Malá dívenka se konečně dočkala dlouho očekávaného dne a jelikož chce dnes vypadat co nejlépe, zkouší si podle videa upravit svou neposednou hřívu. Dosáhnout kýženého výsledku však nebude vůbec jednoduché, o čemž se přesvědčí i její otec, který poprvé v životě svede lítý boj s kudrlinami na hlavě své dcery. (Stanislaus)

Marcos22

Hair Love je milý příběh o snaze sedmileté holčičky jménem Zuri, vytvořit si na hlavě vysněný účes podle videa na vlogu své maminky. To se jí nedaří, a tak si pozve na pomoc tatínka, který i přes úvodní panickou ataku v sobě najde odhodlání a s láskou ke své dceři se pustí do práce. Filmu se daří na diváka přenést emoce ve vztahové lince otec - dcera. A zároveň působí dostatečně motivačně, abych i já v sobě našel vnitřní sílu a pustil se do obdobné výzvy, tedy když se někdo dobrovolně zkrášlit nechá "). 🙂 (26.04.2021) ()

Alfréda

Hezký příběh o otcovské lásce. Česání vlasů holčičkám je noční můra, se kterou si ale tatínek musí a zvládne poradit. To ostatní, co ve filmu je, považuji za zbytečné a navíc, jen a jen ždímání emocí. Mezi nominovanými vidím minimálně dva další, kterým bych výhru přála rozhodně více. V čem je tohle tak unikátní mi zkrátka uniká. ()

Stanislaus

Hair Love nenabízí vesměs nic nového pod sluncem, co se příběhu a poselství týká, nicméně oplývá snesitelnou dávkou dojemnosti okořeněnou špetkou humoru, kterého je potřeba, nachází-li se člověk v nejednoduché životní situaci. Jakožto majitel značně prořídlých vlasů jsem si chvílemi říkal, jak jsem vlastně rád, že nemusím svádět každodenní urputnou bitvu s neposednými kudrlinami. ()

JamesSi

Sponzorováno Dove a spoustou lidí na kickstarteru. Podporováno Sony Animation. Vítěz Oskara. A přitom film, který v sekci krátkých filmů Anifilmu uvidíte v různých variacích stokrát. Nevěřící Vlasák 2: The Reboot. Omlouvám se, ale film, jehož zásadní konflikt se vyřeší sledováním YT vlogu fakt není pro mě. ()

easaque

+1* musím na prvním místě upozornit, že se jedná spíš o holčíčí animovaný kraťas, tak se nesmíte divit mému hodnocení. A má pleš je dostatečná obhajoba k tomu, že vlasy nejsou pro mě vůbec důležité :-). Navíc moderní vyznění a lehce sentimentální nálada mi taky nesedla a ani žádnou originalní myšlenku to nemá. Jestli tohle porazí v Oskarech pro krátký film českou zástupkyni Dceru, tak se svět opravdu zbláznil. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

• Hair Love začala jako Kickstarterová crowdfundingová kampaň s cílem vybrat částku 75 tisíc amerických dolarů a natočit film o délce pěti minut. Nakonec se podařilo vybrat částku převyšující 284 tisíc amerických dolarů a natočit film o délce sedmi minut v lepší kvalitě. (Marcos22)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)