Zosuv

• Česko Sešup (viac)

Manželia Billie (Julia Louis-Dreyfusová), Pete (Will Ferrell) a ich synovia Finn (Julian Grey) a Emerson (Ammon Jacob Ford) si práve užívajú idylickú lyžiarsku dovolenku v Alpách, keď ich na terase horského hotela zasiahne lavína. Hoci všetci vyviaznu bez zranení, Peteove spontánne reakcie a desivé činy počas katastrofy odhalia jeho temnú stránku, ktorá šokuje celú rodinu. Dôsledky tejto chvíle ovplyvnia nielen zvyšok ich dovolenky, ale aj celého života. Čím viac sa Pete snaží utajiť pravdu a všetko vysvetliť, tým viac sú manželka Billie a ich deti nútení prehodnotiť svoj doterajší život, vyhliadky na budúcnosť a najmä na to, čo si vlastne majú myslieť o Petovi ako manželovi, otcovi a mužovi. (TV JOJ)

Mrkvič

Díky Ferrellovi, že z původního strašně nudnýho filmu Vyšší moc udělal trochu koukatelnou záležitost. Zápletka je pořád nijaká a zde i trochu chybí natočení inkriminované vyhrocené situace. Ferrell to ale zvládne podat i bez videa. Naštěstí se ve filmu dějou i jiné věci, které rodinu rozdělují a nebo naopak zase sbližují. Někdo možná řekne, že t oje koukatelnější nic pro tupého diváka. Ale já jako divák chci něco vidět a ne se nudit u rádoby inteligentního pšouku. Takže Sešup dobrý ()

sedm.1

Téma morálního dilema v rodině je něco, o čem jsem přesvědčen, že pod rukami byť jen trochu talentovaných tvůrců musí vyvolat ohromnou dávku silných emocí a mnoho vypjatých dramatických situací, jenže jak Nat Faxon, tak Jim Rash, tedy tvůrci tohoto remaku, toho talentu nemají zjevně ani co by se za nehet vešlo, jelikož tento jejich filmový počin je jen jedním obrovským, nefunkčním fiaskem, kde se nepovedlo ale opravdu vůbec nic a ve výsledku ten průser nezachrání ani velice krátká stopáž. Přitom samotná zápletka je pro zatraceně působiví film jednoduše ideální, ale zde není jediná věc, kterou bych mohl označit za pozitivní. Už jen casting je naprostý nesmysl, jelikož obsadit do takovéto vypjaté a vážné role čistokrevného komika Willa Ferrella je nápad na zabití a ani představitelka matky neodvedla zrovna přesvědčivý výkon, a jelikož ti dva prakticky neslezli z plátna, tak už jen to přináší po film pouze katastrofální následky. Dále pak zpracování onoho příběhu, respektive postupný popisu vývoje vztahu ústředního páru od oné události, působí doslova směšně, nevěrohodně, otravně, kostrbatě, prostě všelijak, jen ne přesvědčivě a záživně. Vyhrocených situací je tu pak minimum, přitom jich onen příběh nabízel více než dost, tvůrci ale zvolili nepochopitelnou cestu bezradnosti, opatrnosti, odtažitosti a emoční prázdnoty, fakt jako nechápu. Dialogy jinak působili vyloženě nuceným dojmem, atmosféru nádherného alpského prostředí se tvůrci též rozhodli ignorovat, a závěrečné happyendové rozuzlení celý ten nefunkční průser už jen podtrhlo. ()

Arsenal83

Julia Louis-Dreyfus? To je Rose Byrne o 20 rokov a po troch nevydarených plastikách. Ale to je jedno. Úpenlivo som očakával ten moment, kedy sa konečne prvýkrát zasmejem. Prešlo 10 minút, nič. Ďalších desať, stále nič. Potom prišiel zálesák z Game Of Thrones, ale situácia sa nezlepšila. Nechápem vlastne zmyslu tohto filmu, pretože žiadny potenciál nemal a Ferrel má hrať blbca, veď iné ani nevie, ale máme sa z toho predsa rehotať. Ten vtipný moment tu ale nikdy neprišiel, ale obrovské prehrávanie hlavnej dvojice bolo neúnosné. ()

Hanys_

Vlastně dost zajímavá psychologická studie chování při krizové situaci. To mohla být. Ferrellova (ne)akce vyvolá náležitou reakci u manželky a o tom je vlastně celý film. Jenže to není ani pořádné drama, ani komedie (byť se to o trapné humorné scénky místy snaží - included nadržená recepční či kdo to byl, scénky se spolupracovníkem, nebo mastrubace na záchodě) a v tom je ten problém. Po filmu jsem měl hlavu plnou, ale bylo to jen tou otázkou, kterou film dává - ne filmem samotným. 5/10 ()

majo0007

WOW! Nedajte sa pomýliť obsadením. 80%!!! filmu (ten zvyšok je lyžovačka) totiž tvorí hádka medzi Ferrellom a Dreyfusovou (pri "kontrolovanej" lavíne Will zdúchne a vysere sa na ženu a decká). Úžasná rodinná dráma s komediálnym obsadením v hlavných úlohách - dokonca Miranda Otto sa snaží byť funny - neviem čo si od toho tvorcovia sľubovali. Will Ferrell je už dávno za zenitom (rakúskych Álp) a toto mu na popularite určite nepridá. U mňa Zlatá malina. ()

• Protože společnost Walt Disney Company koupila v roce 2019 aktiva společnosti Fox, jedná se o první film, který obsahuje logo Searchlight Pictures bez názvu Fox. (willy1)