Stanislav sa vďaka spolupráci s ŠtB stal členom profesionálneho divadla, okrem hlavnej úlohy musí nadviazať aj vzťah s generálom Kempným. Vzťah Stanislava a Kempného sa vyvíja podľa plánu, až do okamihu, keď si Stanislav uvedomí, že jeho city ku generálovi sú skutočné. Skutočná je zrazu aj príležitosť odísť s Kempným do zahraničia a odstrihnúť sa od ponižujúcej spolupráce s ŠtB. Anežka znáša následky znásilnenia domovníkom Štepánskym. Ona a jej priateľ Zdeno sú presvedčení, že musí byť potrestaný, ak nie spravodlivou rukou štátu, tak ich vlastnou. (RTVS)

castor

Herec, který v sobě nese tíhu tajemství sexuální orientace a který se nebojí přijmout roli, která nemá s divadelními prkny pranic společného. Zaplete se s druhým vysoce postaveným komunistou, který chce ovšem pláchnout „za kopečky“. Baví mě, že každý díl je krapet jiný, hlavně v případě klesajícího sebevědomí hlavního hrdiny, který si nejprve získá pár soudruhů a z toho pro sebe plynoucí výhody, do druhého „úkolu“ pak vstupuje jako zdatný manipulátor. A je jasné (s ohledem na vypjatý závěr prostředního dílu), že do závěrečné epizody vkráčí coby zlomený antihrdina, který se bude neustále ohlížet přes rameno. Charakterová studie na jedničku. ()

Amonasr

Oproti minulém dílu tento vypadal už méně vykonstruovaně a proto i uvěřitelněji. Jistá šablonovitost a předvídatelnost sice zůstala, nicméně děj měl přirozenější spád, byť i tentokrát se občas konalo zbytečně zkratkovitě a prvoplánově, například když Cina "balil" plukovníka. Přesto právě Cina se herecky vyznamenal, když dokázal své postavě vtisknout psychologicky hlubší a plastičtější výraz, který scénáři jinak stále spíš chybí. ()

Karp

Sice se mi nelíbí ta homosexuální linka a některá klišé, která se přeci jen dostavila, ale jinak velká spokojenost. Zase, jako už tolikrát hlavního antihrdinu zradilo srdce a to, co se mu mohlo teoreticky nabídnout, mu díky jeho chybnému rozhodnutí proplulo nebo spíš prolétlo mezi prsty. Těším se na třetí díl. ()

Mistr119

Škoda, že jsem prošvihl první díl... :/ Tenhle krátký seriál je pecka!! :) Už samotné téma komunismu je na nadprůměrné hodnocení, pokud je myšlenka dobře pojata. Tady ale řešíme ještě schizma hlavní postavy! :) Co všechno je morálně správné pro dosažení našeho cíle? Kde je ta hranice? Je správné být hercem i mimo divadelní prkna? ()

LachtanShows

V některých věcech odmítám být tolerantní a typickým příkladem je odpor ke zdejšímu enormně nadměrnému výskytu homosexuálních postav. Naprosto zbytečná přísada do už tak unylého děje. Komunismus a jeho praktiky se mi vlastně zhnusily i tím, že má ČT nutkání se k nim rok co rok vracet, ke všemu už dost repetetivně. ()

• Natáčelo se mj. v malém městě Hrochův Týnec ve východních Čechách na Chrudimsku (leží asi 11 km jihovýchodně od Pardubic). (jungewolf)