Mladá a krásná žena jménem Vlaďka Brousilová přijíždí vlakem plným fotbalových fanoušků do Ostravy. Na nádraží je napadena neznámým mužem v kapuci, která mu zahaluje tvář. Zasáhne ji kyselinou. Otřesné zranění ve tváři, spálené oči. Něco takového Ostrava ještě nezažila, stejně jako její kriminalisté. Vyšetřují především v klubu, který Vlaďka Brousilová vedla a který jí patřil. Tři blízcí lidé, kteří by mohli být podezřelí: bývalý milenec Viktor, klavírista Dalibor a herec Lederer. Výsledky pátrání jsou však neuspokojivé, nikam nevedou. Možná všechny podezřívají neprávem. Mohl to udělat i nějaký neznámý šílenec? Veřejnost je vyděšená z představy možných dalších útoků, šéf kriminálky je mimořádně nervózní a Ema musí rychle přijít na to, jak to s útočníkem ve skutečnosti je. (Česká televize)

otík

Těžko říct, proč byl Karel Dobrý poslán do lázní, ale už druhý díl chybí. Na druhou stranu Beretová má hezké uplé tričko. Ale dost keců, díl to byl s hodně vážným tématem, plný pátrání v terénu, takže rozhodně dobrý díl, jeden z těch nejlepších. ()

mira007

Desátý díl o útoku kyselinou na mladou ženu na vlakovém nádraží ( celkem hloupé místo činu, když tam je vlak plný fanoušků Baníku, ale oběť náhodou jde sama po schodech jinam k pachateli ) se mi zdál v rámci seriálu mírně nadprůměrný, ale je to díl, který se hemží mladými herečkami, které se snaží prorazit z malých rolí - od oběti Dominiky Býmové servírky ze seriálu Most!, Táni Malíkové, která se mihla v Ulici, tak jako Klára Miklasová, která letos měla hlavní roli v prapodivném filmu Daria až po Slovenku Sarah Aróotovou, kterou jsem si zapamatoval z rozverného dialogu s Kukurou v Inspektoru Maxovi. Zjistil jsem, že jako fanda české tvorby v případě že je slabší, tak mi udělá aspoň radost hrát si hru " kde jsem tu tvář viděl" a dneska to byl sukces za dva bludišťáky. ()

sorrow

Určitě lepší díl než ten minulý, ale… Policie si nechá nakukat alibi, že byl pachatel někde v Rakousku, opravdu se spolehnu jen na předložení dvou lístků, prospektu z galerie a jednoho svědka? Co třeba vyžádat od kolegů z Rakouska nějaké kamerové záznamy, nebo osobně prověřit vytěžením svědků na místě, zda tam skutečně podezřelého v té době někdo viděl? Ani jsem moc nepochopil proč Viktor nakuká policii něco o své současné přítelkyni, když jedním telefonem lze ověřit, že je to lež. I místo činu by šlo vymyslet určitě lepší, někde v noci, beze svědků, určitě ne na nádraží plném lidí za bílého dne. Toto by šlo v dnešní době možná vyřešit jen pomocí kamerových záznamů z místa a okolí. Dohledání pachatele bylo pro diváka velice jednoduché. ()

ibeh

Ale jo, pro mne je tento krimi seriál taková pohodovka a nejvíce si užívám Beretovou, Dobrého a občas nějaký ten humor. Jednotlivé díly svou úrovní kolísají mezi 2* - 4*. Škoda, že už Dobrý bude hrát pouze v posledním dílu. ()

• Epizoda se částečně natáčela v Dolních Vítkovicích v Milan Dobeš Museu, na nádražích Vítkovice a Ostrava-střed a také v legendárním absint klubu Les. Exteriéry léčebny se točily v pražské Lannově vile. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)
  • Castingovou roli si v této epizodě střihl také pianista Melody Makers Ondřeje Havelky Miroslav Lacko. [Zdroj: fm.denik.cz] (me116)