Keď mal Scott Carlin (Pete Davidson) sedem rokov, prišiel o otca hasiča, ktorý zahynul v službe pri záchrannej akcii. Dnes, keď má dvadsaťpäť, žije naďalej doma so svojou prepracovanou matkou Margie (Marisa Tomeiová) v newyorskej štvrti Staten Island. Zatiaľ čo jeho sestra Claire (Maude Apatowová) chodí na vysokú školu, on sa poflakuje po večierkoch, berie drogy a sníva o tom, že sa presadí ako tatér. O jeho schopnostiach však nie sú presvedčení ani jeho priatelia, ktorých využíva ako pokusných králikov na tetovanie. Po tom, čo sa jeho matka rozhodne žiť s Rayom Bishopom (Bill Burr), ktorý je okrem iného aj hasič, Scott ho namiesto otvorenej náruče privíta s nevôľou. Spočiatku sa snaží ich vzťah prekaziť, keď ho však vyhodia z domu, kúsok po kúsku prehodnocuje svoj doterajší život a začína pochybovať o minulosti. Z núdze prespáva na hasičskej stanici, kde aj trochu pracuje a spoznáva, ako v skutočnosti funguje kamarátstvo medzi hasičmi. Hoci nedokáže pochopiť, ako hasiči – rodičia, ktorí majú deti, každý deň vykonávajú svoju životu nebezpečnú prácu, hasiči a hasičky mu rozprávajú, čo znamená byť hrdinom a aký senzačný chlap bol jeho otec. Jeho najsilnejšou oporou v živote sa stane hasičský veterán Papa (Steve Buscemi). (TV JOJ)

ScarPoul

Nuž jediný skutočný problém ktorý s filmom mám je Pete Davidson. Je nesympatický, a dobrú hodinu a pol sa správa ako úplný asshole. Apatow opustil od svojich feel real comedy a dostal sa na podivný milník vo svojej kariére, kde točí filmy o nesympatických ľuďoch. Trainwreck bola pre mňa podobným utrpením. Najviac poteší trio Bill Burr(ten je tu najvýraznejší) Tomei( tradične) a Buscemi( pretože je klasik). Dokonca aj Moises Arias hrá tú svoju civilnosť na jednotku ( škoda, že nedostal viac priestoru.. hlavne je jeho charakter úplne iný ako v Mofos). Film sa snaží o ľudskosť, snaží sa o vtip ale je vo všetkom niekde na pol cesty. Je to žánrovka, ktorá sa hrá na niečo viac. V skutočnosti je to veľmi povrchná sonda, ktorá je konvenčná, miestami nudná a vo svojej pointe veľmi simple minded. Dopozeral som, ale asi mi bude musieť niekto vysvetliť, prečo toto potrebovalo na taký príbeh 136 minút. Maude Apatow ale vyrástla do krásy. ()

ArsenalEagle

Král ze SI je další zářez do Apatowy pažby výborných filmů, který se ale od jeho ostatních filmů trochu liší. Komická složka jde totiž dost stranou (né že by se neobjevovaly fórky a vážně povedené scény, těch je tam totiž hromada), protože rozbor postav a celkově psychologická část filmu je až překvapivě komplexní a hrozně dobře zpracovaná. Vynikající feel good, emoce fungují a Scottovi to věříte, protože Pete Davidson je pro mě sakra neokoukaná sympatická neznámá a fakt, že více či méně hraje ve svém vlastním životopisném filmu s nějakými úpravami, jen podtrhuje celkový pocit z filmu a jeho herectví. Další herci jsou rovněž hrozně fajn. Až po filmu jsem zjistil, že Bill Burr vlastně hrál toho drobnýho zrzka z Breaking Bad. Prostě jsem ho nepoznal. A ať mi nikdo nepovídá, že v Davidsonovi není něco z Buscemiho. ()

aquiver

Nezávislá scéna je dlouhodobě to nejlepší, co americká kinematografie nabízí a většinou nepotřebuje žádný větší rozpočet. Judd Apatow dokázal, jak talentovaný tvůrce je. Originální a nápaditý scénář, k tomu výtečně napsané postavy, které si nelze neoblíbit. Nad očekávání skvělý film. Smál jsem se, plakal jsem... 90 % ()

sochoking

Film ma dostal brutálne! Začal ako sračkoidná komédia a po prvých 17 minútach som ho i vypol, avšak niečo vo vnútri mňa mi našeptávalo, aby som ho nevymazal a dal mu šancu. Dobre som urobil! P.S. Celý čas som si hovoril, že koho mi hlavný hrdina pripomína až sa na scéne zjavil Steve Buscemi. Kužwa, to nemôže byť náhoda! ()

Henry007

Na Apatowa překvapivě málo vtipné, ale dalšími rysy tento snímek do jeho filmografie zapadá - civilní a pohodová atmosféra, hlavní postava hledající životní směr a odmítající přijmout zodpovědnost. Velkou roli zde opět hraje mužské přátelství, občasné nikam nevedoucí (improvizované) dialogy a příliš dlouhá stopáž. Čím se ale tento film liší od jeho předchozích, je rozhodně humor, nebo vlastně jeho absence. Jde spíše o odlehčené drama než čistou komedii. Pete Davidson má zvláštní charisma, které nemusí všem sednout, ale sledovat ho v roli tatéra ametéra, inspirovaného jeho skutečným životem, je zkrátka zábavné. Možná i proto, že jsem stejně starý jako tato postava a obdobně odmítám přijmout jakoukoliv zodpovědnost, přesto že mi už není 16 let a měl bych se v životě někam posunout. V době coronavirové je tento snímek ideální pro nenáročný večer, během kterého se na dvě hodiny duchem vypaříte na Staten Island. ()

• Na konci filmu hrá pesnička "Pursuit of Happiness" od speváka Kida Cudiho, ktorý je jeho najobľúbenejší interpret a pomohol mu počas jeho puberty svojou hudbou. (maramashi)

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)