V Tunisu umírá na otravu jídlem turistka z Ostravy. Český konzul má pochybnosti o vyšetřování této smrti místními úřady a informuje o tom kriminálku v Ostravě. Tak se tento případ úmrtí na exotické dovolené dostává k Emě a jejím kriminalistům. Shodou okolností je v Tunisu i Emin manžel Bolek. Vyšetřuje tu svůj vlastní případ a může Emě pomoci. Kubelík, šéf Ostravské kriminálky, povoluje jeho spolupráci, a tak dostává Ema čerstvé informace z místa činu. To, co zpočátku vypadalo jako nikým nezaviněná nehoda, se brzy mění v podezření z vraždy, dokonce z vraždy úkladné. Kriminalisté objevují zajímavá fakta o mrtvé ženě. Trpělivě rozplétají i složité a rozporuplné vztahy v jejím životě. Protože šlo o mladou atraktivní ženu, která byla ve třetím měsíci těhotenství, je skutečně po čem pátrat. Postupně se objevují další postavy, svázané s osudem zavražděné, a kriminalisté musí v celé té komplikované pavučině vztahů a utajených souvislostí najít tu jednu jedinou pravou postavu – tu, která vraždila. (Česká televize)

carl.oesch

Docela dobrý díl, jenom souhlasím s mirou007, nepochopil jsem, proč se tam motá ten odpuzující neherec Slezáček a proč tam byl únos té dívenky. Díl se tak inspiroval vzdáleně Kramným (ale opravdu jenom vzdáleně) a to s tím dítětem měla být asi variace na únosy Barnaveretem ukradené a do norských famílií "osvojené" děti a Slezáček měl být ten polský borec, co podobné akce uskutečňuje... ()

quokam

Polák zapomnel mluvit polsky - a to i doma, kde pred nekolika dily polsky mluvil. Jako srozumitelnosti to pomohlo. Nekdy dokonce pozapomnel i na rusky prizvuk. Pripad - prekombinovanej. Mazat kameru dzemem, aniz by byl pri tom natocen ksicht, je vazne kumst. Zabery tajne kamery protiteroristicke jednotky v tuniskem hotelu? To jako fakt? To tam jako soucasne bydel i Usama? A, tak ten asi ne, ten uz nezil.  Zenska zemre na moznou zamenu leku a nikdo nechce videt krabicky, ktere si tam vezla? Zvlast, kdyz jeste v prubehu vysetrovani vyjde najevo, ze s nimi manipulobala jeji sokyne z lasky, pracujici spolu s ni na kardiologii?  S Castorem dale souhlasim, ze uvod byl proste peklo. Scenare byvaj nedomyslene. Zpetny unos holcicky sice zajimavej, jj na takove silne od pohledu zcela spolehlive motorce se zivej stit vzdycky hodi, ale jaksi navic. Jenom mala otazka, proc se pred tim vydal z Tuniska na otocku do Ostravy. Aby si zasel pokecat s kamosema od kriminalky, jak jde pripad? A oni si s nim radi o tom podeli?  3/10. ()

mira007

Televizní vražda v Tunisu není vraždou v Egyptě z novin. Jelikož je případ Kramný dost známý, tak jsem si udělal obrázek jak moc jsou případy Místa zločinu Ostrava inspirované skutečností - je tam mrtvola, policajti a exotická země - tím podobnost se skutečným případem končí. Za mne jeden z nejslabších dílů ( a nejhloupějších ) , kde dám dvě hvězdy za Tunis a Bořka Slezáčka, který ve své největší filmové roli rozjel ve své mini lince špionážní akční film, který mne pobavil. ()

Pepi74

A mě se to líbilo. Všichni opěvují první oddělení. Hmmm.. Tak tady, když už sundali konečně ty hnusný kulichy jsou mi všichni sympatičtí i nesympatický Kříž. V 1. oddělení vezmou fotky pěti komparsistů a mezi ně zamíchají Skopala..kdo je asi vrah? Tady se objevují známí herci a jsou většinou podezřelí až do konce a co mě baví, je jasný rozdíl mezi Prahou a Ostravou. V Praze krásné budovy a kancly, v Ostravě je to jak ze 70. let. Prostě realita. ()

castor

Úvodní rozhovor mezi Bořkem Slezáčkem a českým konzulem byl z říše pekelné. Něco tak prkenného jsem dlouho neslyšel. V Tunisu umírá (údajně) na otravu jídlem turistka z Ostravy. Z nešťastné náhody je nakonec pochopitelně vražda. A víc podezřelých, protože atraktivní žena měla kromě manžela i několik milenců. Řekl jsem si, že to ještě zkusím. Jméno Jana Hřebejka mě nalomilo. Jenže je tak trochu jedno, zda za kamerou stál on nebo Toníček z 9. B. Vyšetřování je docela partyzánština, zase spousta náhod a berliček, obecně to sráží fajn dojem z vyšetřovacího týmu (poprvé je víc vidět i Štěpán Kozub). ()

• Scénka v závěru epizody, pád z motorky na kluzké dlažbě, nebyla ve scénáři. Jednalo se o skutečný pád a následnou improvizaci. Dle režiséra Hřebejka neměl pád naštěstí pro herce následky. (Van_Stajpen)
  • Příběh byl volně inspirován kauzou úmrtí v Egyptě -– Kramným, ale i ostatními tajemnými úmrtími českých občanů na dovolených. (Van_Stajpen)
  • Unesenou dívku v Tunisku v seriálu hrála desetiletá dcera režiséra Jana Hřebejka. [Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz) (Van_Stajpen)