The Goes Wrong Show

DaViD´82

Koncept cimrmanovského Záskoku (neherecké desatero, Hamlet bez Hamleta apod.; však to znáte) v britském podání a dovedený ad absurdum. A ještě dále. Mnohem, ale jakože mnohem, dále. Je to bez výjimky mrtě vtipné, nahláškované a s nějakým gimmickem. A tak v "Tennessee Williams" epizodě kulisáři nepochopí, že 90 stupňů se váže k počasí a ne postavení kulis, v jiné si spletou měřítko, lezou během dramatických scén na scénu apod. K tomu máte herce s top komediálním načasováním (a kaskadérským výcvikem), kteří s echt vážnou tváří hrají ochotníky čili zapomínají text, nechápou narážky, koukají na obecenstvo, přepalují akcenty... No, a nad tím vším ještě jede rovina, kdy co díl, to záměrně nepovedená a nepochopená adaptace tradičního činoherního žánru; jižanské drama, gotický horror, vánoční příběh, "austenovka", soudní drama či válečné špionážní drama. Některé jsou sakra dobré některé jen dobré. Některé humory se opakují napříč představeními, ale naštěstí se i díky stopáži nepřejí. U každého je však hned několik pasáží, které dají bránic zabrat. I ta nejhorší epizoda je pořád odsýpající komediální nadstandard. Jenže je tu i třetí "soudní" epizoda a... A reálně uvažuji, zda jsem kdy viděl vtipnější a na running jokes vygradovanější půlhodinu. Ta je tak neskutečně dobrá, že se může směle postavit na piedestal "nejzábavnějšího představení" vedle Záskoku. A to už je setsakra co říci.  | S1: 4/5 | S2: 4/5 |  ()

Splasher

I druhá sezóna mě hodně bavila a k většině dílů se určitě časem zase vrátím. Líbil se mi nápad s Festevilem, kdy jsem zavzpomínal na Hennimora. Druhou řadu jsem bingenul díky iplayeru během jednoho dne, ale myslím si, že je lepší dát si mezi díly pauzu. Pokud to člověk dokáže. ()