Poldové (J. Rey, A. Resines) si vezmou na pomoc fanoušky komiksů a kostýmů (B. Efe, V. Echegui), aby dopadli vraha, který se inspiruje příběhy superhrdinů. (Netflix)

Morholt

Upjatý policajt, komiksový fanda a šéfka oddělení vražd na stopě zabijáka, který se inspiruje zrozením superhrdinů. Vraždy i jejich znázornění působí hodně naturalisticky a vizuál místy nepostrádá thrillerovou temnotu. Na druhou stranu se film nese v úsměvném duchu, který obstarává především majitel komiksového obchodu coby policejní konzultant, jenž je španělskou obdobou Kevina Smithe a policejní velitelka, která je neskutečně šmrncovní a správně potrhlá. Oba žánry se docela dost tlučou, ale zároveň výborně ladí. A podobně sem působí i vrahova motivace, která sem ovšem výborně sedí. Odvyprávěné je to s přehledem a samozřejmě potěší hromada odkazů na komiksy i fantasy. Je to specifické, takže to nesedne každému, ale mě to bavilo hodně. 80% ()

petikacka

:-)))))Ještě teď mám pusu od ucha k uchu. Na úplném začátku jsem dostala strach, že to bude Fincher po španělsku a bez hříchů zato s komiksy. Pak se k tomu film bez okolků přiznal a najednou se z toho stala komedie plná omylů, odkazů, hlášek a HLAVNĚ se vůbec nebrala vážně. Tak jako by to neměl brát vážně vůbec nikdo. Španělé si tady dělají srandu sami ze sebe a to je pro mě po všech těch vážných a temných filmech, kterými se Netflix jen hemžíš, naprosto osvobozující a úlevné. "Když Angličani psali Krále Artuše, my jsme psali Dona Kichota. My jsme nikdy neměli hrdiny a bojovali za nás jenom blázni". To se fuckt povedlo. Pro mě je to takový espaňa Dedpůl. Za mě 85% ()

Arsenal83

Nechuť do filmu ma prešla už vlastne po 5 minútach, keď ten poloslepý tlustoprd vytiahol hrianku z koša a zožral ju. Následne sa fízel zbľuje ako prasa. Čistý estetický zážitok. Snáď prvýkrát musím povedať, že som zo Španielska veľmi sklamaný. Chýba tomu vtip, chýbajú tomu sympatie k vyšetrovateľom, normálne viac fandíte vrahovi. Jedna hviezda len za Verónicu Echegui, ktorá tu pripomína výzorom Penelope Cruz. Aspoň z diaľky. ()

rublik05

Pokud by film zůstal u toho, že kopíruje děj slavného thrilleru Sedm, samozřejmě s upraveným dějem a jinými postavami, asi bych nic moc nenamítal a byl bych zvědavý, jak se tvůrcům krimi-thriller povede a zda se alespoň trochu přiblíží kvalitám legendární Sedmičky. Zpočátku to vypadá nadějně, drsné a nechutné vraždy, sériový vrah, rozbíhá se vyšetřování. Zlom nastává v okamžiku, kdy se začnou naplno projevovat hlavní postavy, zde jsem zažil první procitnutí. Absolutně nechápu, co vedlo k obsazení tak nezáživných a trapných herců. Jedeme dál. Laciné pokusy o humor a zbytečné tlačení na pilu, snaha o "romantické" prvky, které se naprosto mihnou účinkem, temná a drsná atmosféra, která pomalu ale jistě mizí do ztracena. Postupujeme do finále, které překonalo veškeré mé představy, co se nesmyslnosti a hlouposti týče. Nastalo velké zklamání, co jsem to vlastně viděl. Zda-li to byl neúspěšný pokus o thriller, který postrádá smysluplný děj, racionalita příběhu nebo nějaké celkové vyznění filmu úplně mimo mísu. Z postav byl nejsympatičtější asi komiksový fanoušek, který byl asi jako jediný ze všech trochu reálný a uvěřitelný. Moc jsem ani nepochopil tu absurdní milostnou linku, která do děje vůbec nezapadla. Hlavní záporák byl sice relativně v pohodě, ovšem celkové rozuzlení příběhu mi přišlo až stupidní. Jestli si Španělé spletli žánr a Původ neznámý měla být parodie, tak to potom jo, to beru. Pokud si však takhle představují vážný thriller, tak to tady vidím velký špatný. 4/10. ()

bourec

Docela zajímavej nápad s těma komiksama. Jinak film průměr. Z poldy udělá rejža hned po deseti minutách blba na úkor stokilovejch úchylů přes komiksy, aby se po daších minutách ukázalo, že je fakt suchar a blb. Myslim, že dostat tenhle nápad do ruky někdo povolanější, mohlo by to bejt fakt dobrý. Akorát do toho obleku by se polda oblíkat nemusel. Působilo to dětinsky. 60%. ()

• V jednom momentě si Jorge (Brays Efe) postěžuje, proč si vrah raději nevybírá své oběti dle smrtelných hříchů, že by to bylo daleko jednodušší. Jde samozřejmě o očividnou narážku na thriller Sedm z roku 1995. (AloeB)