Očami Tammy Faye

(neoficiálny názov)
  • Česko Očima Tammy Faye (viac)

Životní příběh manželského páru Tammy Faye a Jima Bakkerových, kteří zbohatli na propagaci křesťanství. Začali s loutkovým představením a skončili u pravidelného televizního vysílání. Jejich rychlý vzestup ale následoval tvrdý pád po odhalení peněžních podvodů... (TV Prima)

rikitiki

Zajímavá osobnost byla ta Tammy. Ne, že bych se s ní chtěla kamarádit, ale byla opravdu svá. Škoda, že film zploštil její osobnost na rozzářenou holčičku a později diblíkovsky stárnoucí paní v roli nevinné oběti manžela-slabocha. Fakt škoda, protože poté, co jsem pročetla několik hesel na webu, se mi jeví jako dost výstřední ale plastická postava, která měla i temné stránky, ale rozhodně měla i světlé. A v jejím podání obojí bylo melodramatické a cirkusově vystavované na odiv velkému publiku před televizemi. Opravdu, promarněná příležitost. Pro mě nebylo nutné dělat z ní ve filmu vlastně panenku. I přes své stinné stránky by si mě získala tím, co například udělala pro HIV pozitivní. ____ Jessica hraje bombově. SHRNUTÍ: Nikdy, absolutně nikdy, nevěř šarlatánům, co se ohánějí dobrem a přitom ho podmiňují penězi, které z tebe vytáhnou. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $2,404,127║ Tržby Celosvetovo $2,676,180▐  Herecky dosť dobrý štandard od ústrednej dvojice ale ináč toto dejové prevedenie moc neberie. /40%/ ()

somnar

Tyhle filmy by se měly promítat jen cechovním a oscarovým voličům, protože v nich není vůbec nic, jen "chameleonský" herecký výkon, jemuž je podřízený zcela nezajímavý scénář. Ve svém přístupu k protagonistce je to navíc podobně absurdní jako Já, Tonya, Bombshell nebo i Klan Gucci - chce ji rámovat jako feministickou hrdinku, která se nebála ozvat v mužském světě, pak se ale tváří, že za žádné zločiny nemohla, protože o nich nevěděla, nebo do nich byla vmanipulována. Tak jak? ()

castor

Nejen Jessica Chastain (když vidím pětici nominovanou na Oscara, tak jí bych plešouna přál nejvíc), ale i Andrew Garfield jsou tím hlavním, co tohle životopisné drama o kazatelském páru, který v rámci celostátního televizního orodování za duše hříšníků získával milionové obraty, nabízí. Zbytek je čirý (místy hodně unavený a zbytečně dlouhý) průměr, samozřejmě ještě vyjma výtečných masek (Jessičina cesta od mladistvého vzhledu k přeplácené stárnoucí ženě je skvostná). Manželé spolu po různých dílčích krocích moderovali populární křesťanskou televizní show, spolu s divákem prošli několika významnými životními událostmi, zvykli si na okázalý životní styl, na dálku „vychovali“ spoustu jiných problémových televangelistů a jeho každodenní korupcí se postupně dostali do hledáčku úřadů. Holt peníze a ambice způsobují lehkovážnost a chamtivost, protože Bůh přeci nechce, aby byli chudí. Pro diváky mimo Spojené státy bude tahle dvojice o dost méně zajímavá, navíc někde v polovině film ztratí dynamiku, a i přes několik zajímavých nápadů je spíše zklamáním. Za mě další životopisné drama podle sterilní šablony, které má ale stejně jako jeho životopisní předchůdci jeden velký trumf: herce. ()

DJ_bart

Fakt se mi nechce věřit že letošního Oscara za nejlepší ženský herecký výkon nezískala extrémně talentovaná Renate Reinsve, ale Jessica Chastain pod tunou make-upu - navíc ještě v tak podprůměrným biopicu. Absolutní výsměch twl. ()

dr.horrible

Ona je nesympatická, on slizký, dokopy tvoria bezkrvné duo, v odpudivom teleshoppingu o hlúpych ľuďoch. Zážitok, asi jak listovať 50-ročný televízny program. Oscar za masky zaslúžený, Chestainovu pod tou tonou mejkapu ani nebolo vidieť. ()

