Dva případy v jednom dni. První – vražda ukrajinského dělníka, spíše poprava na ulici, provedená unikátní zbraní s dřevěným nábojem. Druhý – únos bohatého ostravského lichváře, který půjčuje peníze. Zmizel i se svou manželkou. Ema a její spolupracovníci si rozhodně nemohou stěžovat na nedostatek práce. Stopy po zavražděném Ukrajinci vedou k podivně pronajaté garáži. Stopy únosu odhalují hospodskou partičku, k níž lichvář patřil. Mohl mít někdo z jejích členů zájem o lichvářovy peníze? Vyšetřování probíhá jako obvykle, mnoho otázek, málo odpovědí. Potom však vybuchne bomba, která oba zdánlivě nesouvisející případy spojí. Ema si všimne pachu čerstvé cementové vlhkosti v pronajaté garáži a odtud už není daleko k vykopání podlahy a k nečekanému, hrůznému objevu. Z celkem standardního kriminálního příběhu se vyloupne horor. K dosavadním činům přibývají další a podezření nakonec díky Emině intuici pevně zamíří k cíli. Tentokrát spolupráce mezi Emou a Honzou funguje na výbornou, i když k přátelství a důvěře mezi nimi je pořád ještě daleko. (Česká televize)

castor

Konečně slušný díl. A zase jde o dva případy. Noční poprava ukrajinského dělníka a únos lichváře i jeho nemocné manželky. Divák zase poměrně rychle odhadne, které z vedlejších postav v tom mohou mít prsty, celkově chybí větší údernost a nějaká skutečně vydařená živější (akčnější) sekvence. Kriminalistický tým nicméně slušně šlape, Dobrý i Majer hrají solidně, „drsné“ ostravské prostředí, kde si chlapi dají často před držku, je ale používané tak trochu na sílu. ()

subic

Pavla Beretová jako šéfka 1. oddělení dostává další čočku. Podle celníka jsem si vzpomněl, že už jsem to taky viděl, ale po 3 letech si to vážně nepamatuju, natož ty 2 mrtvoly zalité v betonu v garáži. No a právě ten celník to tam kropil starou historickou neregistrovanou pistolí s tlumičem, které říkal tichošlápek. ()

honajz

Pořád přemýšlím, proč mi tenhle seriál nejde pod vousy, a myslím, že to bude jednak tím, že ani jedna postava policisty nebo policistky není sympatická - všichni jsou furt depresivní, naštvaní, všichni si hážou klacky pod nohy, prostě se nechovají jako tým, ale partička puberťáků na lyžařském kurzu. Za druhé proto, že se tvůrci tak moc snaží o zvrat a tajemno, až zapomínají na určité logické lapsy (a divák si pak klade otázku - proč neprověřili tohle a tamhleto?) U Specialistů to ještě zkousnu, to je prostě tak naivní, až je to veselé, ale tady si to hraje na áčkový a vážný seriál se snahou o propracovanost. O to víc to bolí. A konečně za třetí - chybí v tom nadhled. Všichni, ale fakt všichni jsou pořád kyselí jak citron a tváří se, jako by spolkli krtka. Nikdo neudělá vtip, nikdo není občas veselý, jako by šlo o nějaké roboty. Jinak mě pobavilo - a opět se nabízí srovnání se Specialisty -, že případ se vyřešil díky intuici při odchodu, kdy celá speciální jednotka techniků nic nenašla, ale holce to docvaklo okamžitě, nebo jak se vrah u výslechu zhroutí a hned všechno vyklopí, až i jeho právník neuvěřitelně zírá. ()

cdome.82

pořád si říkám, co je tam blbě. a on asi scénář. vrátnýmu ukážou očividně mrtvýho týpka, kterýmu stíká z hlavy krev, ale vrátnej je cajk, týpek bydlí tady. asi si nevšiml, že pánovi není dobře a možná se večer nestaví :-/ a zbytek je tak dobře na úrovni honzy zemana, bič boží to mrská každou chvíli... tohle fakt nejde sledovat ani v rámci pravidelného sebemrskačství. ()

sorrow

Je to taková průměrná česká krimi, kterých je mraky. Jen pár věcí, které mě zaujaly: 1/ Drak se v telefonu s dcerou nemazlil, ani jí nenechá zavolat matce, dokud se nerozejde s tím anarchistou, který ho chce pumpnout o půl mega, ale když zmizí, zjistí se, že dcera má klíče od domu, a dokonce zná i heslo k trezoru. Kdyby měl s dcerou takový vztah, proč si nevyměnil zámek a nezměnil heslo u trezoru, když si takhle mohla dcera kdykoli domů tajně pro peníze zajít? 2/ vrah měl přece alibi, zřejmě falešné, tedy další karbaník, který Drakovi dlužil půl mega, se raději nechá zahrnout do okruhu podezřelých, namísto toho, aby řekl policii pravdu? 3/ policie si jako neprověřila vrahovo majetkové poměry, což nebylo tak složité, když neměl práci a měl hypotéku a ženu dlouhodobě v nemocnici? To je dost odfláknutá práce. 4/ Už Rudla Pekař z Malého pitavalu říkal, že zavraždit někoho způsobem, že mu poškodím brzdy je prakticky nemožné, jako podezřelý ujíždí policii a za celou dobu nezjistí, že mu auto nebrzdí, navíc vrah má takové štěstí, že zrovna když sedne jeho oběť do auta, nejede na pomalou projížďku, ale ujíždí před policií, 5/ vrah nesmrděl korunou, proto vlastně vraždil, kde vzal těch 50 litrů pro občana UK? ()