Vražda jedné dívky zasáhne státní zástupkyni, která k ní měla blízko, právníka, který se snaží získat nějaký zásadní případ, i podezřelou, která tvrdí, že je nevinná. (Netflix)

FIAT 500

Chtělo by se říct téměř výborné soudní drama se zajímavými postavami, postupným rozkrýváním zločinu a známými motivy při soudním přelíčení (jo, řada z toho se prostě opakuje v německých, amerických či francouzských věcech). Za mně to dobře buduje atmosféru a pracuje to s postupnou gradací děje, kdy až někdy do předposledního dílu asi mnoho lidí nebude vědět, kdo je skutečný pachatel, a kdo oběť. Harcovník podobných filmů/seriálů může trochu tušit, ale i tak se mi to líbilo. Stejně tak výkony hlavních herců, ačkoliv prokurátorka byla tady obzvláště naivní, hloupá, nesympatická a nesnesitelná. Ale, asi určitě to k její postavě patří a řekl bych, že to zahrála přesvědčivě. I přes všechny superlativy ale nedám pět orionů. Na to to nemá jakýsi faktor X, něco, co mně donutí si seriál zapamatovat i za rok či dva... Takže vysoce nadprůměrné soudní drama, nic dynamického, spíše pomalé tempo, které stoprocentně stojí za podívání. Ale kulervoucí jsou na Netflixu ještě jiné seriály. Celkem lepší čtyři oriony, nebo horších pět zaokrouhlených níže, jak chcete... ()

Anderton

Bezpochyby vysoko nadpriemerný seriál s niekoľkými ambivalentnými postavami (rozumej idú si za svojim až príliš bezhlavo alebo chladno a áno, sú to protagonistka - žalobkyňa a antagonista - právnik, ale aj ďalší) a niekoľkými horšími. Niekoľko dielov je skutočne špičkových a niekoľko veľmi kvalitných. Seriál je uspokojivo uzavretý, ale skôr tým, ako sa k veci postavia spomínané postavy než tým, že by sme boli prekvapení totožnosťou páchateľa. Herci sú bez výnimky skvelí a teraz viem, že nikdy nebudem chcieť byť členom rímskej smotánky. Že to nestojí za to, zistí našťastie ešte včas aj jedna z postáv. ()

*CARNIFEX*

Vďaka originálnej “vsuvke” či samotnému príbehu pomerne zaujímavé i pútavé zároveň. Taktiež však treba dodať, že v určitých okamihoch extrémne absurdné. Ťažko sa zvyká nato, že sú občas takmer všetci, čo v tomto guláši vystupujú, totálni idioti, no čuduj sa svete, ono to aj tak funguje, pričom do úplného záveru človek netuší, či sa jedná o pravú “sviečkovú”, alebo žuje dvoj týždňovú bravčovinu z Tesca. Nie som úplne presvedčený, ako sa k tomuto naivnému “Made in Italy” krimi “výsledkovo” postaviť, no mne to proste z pohľadu “celok-produkt” náramne chutilo, aj keď to miestami na samotnom tanieri, nepôsobilo nijak lákavo. ()

TheEvilTwin

Hodně neznámá a téměř nikým neviděná Itálie a já jsem vcelku spokojen. Asi se nejedná o nic vyloženě zásadního a trochu zamrzí, že se tady netasí na diváka větší a vyhrocenější zvraty, takže na Španělsko se to nechytá, ale jinak jde o hodně svižnou a odsýpající soudní minisérii se sympatickou hlavní dvojkou právníků i zamotaným případem. Potěší, že se tady vše točí okolo soudního procesu a neodbíhá se do vedlejších linek, takže to jednak drží tempo a druhak šetří čas, dále dostaneme postupné odkrývání důkazů v případu vraždy a i nějaké to čarování bohatých okolo. Fajn, poutavé a nenudící, na druhou stranu bych byl spokojenější, kdyby se tvůrci více odvázali a dali nám "něco, co jsme ještě neviděli a na co budem vzpomínat", takhle to bohužel zas tak zapamatovatelné není, no nicméně pro fandy žánru je to další solidní přírůstek do filmového deníčku. ()

petikacka

Tak tohle byla pro mě slušná bomba. Případy ze soudní síně které se nám neustále proměňují v rámci slyšení a to co se nám zdá jako naprosto jasná záležitost se nám xkrát promění a konec je v nedohlednu, tak to mám ráda. A zde se mi toho dostalo vrchovatě. Jak to nakonec bylo mi došlo sice dříve než mi to seroš sdělil, ale to nic nemění na tom, že to je zajímavé a napínavé. Za mě 88% ()