Dzeyna

V návaznosti na Oscary jsem se musela podívat na Jessin výkon, nicméně o ní jsem pochybnosti neměla. Ostatně předvedla něco skvělého a její smích je legendární. Mimo to mě nicméně zajímaly i "nejlepší masky", které teda považuji za naprosto otřesné. Ale jinak je to celkem povedené a lehce nad průměrem. ()

silentname

Musím to Jessice Chastain uznať. Zahrala to skutočne veľmi dobre. O tom nebudem v žiadnom prípade diskutovať. Presvedčila ma svojim výkonom a tú rolu som jej skutočne uveril. Takže tá nominácia na Oscara rozhodne nie je žiadny omyl. To je ale asi aj najväčšie a najsilnejšie pozitívum, ktoré udelím "The Eyes Of Tammy Faye". Na druhú stranu je ale treba povedať, že práve na nej je postavený celý film. Takže tento element v podstate celý film zasahuje veľmi dobre. Bavilo ma to sledovať, snažiť sa nejako pochopiť všetko čo sa dialo a hlavne pochopiť Tammy ako človeka. Pretože pravdou je, že som jej to všetko veril na sto percent. Z tohto filmu by som povedal, že som bol presvedčený o tom, že to bola úprimná žena, ktorá chcela aby sa Boh dotkol každého jedného človeka a aby mohli všetci pocítiť božiu lásku. Pretože v jej očiach Boh miloval všetkých. A nezáležalo na tom kým bol alebo aký to človek bol. A v jej slovách bola veľká dávka súcitu a pokory asi ku komukoľvek. A veril som tomu, že to bolo z jej strany úprimné. Čo sa týka jej manžela Jima, tam by som povedal, že to celé stálo na úplne iných základoch. Film to v tomto smere celkom slušne ukazuje. A možno by som povedal, že začiatky našich hrdinov mohli byť skutočne o prinášaní božieho slova a lásky všetkým naokolo. No postupne sa z toho už stalo len systém na zbieranie peňazí. A áno, žili si obaja v luxuse, kým mnohí ľudia nemajú splnené ani len bežné základné potreby. A v tom je silná dávka pokrytectva. A presne toto pre mňa Jim reprezentoval. Vo výsledku zaujímavý príbeh o dvoch zaujímavých ľuďoch, ktorý však musí mať v sebe aj trošku tej veľkej americkosti. Ale Jessice to neupriem. Hodnotenie: B ()

Marze

Film o zenske sile a sexualni toleranci. O evangelicich v Americe. Vypraveni se soustredi hlavne na predmet pribehu a pripomina kanonizaci. Tammy se nezdarilo udelat sympatickou. ()

Arsenal83

Životný príbeh náboženskej takmer fanatičky a podvodníčky, ktorá si prišla s manželíčkom na svoje, no klepli im po prstoch. Dosť nudné, bez potrebnej drámy, ale Jessica Chastain to zahrala veľmi dobre. Film sa snaží prezentovať aj dosť zábavnou formou, no mňa nepobavil vôbec. A celkovo som mal pocit, že to bolo natočené len preto, aby sa ukázalo, že medzi evanjelikmi, teda tiež kresťanmi, sa nachádza mnoho vodcov, ktorí podporujú LGBT. ()

hansel97

Rozhodně ne nejlepší výkon Jessicy, ale velmi povedená transformace a character study, i když je Tammy možná až moc kreslená jako oběť circumstances. Garfield skvělý anti-hero až záporák. ()

corpsy

Popri filme SPOTLIGHT, aj tento snímok len potvrdzuje môj názor... Biopic, ktorý sa snaží reflektovať pomerne konzervatívne skutočné postavy, postavy u ktorých veľmi nenájdeme pozitívnosti. A ide na to presne podľa šablóny. Občas sústredene, občas nie. Občas zákonite, občas podprahovo. Herci sa snažia, je to viditeľné a ak podali svoje postavy so skutočne reálnym prednesom a neprehrávali, tak nuž všetká česť a pozastavenie sa nad ich predobrazmi. ()

maddy

Rádoby pokus o oscarovú drámu, ktorý zlyháva na tej najelementárnejšej úrovni - priniesť na plátno pútavý životopis a presvedčiť diváka, že život Tammy Faye stál za sfilmovanie. Ono by ten príbeh možno aj stál za sfilmovanie, ale to by musel byť natočený podstatne inak, podstatne lepšie. Michael Showalter sa však počas celej dvojhodinovej stopáži iba neškodne kĺže po povrhu a skôr než silnú drámu prezentuje obyčajný, miestami až komediálny príbeh o tom ako jedna katolíčka k televíznej slávne prišla. A vyhýba sa kompletne všetkým poteniciálne zaujímavým a kontroverzným líniam, ako napríklad tej, že Jim Bakker manžel Tammy navonok ukážkový veriaci tajne prcal chlapov. No túto tému film iba jemne načrtne zhruba v troch vetách, napriek tomu, že bola pre život hlavnej hrdinky zásadná. Rovnako to je však so všetkými ostatnými témami ako je vzťah Tammy s jej matkou ohľadom ktorého tu je jeden jediný flashback na začiatku filmu alebo aj samotný pád zo slávy až na samotné dno celebritnej spoločnosti a udalosti, ktoré k nemu viedli. To sa tu udeje tesne pred koncom filmu v pár sekundovej koláži bez štipky emócie. Z potenciálne zaujímavého životopisu tak ostala iba kostra, príbehovo osekaná na absolútne minimum. Čo potom z toho, že sa tu Jessica Chastain snaží o sto šesť, keď to je v tak bezvýznamnom filme, na ktorom je najzaujímavejších akurát tak jeho posledných 10 minút, keď sa už postaršia Tammy prebíja životom v Hollywoode a pokúša aspoň o bezvýznamným šťek v TV. Vtedy s ňou divák asi po prvý raz aj ako tak súcití. CELKOVO: 4/10 ()

