Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… (Bontonfilm)

zette

Tohle je skutecny bizar, urceny jen pro divaky, co uz maji neco nakoukano.-). Tezce uveritelny scenar, vlastne uplna hloupost, ktere nasadi korunu fakt dechberouci dialogy... Nez bych ale tento film uplne zavrhnul... Pokud to cele berou jako hranou "komiksovku", cemuz by odpovidaly i uvodni a zaverecne titulky, pak musim byt u hodnoceni hodny. Protoze mozna radeji takovy film, nez dalsi cesky vztahovy film, ktere u nas rostou jako houby po desti, a porad jsme se je nejak nenaucili tocit. Za zminku stoji kamera, ta ma nekolik opravdu zajimavych a dobrych zaberu... Nerikam, ze dobre, Daria je ale natolik jiny a osobity snimek, ze proste nejakym zpusobem musi zaujmout kazdeho. Aspon necim.-). ()

corpsy

Snaha o štýlový presah? Alebo len proste guláš, ktorý varili amatérsky kuchári, ktorí mali ingrediencií na rozdávanie, ale chute spojiť nevedeli. Rád občas prirovnávam filmy k jedlám. Hlavne tým chutným. Tým chcem docieliť toho, že všetko má svoju spojitosť v chuti. Natočiť nudný, mysteriózny thriller, ktorý chcel vyzerať svetovo ( technicky, sa teda to aspoň nejako podarilo ) a podávať ho divákom, ktorý s obľubou navštevujú 5 hviezdičkové reštaurácie ( rozumej sledujú o niekoľko kategórií lepšie snímky ), bolo naozaj odvážne. A za to tá polhviezda, tá druhá polovička je za vyššie spomenuté remeslo. ()

noelcoward73

Celkem zajímavý počin. Do kina jsem se na film vydal hlavně kvůli synopsi. Dalším důvodem byla také neznámá začínající herečka Klára Miklasová. Působivý scénář, dokonalá hudba, pěkná animace úvodních a koncových titulků. Škoda, že Karel Dobrý měl jen malou epizodní roli (a čekal jsem, že větší význam pro děj bude mít také postava profesora v podání Jiřího Schmitzera). Konec je rozhodně hodně překvapivý a aspoň pro mě celkem negativní. Proto jsem chvilku uvažoval o třech hvězdičkách, ale vzhledem k neustálému předchozímu napětí a mysterióznu a také kvůli hereckým výkonům zůstanu u slabších čtyř. ()

Necrotongue odpad!

No, ty vole! Omlouvám se, ale tohle byla ta nejmírnější možná reakce na to, co jsem viděl. Nevím, jestli letos ještě uvidím horší český film. Doufám, že ne. Už od úvodního dialogu mezi hlavním hrdinou(?) a jeho matkou jsem si byl vcelku jistý, že tady hvězdičkami hýřit nebudu. A nemýlil jsem se. Dialogy byly příšerné, paradoxně se zároveň staly krajně zábavnou složkou tohoto veledíla. Dovolím si uvést dva příklady toho, co, mimo jiné, v rozhovorech zaznělo. "Připadám si, jako bych umřela, a celej svět se mě přestal týkat." a "Doktoři říkali, že stačilo milimetr vedle, a byl jsem game over." No jo, no. Jednotlivé postavy byly propracovány tak dokonale, až mi byly úplně ukradené. Pouze jediná figurka mě zaujala více než ostatní. Byl jí drsňák Taz, který byl drsnější než drsný drsňák Drsoň z Drsoňovic. Vedle Taze by vypadal smirkový papír jako hedvábí a Batman by prchal do stínů jsa zachvácen hanbou. Nevím, jestli Daniel Miňovský užíval při psaní scénáře nějaké psychotropní látky, nebo je takový od přírody, ale tento jeho výplod je pro mě fakt nepochopitelný. Čistá hovadina. Příjmení režiséra už bude můj mozek ode dneška přijímat jen s anglickou výslovností, herecké výkony mi nestojí za zmínku, takže výsledný dojem můžu shrnout jediným slovem- katastrofa. P.S. Skvělý komentář/ obsah vypracoval Matty. Tleskám a závidím:-)) ()

Filmmaniak

Na první pohled se film Daria jeví jako stylový mysteriózní konspirační thriller, ve skutečnosti jde však jen o bizarní a chaotické celovečerní lovení bobříka nonsensu, působící, jako by ho psal náhodný generátor zápletek a dialogů. Jeho děj je tvořen zcela nesmyslným pásmem šťastných náhod a shod okolností a je silně poznamenán tím, že jeho tvůrci sice sem tam umějí natočit efektní záběr, tuhle psychedelicky sestříhat občasný flashback a tamhle podmalovat scénu řízným songem, leč úroveň jejich vypravěčských, scenáristických a dramaturgických schopností se pohybuje v záporných hodnotách. Následkem toho je jejich film neuvěřitelně špatný a debilní, místy natolik, že je vlastně díky tomu docela zábavné se na něj dívat (steampunkový ranč!, sex s démony!!, Jiří Schmitzer v roli šíleného vědce!!!). Pár praštěnými nápady a příležitostnou nahotou pohledné hlavní hrdinky ale ta pozitiva bohužel končí. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (viac)