Očami Tammy Faye

(neoficiálny názov)
  • Česko Očima Tammy Faye (viac)

Životní příběh manželského páru Tammy Faye a Jima Bakkerových, kteří zbohatli na propagaci křesťanství. Začali s loutkovým představením a skončili u pravidelného televizního vysílání. Jejich rychlý vzestup ale následoval tvrdý pád po odhalení peněžních podvodů... (TV Prima)

angel74

Filmové vyprávění o dvou skrz naskrz zkažených lidech, kteří pod záštitou Boha hromadili majetek, nespasí ani dobré herecké výkony Jessicy Chastain a Andrewa Garfielda. Zdá se, že jejich život byl otravný a vlezlý jako teleshopping. Jenže dívat se na něco takového déle než dvě hodiny je pro mě téměř neúnosné. O biografickém dramatu mám trochu jiné představy. (45%) ()

Johnny.ARN

Dve hodiny tliachania o kresťanstve. Byť to len o tom, zastrelil by som sa. Našťastie, na pozadí pekne tečú milióny dolárov, stavajú sa honosné sídla, kupujú norkové kožuchy a to všetko z peňazí oblbnutých, sfanatizovaných, kresťanských ovečiek. Toto púšťať na skurvenom TV Lux tak 2 krát denne, aj s ďalšími proticirkevnými počinmi. Možno by ľudia konečne pochopili, koho svojimi eurami podporujú, lebo nie, nedialo sa to len vtedy a teraz už nie. Stálu sú tu medzi nami. Ďalšie pozitívum filmu je, že Jessica bola skvelá a keď nie je ryšavá, má ju kamera radšej. S odstupom času sa ukazuje je ryšavý kocúr nie je zlý herec, len jeho Spider-man bol zlý projekt. Masky sú horúci kandidát na sošku. Na 4 tomu niečo chýbalo, ale smelo môžem dať veľmi silné 3 z 5 ()

rikitiki

Zajímavá osobnost byla ta Tammy. Ne, že bych se s ní chtěla kamarádit, ale byla opravdu svá. Škoda, že film zploštil její osobnost na rozzářenou holčičku a později diblíkovsky stárnoucí paní v roli nevinné oběti manžela-slabocha. Fakt škoda, protože poté, co jsem pročetla několik hesel na webu, se mi jeví jako dost výstřední ale plastická postava, která měla i temné stránky, ale rozhodně měla i světlé. A v jejím podání obojí bylo melodramatické a cirkusově vystavované na odiv velkému publiku před televizemi. Opravdu, promarněná příležitost. Pro mě nebylo nutné dělat z ní ve filmu vlastně panenku. I přes své stinné stránky by si mě získala tím, co například udělala pro HIV pozitivní. ____ Jessica hraje bombově. SHRNUTÍ: Nikdy, absolutně nikdy, nevěř šarlatánům, co se ohánějí dobrem a přitom ho podmiňují penězi, které z tebe vytáhnou. ()

corpsy

Popri filme SPOTLIGHT, aj tento snímok len potvrdzuje môj názor... Biopic, ktorý sa snaží reflektovať pomerne konzervatívne skutočné postavy, postavy u ktorých veľmi nenájdeme pozitívnosti. A ide na to presne podľa šablóny. Občas sústredene, občas nie. Občas zákonite, občas podprahovo. Herci sa snažia, je to viditeľné a ak podali svoje postavy so skutočne reálnym prednesom a neprehrávali, tak nuž všetká česť a pozastavenie sa nad ich predobrazmi. ()

Dzeyna

V návaznosti na Oscary jsem se musela podívat na Jessin výkon, nicméně o ní jsem pochybnosti neměla. Ostatně předvedla něco skvělého a její smích je legendární. Mimo to mě nicméně zajímaly i "nejlepší masky", které teda považuji za naprosto otřesné. Ale jinak je to celkem povedené a lehce nad průměrem. ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)