Streeper

Film jsem shlédla v letadle při cestě z NYC do Dublinu. Doma jsem se k filmu vůbec nemohla dokopat, ale tady jsem si řekla, že do toho půjdu. Byla jsem mile překvapená, jak moc se mi film líbil. O Tammy Faye jsem nikdy neslyšela, jestli o ní tady bylo něco napsané, tak to šlo úplně mimo mě, takže je to snímek asi spíš pro americké publikum. Nicméně herecky je to opravdu hodně povedené, celkově i film jako celek mě moc bavil, příběh krásně utíkal, napětí lehce gradovalo. Má to pár scén, které byli trochu zdlouhavější, ale dalo se to přežít. A nakonec mě to zaujalo natolik, že jsem si pak o Tammy a jejím manželovi vše přečetla. Film ve mě vzbudil zájem o téma příběhu, což beru jako velké pozitivum. ()

M.i.k.e

jeden z těch standardních zapomenutelných životopisů o někom o kom jsme v našich končinách neměli šanci nikdy slyšet.Tenotkát přišel na paškál manželský pár panbíčkářů,kteří si rozjeli v Americe tolik populární evangelckou tv show,aby z toho nakonec bylo šmé a problémy se zákonem.Ty tři hvězdy jsou víceméně za slušný retro vizuál a hlavně za skvělou Jessicu Chastain,které je do podobných průměrných filmů škoda.Zbytek nemá moc co nabídnout a to včetně Andrew Garfielda,který tu sice není špatný,ale ať je jakkoliv namaskovaný,pořád je to Andrew Garfield...50% ()

vydumnica

Film The Eyes of Tammy Faye sa mi nepáčil, ale dávam jednu hviezdičku za herecký talent Chastain. Umením je už len rozprávať takým piskľavým hlasom. Obaja aj Jessica Chastain aj Andrew Garfield patria k mojim obľúbeným hercom. O nejakej Tammy Faye som v živote nepočula a keby tento film nikdy nevznikol, o nič by som neprišla. Mám rada životopisné filmy o osobnostiach, ktoré ma v niečom inšpirujú. Skutočnú Tammy som nepoznala, no z filmu mám ten pocit, že bola celá umelá čiže fake. Ani na sekundu som jej neuverila tú lásku k Bohu a blížnym. Neverím, že o ničom nevedela, tak ma prekvapilo, že neskončila rovnako ako jej manžel.  Myslím si, že nadovšetko milovali luxus a peniaze a Tammy milovala byť stredobodom pozornosti. Nepochopila som, prečo chcela mať takú hnedú tvár a je až smutné, ako sa niektoré ženy vedia dobrovoľne zopičiť. Takisto si myslím, že keby Tammy Faye nebola známa tým, že ako pastorova žena podporovala komunitu gayov, žiaden film by o nej nevznikol. Film mnohé veci len naznačil a nešiel do hĺbky a ja ako divák som si nenašla dôvod sympatizovať s hlavnými hrdinami a nechápem, že ľudia im posielali toľko peňazí. Veľmi slabý film s excelentnou Chastain a kvalitným namaskovaním herečky. ()

angel74

Filmové vyprávění o dvou skrz naskrz zkažených lidech, kteří pod záštitou Boha hromadili majetek, nespasí ani dobré herecké výkony Jessicy Chastain a Andrewa Garfielda. Zdá se, že jejich život byl otravný a vlezlý jako teleshopping. Jenže dívat se na něco takového déle než dvě hodiny je pro mě téměř neúnosné. O biografickém dramatu mám trochu jiné představy. (45%) ()

Johnny.ARN

Dve hodiny tliachania o kresťanstve. Byť to len o tom, zastrelil by som sa. Našťastie, na pozadí pekne tečú milióny dolárov, stavajú sa honosné sídla, kupujú norkové kožuchy a to všetko z peňazí oblbnutých, sfanatizovaných, kresťanských ovečiek. Toto púšťať na skurvenom TV Lux tak 2 krát denne, aj s ďalšími proticirkevnými počinmi. Možno by ľudia konečne pochopili, koho svojimi eurami podporujú, lebo nie, nedialo sa to len vtedy a teraz už nie. Stálu sú tu medzi nami. Ďalšie pozitívum filmu je, že Jessica bola skvelá a keď nie je ryšavá, má ju kamera radšej. S odstupom času sa ukazuje je ryšavý kocúr nie je zlý herec, len jeho Spider-man bol zlý projekt. Masky sú horúci kandidát na sošku. Na 4 tomu niečo chýbalo, ale smelo môžem dať veľmi silné 3 z 5 ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)