Velký hudební festival. Každý už dnes pozná, kde se odehrává. Vydaly se na něj i dvě důvěrné kamarádky, obě učitelky v mateřské školce. Aneta, silná holka do světa, Jana, útlá dívenka spíše do sebe. Chtěly si festival užít, pobavit se. Zvlášť Aneta se do toho zhurta pustila, zatímco introvertní Jana zůstala jako obvykle stranou. Anetu najdou mrtvou. Spadla z výšky, stopy však neukazují na nehodu. Ostravská kriminálka vyráží do akce, padají první podezření. David a Karel, zaměstnanci festivalu, kteří s Anetou toho večera prokazatelně něco měli – a nebylo to čtení z knížky – jdou na řadu jako první. Nečekaně se objevuje otec zavražděné, pan Nový, a dokonce i nevlastní bratr Robert, se kterým se Aneta dlouho neviděla. Náhoda? Otázky se množí, odpovědi nejsou jasné, ale Ema a její spolupracovníci přesto cítí, že se blíží k cíli. Chaos, který sebou nese atmosféra hudebního festivalu v bývalém průmyslovém areálu, se začíná vyjasňovat. Kriminalisté se vracejí až na začátek příběhu, pátrají hluboko v minulosti a nacházejí překvapivé řešení. (Česká televize)

subic

Stanislav Majer je malý gumový medvídek :-D tak mu říká jeho mladá kamarádka, co dělá za barem na Colors of Ostrava. A taky Štěpán Kozup začal konečně perlit hlavně u výslechu. 2 Holky se vydaly stopem na Colors, na místě se začnout odhalovat staré věci mezi kamarádkami tak, až jedna druhou shodí z nějaké rampy. ()

mira007

" Třeba si zapálil druhé trenky" ... ale jo případ mrtvé macaté sexuální mašiny Hacurové byl zajímavý a díky hláškám nekriminalisty Kozuba velmi vtipný. Po shlédnutí Specialistů na Nově, kde hrajou tři herci a tým kriminalistů , prostě musím ocenit, že Hřebejk točil během plného provozu Colours of Ostrava, kde byly stovky lidí a na rozdíl od komerčních seriálů ( respektive seriálů komerčních televizí ) osvěží každý díl neznámé tváře, z nichž někteří umí i hrát anebo budí sympatie - dnešní vítězkou je pro mne barmanka Hedvika v podání Barbory Šampalíkové. ()

castor

Po pauze (způsobené slabší kvalitou) jsem se vrátil a měl jsem štěstí na slušný díl. Introvertka a extrovertka se baví na hudebním festivalu, jenže jedna se nedobrovolně proletí vzduchem a pádem z výšky umírá. A na nehodu to nevypadá. Podezřelých je víc, i když divák zase mnohé poměrně rychle odhadne, palec nahoru každopádně za atmosféru průmyslového areálu a za jízlivého Štěpána Kozuba. Celkově nicméně chybí větší údernost a nějaká skutečně vydařená živější (akčnější) sekvence. ()

marhoul

Bez mého oblíbeného rolls royce Karla Dobrého to je slabší, ale za nostalgickou vzpomínku na Colours, které letos nezažijeme, přihazuji. Kolem Majera s Hřebejkem a kameramana jsme nalití procházeli, trošku jsme se děsili, že se mihneme v záběru, ale ne I to nám vyšlo. Eva Hacurová po burleskách opět ve formě. ()

pirduch

Vcelku dobré, jen zase asi moc ne ze života... Dobrej byl ostrej Kozub na sprostého podezřelého, divný mi bylo že ty dva prakticky vůbec nezajímalo,co se stalo...bejt v podezření vraždy,navíc jako poslední kdo se zavražděnou byli,tak bych asi očekával jinej přístup než tu jejich namachrovanost...ale možná že je to naopak...naštěstí jsem v této situaci nikdy nebyl a ani nebudu. Nicméně sto bodou za "kulisy" Vítkovic a Colours... ()

• Natáčelo se v Dolních Vítkovicích přímo v době konání festivalu Colours of Ostrava. Díky natáčení přímo na festivalu se tak o kulisu dílu postarala například známá kapela The Cure. Natáčení probíhalo také v bývalé čističce odpadních vod v Bubenči, tedy v místě, kde režisér Jan Hřebejk natáčel i první scény svého debutu Šakalí léta (1993). [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)