Útek z Pretórie

• Česko Útěk z Pretorie (viac)

V 80. rokoch 20. storočia ešte stále vládla v Južnej Afrike politika apartheidu. Represívny systém rasovej segregácie však už dostáva prvé trhliny a  dvíhajú sa mohutné vlny odporu. Belošskí študenti sociológie Tim Jenkin a Stephen Lee sa angažujú v zakázanom Africkom národnom kongrese, ilegálnej politickej strane, ktorá obhajuje záujmy utláčaného černošského obyvateľstva. Zúčastňujú sa na jej akciách a bojujú  za slobodu a rovnosť všetkých rás. V roku 1978 ich obvinia z výroby a distribúcie letákov zakázaných organizácií a uväznia v ústrednej belošskej väznici v Pretórii. Dvaja inteligentní a vynaliezaví mladíci, ktorí bojovali za slobodu národa, musia teraz bojovať sami za seba. Snažia sa vymyslieť spôsob, ako sa dostať späť na slobodu. Na svoj útek potrebujú vyrobiť kľúče k deviatim dverám, ktoré vedú za väzenské múry. Vhodná chvíľa na akciu nastane počas väzenskej vzbury v decembri 1979. (TV JOJ)

Brock

Harry se v originale neda temer poslouchat, teda krom serose Nebe sro, kde to je soucast role. Ale Vojta to zachranuje a film Vas na konci pripravi o nehty :) ()

Honzulik

Tak pro mne velká nuda a nevěřil jsem, že se vydržím celý film koukat jak se Harry Potrat snaží (i za pomocí hoven) otvírat a zavírat dveře...?! Blbost hlavních aktérů a důvod proč se nechali zavřít na dlouhé roky je také víc než podivný a nepochopitelný! O to více, že se vše snad opravdu událo... Ale čemu dneska věřit ?! Hodnocení 70% mne trochu udivuje, ale samozřejmě to je každého věc... ()

wowylgu313

Mám rád útěky z vězení a kord pod rouškou "podle skutečné události" jsem rád že Daniel má možnost dostat se ze stínu pana Pottera. Jen tady to bylo takové smíšené. Líbilo se mi to ale bylo to těžko uvěřitelné na to že to bylo true. Každopádně budiž beru to jak to je a tím pádem. Byla to místy nuda. Táhlo se to a napětí se střídalo s nudou. Tady ani ty herecký výkony nebyli nijak extra, natož vedlejší role. Těch 60% za ty okamžiky dramatu a držení pěstí zda to dokážou. ()

KolarikKing

Harry Potter a vězni z Pretorie. Celkem slušný snímek o útěku z jihoafrického vězení. Vzhledem k tomu, že je to podle skutečného příběhu tak předem víte jak to asi dopadne, ale stejně hlavním hrdinům strašně fandíte. A scény kdy se pohybují po chodbách a snaží se otevírat různé dveře mají tolik napětí, že se mi jen těžko dýchalo. ()

Kushina

Skvělý film z Jižní Afriky a konce minulého tisíciletí, který je natočen podle skutečných událostí. Byla to zlá doba, rasová diskriminace byla natolik napjatá a vyhrocená, že se to spoustě lidí nelíbilo a bojovali proti tomu a tresty za to byly vysoké. 12 let za něco tak banálního, to musela být síla. Každopádně Tim se s tím nesral a bylo vidět, že se chce ven z vězení dostat za každou cenu, nápad vyrobit si klíče ze dřeva a projít tak všemi dveřmi vězení jako duch, to chtělo hodně dobrou hlavu a zároveň šikovné ruce. Ve filmu bylo spoustu momentů, při kterých jsem ani nedýchal, i když ta otevřená brána, to mi přišlo až moc nezodpovědný. No ale suma sumárum to byl velice dobrý film. 70% ()

rigby

Pohodový filmeček o útěku z věznice. Hlubší myšlenky či složitější děj rozhodně nečekejte, je to opravdu jen a jen o popsání způsobu a provedení útěku. I když úvod a doslov se vše snaží zasadit do pevné politické situace. Odpočinkovka, u které není třeba moc přemýšlet. ()

fafejt001

Nebylo to přehnané a přesto napínavé . Herci dobrý výběr . Pomalejší tempo filmu mi nevadilo . Solidně , napsáno , zahráno a natočeno . ()

Saxos

Prima vězeňské drama ze staré dobré JAR. Klady: Harry umí hrát; doufám, že se někdo neurazí, když se dozví, že za práva černých bojovalo i spousta běloušů. Zajímal by mě technický stav věznice v době útěku. Otevírání zámků dřevěnými klíčky jsem ještě nezkoušel, ale všechno je jednou poprvé. Závěr: doporučuji. ()

Ace.A.T.L.

Spokojenost na mý straně rozhodně je. Teď neposuzuju to, jaký měli, hlavní aktéři myšlení, ale to, jak se mi líbil film. A tohle se povedlo. Skvělý napínavý chvíle celýmu film u jen dodaji na zážitkovosti. Nejde brát všchno na 100% vážně a je potřeba si říct, že občas je notná dávka štěstí, asi to nejvíc potřebný "nářadí". Rozodně jsem čekal, že se jim to párkrát nepodaří a bylo to vyhrocený na parádní úroveň. Já jsem se bavil od začátku do konce. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Naghavi

Jsem zvědav, jakého věku musí Radcliffe dosáhnout, abych v něm neviděl pořád toho obrýleného čaroděje...Hrát ale umí a většinou si vybírá hodně zajímavé postavy a dává do toho vždycky vše. ()

PTuranyi

Príbeh úteku bojovníkov aparteidu, nie je žiadny Shawshank. Nejaká policajná brutalita tu je, ale medzi väzňami navzájom sú vzťahy pomerne pokojné. Nápad vyrobiť kľúče bacharom priamo pod nosom je originálny a filmové prevedenie je výborné. Slušná atmosféra, profesionálna produkcia a výborné herecké výkony nie len Daniela Redcliffa. 75% ()