Kenobi - A Star Wars Fan Film

Příběh se odehrává na pískem pokrytém Tatooine, kde mistr Obi-Wan Kenobi dohlíží na bezpečí malého Luka Skywalkera, který žije se svým strýcem a tetou. Rytíř Jedi používá kvůli utajení jméno Ben, a aby uchránil chlapce před zájmem Impéria, rozhodne se zbavit se světelného meče a svých způsobů. Jenže jednoho dne se na Tatooine objeví imperiální důstojník s četou Stormtrooperů a Lukovo utajení je v ohrožení. Kenobi musí zasáhnout... (ArsenalEagle)

DJ_bart

"Oh, hello there." ___________ Aneb další důkaz toho, že produkci snímků z oficiálního kánonu Hvězdných válek by se měli chopit fanoušci – ta vzájemná propast mezi korporativní honbou za ziskem a čistě amatérským entuziasmemje fakt nezměrná. Perfektní kraťas! ()

Cappuccino

Nerozumiem z akého dôvodu si stromtrooperi náhodne vybrali ku kontrole práve Lukeovho strýka a tetu a z akého dôvodu stromtrooperom vadilo obyčajné dieťa. Zároveň mi nejde do hlavy, čo v sebe musel obsahovať ten piesok hodený do Kenobiho očí, aby na minútu "oslepol". Prevedenie po vizuálnej stránke na amatérsky kraťas slušné, no obsahovo žiadna výhra. ()

Kothy

Poněkud pomalejší Star Wars kraťas s jednou dobrou akční scénou. Ukazuje nám Benův život na Tatooinu a jak během těch let chránil malého Lukea. Pro zpestření stačí. ()

Lacike

Ako fanfilm to je veľmi dobré a aj dejovo ma to bavilo. Kenobi na Tatooine, kde dohliada na malého Luka a jeho nevlastných rodičov pred nástrahami zradného Impéria. Nesmú chýbať Piesoční ľudia a bitka so sveteľným mečom. Technický stránka vyzerá profesionálne. Najviac sa mi páčila nádherná hudba. Trochu ma štval prehnaný lens flare. Celkovo ale pútavejšie a lepšie ako precenený Mandalorian. Snáď Disneyho Obi-Wan bude aspoň takto kvalitný. 7/10. ()

JohnCZ

Výborný Jamie Costa a jeho přesná imitace, (nejen na fanfilm) obdivuhodná filmařina a úžasný originální soundtrack. Je z toho cítit nadšení pro věc, má to emocionální hloubku a hlavně to ukazuje, že Star Wars nemusí být vždy jen pestrobarevná akční honička. ()

ArsenalEagle

Zápletka je sice trošičku nelogická, protože nevidím moc důvod proč by mělo Impérium mít takhle spadeno na Anakinova nevlastního bráchu a jeho ženu. Mimochodem, proč Luka nějak neregistrovali jako vlastního syna (chápu, čím míň zmínek o něm, tím líp, ale i tak). Každopádně Ben vypadá slušně, a i když jeho splynutí se Sílou je poněkud zrezivělé a má tak trochu co dělat s telekinetikou na úrovni padawana-začátečníka, tak to nevadí. Kamera je skvělá a Tatooine vypadá výborně. Jen je to malinko pomalejší, než bych si představoval a něco malinko mi tam chybí. ()

ZeroCZ1233

Super kraťas, u něhož je vidět amatérské nadšení pro věc, jež je někdy víc než celý budget. Představitel Bena byl velmi přesvědčivý, skvěle napodobil Ewanovo charisma i body language. Můj těšing na oficiální Kenobiho sólovku s Ewanem byl tímto kouskem ještě prohlouben. 8/10. ()

celticek

Na to, že je to fan film, tak opět velice zdařilé. Disney by se mohl inspirovat minimálně, co se námětu týče. Přitom tak jednoduché. Přesto, že nemohli evidentně použít známý hudební motiv a ani nemají rozpočet nebo možnosti ILM a THX studia - klobouček. Solidní cosplay. ()