ste fanúšikom tohto typu filmov, tak super. Užite si to. No všetky problémy, ktoré som mal pri sledovaní filmovej verzie "Fifty Shades Of Grey" by sa dali uplatniť aj tu. V prvom rade dialógy. Absolútne pília uši. Nikto by sa nikdy takto nerozprával. To sú všetko napísané klišé, ktoré poznáme. Film si nevzal so sebou aj príbeh z tirlógie, ktorú sa snaží kopírovať, no miesto toho z toho urobili erotickú verziu "Beauty And The Beast". Celý príbeh je urobený podľa jasných šablón. Postavy dokopy nie sú zaujímavé a niektoré, ktoré by sa mali objaviť len na začiatku si nájdu cestu, aby nás otravovali ešte aj v záverečných častiach. Chémia medzi hercami dokopy neexistuje. Alebo to trošku poupravím. Keď sledujem ich sexuálne scénky, tak telesne si rozumejú. Emocionálne to absolútne nefunguje. A okrem toho ich herecké výkony sú chabé. Možno za to môžu tie otrasné dialógy, ktoré nemajú ani najmenšiu šancu predať. A potom je tu soundtrack. Ktorý dokopy poňal celý film štýlom, že tu dáme obrovské množstvo všetkých možných skladieb a najlepšie čo najviac za sebou. Ak sa nerozprávajú žiadne dialógy, tak musí nám hudba prezentovať o čom daná scénka je. Očividne je niekto alergický na ticho. Aké sú plusy filmu. Myslím si, že film vyzerá celkom kompetentne a režiséri minimálne vedia ako zaujímavo zachytiť scénku. Občas síce mixujú zábery z dvoch alebo troch rôznych miest a dokážu nás celkom domotať, no inak film vyzerá celkom slušne. Olga je tu jediná postava, ktorá ma vedela úprimne pobaviť. A kedykoľvek povie "Ku.wa" tak som sa úprimne smial. Jej prítomnosť asi jediná dokáže niečo priniesť. Inak film hodnotím ako rovnakú sexy kravinu ako bolo "Fifty Shades Of Grey". Ak sa vám kniha alebo film páčili, tak si to užijete. Ak ste to považovali za brak, toto bude spadať do toho istého súdka. Hodnotenie: D- ()

dopitak

Dějově naprosto šílený, pro chlapy jedině na zasmátí, jak by mohli dopadnout se zlatokopkou. Pro dámy super věc. Kamera a hudba výborné, na pomezí eroťáku a skoro softporna. Anna Maria jako brunetka neuvěřitelně sexy, jako blondýna o poznání méně. Viděno v polskoanglickoitalské verzi, s řeckými titulky (neotitulkované byly jen polské pasáže). ()

Marze

Přiznaně hloupoučká gangsterka s erotickým thrillerem. Je to podobné italským soft porno filmům z 90.let, kde ale byli větší kolohnáti než je ústřední šarmér. Film se snaží přesvědčit, že jde o psychologii rozvíjeného vztahu, ale jde zde hlavně a pouze o znázorňování luxusu a splňování všech snů.Feministky snímek nedokoukají, protože je tu oslavována mužská dominance jako něco hodně erotického. I když kdo ví... ()

Arsenal83 odpad!

Vraj podľa knihy, ktorú napísala ženská. No tak to bude úroveň asi našej Evity. Viete si predstaviť ešte horšie než 50 odtieňov šedi? Ja som si doteraz nevedel, ale vidím, že niektorým filmárom nerobí problém prerážať dná. Primitívne, hlúpe, nelogické a navyše aj násilné. Akože ten macho, do ktorého sa mala hlavná protagonistka zaľúbiť je hovädský tyran a nikomu to nevadí, odrazu feministky nekričia, lebo to napísala žena? Strašne nechutná sračka a čo je najhoršie ešte aj s neuveriteľne otrasnou angličtinou. ()

Netflix oznamuje pokračování svých hitů

Netflix oznamuje pokračování svých hitů

14.05.2021

Fanoušci filmů Enola Holmesová a 365 dní (pravděpodobně dva různorodé tábory) se mohou začít radovat, streamovací gigant Netflix totiž čerstvě oznámil pokračování pro oba výše zmíněné snímky. V… (viac)

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)