Dokument zachytáva život, kariéru a hudbu Dolly Parton. Všetky aspekty sú reflektované jej priateľmi, spoločníkmi a aj samotnou Dolly. (dwdb)

Streeper

Hezky zpracovaný document. Musím ale říct, že ze začátku to bylo trošku chaotické, ale pak se to uklidnilo. Mrzelo mě, že se document nevěnoval vice jejímu osobnímu životu, napříkald dětství, manželství, nebo proč se rozhodla nemít děti. Dokument se hodně zaměřuje na její kariéru a růst, což je fajn, ale chybělo to trochu vice těch osobnějších věcí. Moc se mi ale líbily příběhy za napsáním písní, některé opravdu pobavily. ()

Maura

Dolly Parton sa v našich končinách neteší takej obľube ako doma v Amerike a je na to pár dobrých dôvodov. Médiá ju vykresľujú ako nafukovaciu sexuálnu pomôcku a americké country nie je cool rádiový žáner. Tento dokument ma však presvedčil o tom, že Dolly je jedna z najzaujímavejších žien v šoubiznise: je svojská, inteligentná a vie písať texty. Brutálne dobré texty. Sledovať ju, ako s úsmevom a svojim šialene plastickým imidžom spieva o ženských právach, či o živote sociálne znevýhodnených, bolo šokujúco osviežujúce. Jej talent komentuje napr. aj Jane Fonda, ktorá Dolly opisuje ako nesmierne šikovnú a tvorivú biznismanku, ktorá mala dobre premyslené všetko vrátane svojho imidžu. Ako sama Dolly hovorí, viem, že sa zo mňa vysmievajú, ale neuvedomujú si, že sa smejú na svoj účet. Ozaj, vedeli ste, že legendárny hit I will always love you, ktorý naspievala vo svojej zlatej ére Whitney Huston, napísala práve Dolly? Podobných odhalení zaznie v dokumente viac. Nebyť slabšieho spracovania by som hodnotila vyššie. ()

PEZ

Kto by to bol povedal, že ma tak silno dojme dokument o Dolly Parton! Ale tá žena má neskutočnú charizmu a minimálne tri dekády to bola riadna kočka. Navyše s vlastným názorom. Ja som ani netušil, že je takou veľkou osobnosťou. Ale už sa nedivím tomu, že predala viac ako 100 miliónov albumov! A keď už za nič iné, navždy ostane človekom, čo napísal legendárny song "I will always love you", ktorý o 20 rokov neskôr na celom svete preslávila Whitney Huston. Ale toto slúži Dolly ku cti - že to nebola iba speváčka, ale aj skladateľka. A počas svojej kariéry napísala viac ako 3000 songov (!). Neuveriteľné. Takisto ako aj to, že vystupuje ešte aj po 70-tke. Na dokumente sa mi páčilo, že sa o nej na kameru vyjadrili aj také legendy ako sú Jane Fonda, Kylie Minogue, Linda Perry, či Lily Tomlin. Takže u mňa veľká spokojnosť, naozaj ma film dojal a dozvedel som sa kto vlastne Dolly Parton je. ()

kockodan

Nečekejte žádné senzace a pikantnosti z osobního či milostného života. Dylina Dolly je stará škola a správná Southern Belle, who doesn't kiss and tell. Dokument je striktně profesní o její písničkářské, hudební a filmové kariéře, a tuto začíná popisovat od jejich šesti let (!). Proto toho kántry taky musíme přetrpět přes dvě hodiny (aspoň tak nekonečně dlouhý mi to připadalo). Nedozvíte se nic bližšího ani o její rodině (až na pár starých zažloutlých fotek, který nikoho nezajímají a který nikdo dooparvdy nechce vidět), vztahu s matkou (krom toho, že ji Dylina "loved dearly"), či sourozenci (je z 12 fakanů, tedy z dob, kdy šprcka ještě nebyla vynalezena), či nedejbože s otcem, o tom se nedozvíme lautrnic. Manžela se kterým je sezdaná 50 let zahlídneme taky jen na pár retro fotkách ze sedmdesátek, a tím je soukr. život Dyliny v tomto filmu uzavřen. Takže celý dokument jen krafání o tom, jak nonstop skládá kántry písně, a to i když sere na hajzlu, a cestuje po štacích, vystupuje v nevkusnejch klaunskejch hadrech s třásněma i na zadku v TV, hraje v jednom podělaným filmu, ke kterýmu složila písničku, a jak je jedinečná a úžasná jak nemrtelná teta. Ale i tak určitě stojí za to se ohledně Dyliny Dolly dovzdělat (já např. jen vágně tušil, že někdo jako Dolly Parton existuje, a to se považuju už za semi-pamětníka!). Právě proto doporučuji shlédnout, a to i když nejste fandou country ani bluegrassu, už jen pro to, dozvědět se třeba, že Elvis a jeho manažerský tým v roce 1974 škemral u Dolly o práva na I will always love you, jen aby jim vychcaná Dolly, drsná to byznysmenka řekla Ne, a dobře udělala, jelikož o 20 let později ji cover verze od Věry Husté k filmu Bobykrát s Kikinou Kostějem Nesmrtelným udělala milionářkou! LOL! Celkově dokument i samotná Dylina Dolly vyznívají dost nudně. Na druhou stranu, i přesto že vypadá jak nafukovací panna ze sexšopu, má jakousi zvláštní starosvětskou úroveň (jak profesní, tak lidskou), její život i kariéra jsou prosty trapných tabloidních skandálů, a délka její kariéry naznačuje, že asi něco dělá dobře, tedy rozhodně v očích jejích redneckovských kántry fanoušků a záplavy gayů a transek, co ji dodnes milují a imitují. 65% ()