JASON_X

Pětipovídkové scífko, jehož jednotlivé příběhy, ač vzájemně nesouvisející, by se daly shodně charakterizovat jako poloamatérské, nízkorozpočtové, nekomerční a divácky nepříliš atraktivní. Ale právě tyhle charakteristiky mohou být pro spoustu diváků naopak přitažlivé. 1)*** Úsměvná fantazie o tom, že kvůli kriticky přemnoženým africkým negrům budou za pár desítek let našinci ke čtyřicátinám od vlády fasovat kufříkovou sebevražednou soupravu, aby na světě uvolnili místo mladším a nevydýchávali tu vzduch. Úsměvná proto, že většina uvědomělých občanů s tím nemá problém a poslušně aplikuje. Brave new world. 2)** 99% času nudná užvaněná vztahovka, jejíž "scifičnost" je odhalena až někdy v poslední minutě. A potom vás možná přiměje k zamyšlení. 3)**** Zajímavý postapo kraťas, který ale bohužel končí přesně tam, kde by měl teprve pořádně začít. Potenciálně dobrý námět na přímočarý, akční, nemilosrdně vyvražďovací celovečerák. 4)* Nejsem si jistý, jestli jsem správně pochopil pointu, každopádně nejodfláknutější díl celé skládačky. 5)** Nejapný pokus o kyberpunk. "Díky" tragickému představiteli hlavní role a totálně megatragickým "rvačkám" se však jedná pouze o nechtěně zábavnou frašku. Ovšem body za nejlepší vizuál ze všech příběhů. ()