Väzni v krajine duchov

(festivalový názov)
  • USA Prisoners of the Ghostland (viac)

V pohraničnom meste je z väzenia prepustený bankový lupič (Nicolas Cage) na popud Guvernéra (Bill Moseley), ktorému uniesli adoptovanú vnučku Bernice. (Sofia Boutella) Guvernér ponúka väzňovi slobodu za jej získanie späť. Bandita je spútaný v koženom obleku a na splnenie úlohy má len tri dni, nakoľko je spútaný v koženom obleku, ktorý sa po 72 hodinách sám zničí. (Arsenal83)

JASON_X

Sonovi jsem zatím mj. dva filmy vyčtvrtil a tři dokonce vypětil, ale tentokrát jsme se minuli. Hysterický, fantasmagorický a opulentně výpravný bizár, odehrávající se v extrémně fantasmagorické realitě (kříženec Divokého Západu, samurajského Japonska a současnosti), proti kterému jsou i ty nejfantasmagoričtější a nejbizarnější scény ve filmech Terryho Gilliama (na kterého jsem si při sledování občas vzpomněl) krotké a suchopárné. Absence u Sona obvyklého (a zvráceného) erotična je tu zčásti nahrazena pološílenými hereckými kreacemi radioaktivního Nica Cage, který v průběhu děje přijde nejenom o varle a o ruku, ale málem i o zdravý rozum. Oceňuju sice nápaditou výpravu a také onu výjimečnou režisérovu šíleneckou fantazii, na které je přece jenom cosi pozoruhodného, ale na druhou stranu scénář i děj jsou natolik praštěné, že stěží udrží pozornost drtivé většiny diváků a vzbudí jejich hlubší zájem. ()

darkrobyk

Navzdory zdejšímu hodnocení a komentářům (a o něco laskavějšímu na IMDb) jsem zcela zklamán nebyl. Jakýsi mix Útěku z New Yorku a Mad Maxe, co prostředím a postavami připomíná navíc tak trochu Vodní svět, má jako horké želízko Nicolase Cage. Tady záleží, zda s ním sympatizujete, nebo ho nesnášíte. Cage se v posledních letech našel v podivínských postavách, které mu sednou. A nejlepší je, když vůbec nemluví, zde minimálně. A jen na okraj - na svůj věk má dobrou fyzickou kondici...klobouk dolů. Klasický motiv cesty tam a zpátky přes překážky je ozvláštněn japonskými ingrediencemi. Vizuálně pěkné, místy doslova krásné. Ošuntělé sluje v plném slunci v protikladu k noci plné světel a neonů, momentky postav proti zapadajícímu slunci, muž se zvrácenou hlavou z jejíž hrdla stříká krev jak z prokopnutého hydrantu. Výborná hudba! Podivný svět je předkládán jako střípky z barvité mozaiky. Pro diváka zvyklého na přímočarý a jasný příběh tohle rozhodně není. Je to postapo kaleidoskop, kde se nejde pro smrt daleko. 3,5* ()

moviefreak

Som od Japoncov zvyknutý na všeličo, ale toto nie.. Stále dookola rozmýšľam prečo by chcel niekto niečo takéto nakrútiť? Kvôli nejakému japan streamu? Všetkým trom fanúšikom Nica Klietky? Aby vznikol šialený plagát, ktorý všetkých oklame a nachytajú sa taký ako ja zo zvedavosti? Fuck, podarilo sa :D ()

eraserhead666

Občas, když zkouknu nějakou sedmdesátkovou bizarně, surrealisticky, podivnou ujetost (jako např. Zardoz) skuhrám, proč se podobné věci už dneska netočí. A ejhle, spojení Sona s Cagem (a já je mám rád oba, hodně rád), mi udělalo radost. Barevné, divné, zábavné, vizuálně orgastické. Jako já chápu, že to někdo nedá a dokonce i chápu proč. Ale mě tohle sedlo a potěšilo. ()

maddy odpad!

Kristova noho ... mal som ísť radšej umyť riad, aj u toho by som sa viac bavil. Kto preboha povedal Sion Sonovi nech si ide natočiť film do USA? Už v japonskej tvorbe točí veľmi bizarné snímky a je to s ním ako na hojdačke. Niekedy sa trafí (Suicide Club), inokedy vôbec (Why Don't You Play in Hell). Každopádne tá bizarnosť k japonskej tvorbe akosi patrí a nepôsobí tak nepatrične ako keď sa o ňu pokúšate v amerických kulisách a k tomu s Nicholasom Cageom v hlavnej úlohe, ktorého výkon sám o sebe je jeden veľký bizár. Na druhej strane, pokiaľ niekto túži vidieť Kejdža poskakovať po tom čo mu vybuchne rozkrok a s ním jedno vajce, nech sa páči, ale ja som vás varoval. Len sa preboha nenechajte zmiasť tým štýlovým plagátom, ten film tak nevyzerá, je to lacné C-éčko až D-éčko! A už vôbec nie zaradením do žánru akčný alebo horor. Toto nie je žiadne zámerná B-éčková akčná hororová jazda akých už Cage pár natočil. Je to iba sled bizarností (ktoré však nie sú natoľko bizarné, aby bolo aspoň vtipné, sú jednoducho len debilné), až absolútne WTF scénok a akčné scény sú tu asi dve, aj to doslovne pár sekundové a hororom to je označené snáď len kvôli tomu post-apo prostrediu v ktorom sa celý film odohráva. Inak tu nie je jediná scéna ktorá by mala akokoľvek budiť strach, znepokojovať ... vlastne áno, je ním celý film, už len jeho existencia je sama o sebe hororom. CELKOVO: 1/10 ()

• Film byl, navzdory původnímu záměru natočit jej v Mexiku, natočen v režisérově rodné zemi, tedy v Japonsku. (WernerDMZ)