Ztratila se čtrnáctiletá dívka Nikola. Nikdo netuší kam, není jasné, zda vůbec žije. Pro kriminalisty z Ostravské kriminálky je to samozřejmě mimořádka. Je vyslýchána dívčina rodina, její kamarádky ze školy i ze stadionu, kde trénovala s ostatními roztleskávačkami. Vyslýchat tak mladé dívky však není pro partu otrlých kriminalistů, tedy Honzu (Stanislav Majer), Richarda (Karel Dobrý) a mladého Matese (Štěpán Kozub), nijak jednoduché. Proto je přizvána žena, která může lépe porozumět dívčím duším. Kapitán Ema Grodská (Pavla Beretová) má po odchodu z předchozí funkce volno, a tak kriminalistům ráda pomůže. Šéf kriminálky souhlasí a mužný duch oddělení doplní jemnější ženský element. Vyšetřování postupuje těžce, podezření jsou nejasná, a je to právě Ema, kdo narazí na první důležitý důkaz, který někam vede. Objevuje se možný motiv lechtivých fotografií mladičkých dívek, které putují po internetu. Toho, čemu se říká dětská pornografie. Kriminalisté se zvolna prokousávají k výsledku v reálném světě města Ostravy i na bezbřehé síti internetu. Řešení případu ztracené dívky je překvapivé, stejně jako Emino vlastní, životně důležité rozhodnutí, které učiní ve svém světě kriminalistiky. (Česká televize)

Chudobka

Chtěla jsem vidět Karla Dobrého a Stanislava Majera. Oba jsou dobří herci, ale zde neměli prakticky co hrát. Navíc na Majera s knírem je hrozný pohled. Kozub mě neoslnil. V každém týmu musí být mladá pohledná žena, která to vytrhne. Bez ní by si chlapi neporadili. Beretová to tedy vytrhla, ale mě nepřesvědčila. Těm děvčatům jsem moc nefandila. Dělaly všechno pro to, aby se dostaly do problémů. ()

Marze

V tomto dílu hned od prvního záběru školačky je jasné, že půjde o dětskou pornografii. Vyskytuje se tu nadúroda úchylných mužů. Na rozdíl od Policie Modrava a její sousedské slunečnosti tu je sychravá šeď továrních hal či důlních věží. Další rozdíl je v tom, že šumavští policisté svou šéfovou milují i ctí, Ostrava je líčena jako poslední skanzen mužského šovinismu, kde matku dítěte vidí detektivové neradi v týmu, natož ve vedoucí funkci.Místo zločinu Ostrava se nejvíce podobá Specialistům, ale nemá tolik konverzačního humoru. Finále je efektní. Dávám hodnocení horní hranici průměru. ()

rakovnik

Až na Bořka celkem slušné obsazení, byť femme ex machina mi také moc nesedla. Chlapi vedle ní vypadají dost neschopně. I když dvě naivní čtrnáctileté holky také předvedly více schopnosti než tým kriminalistů. Přiznám se, že s pachatelem mě ale tvůrci nachytali, proto odpustím některé vyložené nesmysly. ()

Eleanor05

Ale tak jo... Česká kriminálka, která si nehraje na nic světoborného, protože konečně pochopila, že na to zdejší tvůrci prostě nemají. Takže na rozdíl třeba od nedávno odvysílaného Principu slasti, nebo druhé série Rapla, nezkouší špatně kopírovat severské detektivky a nepůsobí tak překombinovaně, trapně a směšně. První díl byl navíc na aktuální téma, postavy vyšetřovatelů mě nerozčilovaly, herci nebyli příliš okoukaní. Jenom škoda té "over the top" scény s dopadením pachatele. 2,5*. ()

castor

Další policejní tým je tady. Mužný duch oddělení zrovna doplňuje jemnější ženský element. Ema Grodská (Pavla Beretová) navíc u prvního případu sehraje důležitou roli, zároveň se rozhodne učinit i podstatný krok ve své kriminalistické kariéře, což se pánům okolo nebude zamlouvat. Podle tvůrců parta vyšetřuje případy inspirované těmi, které policie vyšetřovala na Ostravsku během několika uplynulých let. Herci slušní, zatím takový průměrný žánrový standard. Ostravu bych využíval víc. ()

• Lokace celého seriálu jsou orientované na město Ostrava a okolí. Dům pohrešované dívky bychom našli na sídlišti Ostrava-Poruba, objevili se také exteriéry u Ostravské radnice, bývalý důl Michal, nicméně hokejový stadion byl použitý pražský – Na Nikolajce. (Van_Stajpen)