Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (8)

Zámek a klíč (2020)

Prve cca styri diely boli pomerne neokukane a vnimal som ich aj ako rodinny film s fantasy prvkami. Potom som zial uz uplne vypadol z nastrocnej "cielovky" a slabe herectvo a scenar ma zacali iritovat kazdou dalsou epizodou viac a viac. Serial rozhodne odporucam mladsiemu alebo nenarocnemu publiku. Zaverecna epizoda prekombinuje pribeh co-to-da a je jasne, ze sa pocita s dalsou seriou. Tu vsak rozhodne vynecham, bola by to strata casu. ()

Série 1 (2020) (S01)

Vítejte v Mathesonu (2020) (S01E01)

Hm...rodinny film, zvlastny dom, hlasy, chlapec - jediny citlivy na "podnety", zahadne kluce, kocka v zelenom, co nemusi jest....zatial je to..."rozpravkoidne", miestami herecky amaterske a dost zmatene. Dam tomu este sancu, ale takto si teda urcite nepredstavujem dobry "otvarak". Slabucky priemer. Snad sa to rozbehne. ()

Léčka (2020) (S01E02)

Hm...zatial stale filmik pre skorych nastrocnych. Cakal som rozhodne viacej. Sexy zaporacka, ako z filmu o upiroch, ci vlkodlakoch a do toho tragedia z minulosti, ktoru si niektori ucastnici ani nepamataju. Divne a miestami ochotnicke chovanie postav. Slabsi priemer, obavam sa, ze sa to nezlepsi. ()

Hrátky v hlavě (2020) (S01E03)

Dej sa konecne trochu venuje aj rozvijaniu hlavnej linie, Lock-ovcom, a nie len detskym "hratkam" a "utrapam" na strednej skole. Stale vsak ma dost vela prehmatov. Slabsi priemer. Ale o cosi zabavnejsi, ako predosle dva. ()

Pánové klíčů (2020) (S01E04)

Zial, opat epizodka viac-menej pre deti a nastrocnych. Hlavny pribeh sa moc neposuva. Tentokrat ma vyrusovalo i amaterstvo v herectve. Inymi slovami, viacerym postavam som neveril hrane rozpolozenie. Bieda. ()

Rodokmen (2020) (S01E05)

S klucmi to zacina byt ako s pripadmi B-ckovej kriminalky. Co diel to novy pripad - kluc. Predpokladam, ze az v poslednej casti ich tak paradne pokombinuju, aby porazili Dwell-lady. Cajicek. Slabsi priemer. ()

Pitva (2020) (S01E07)

Tak otravny herecky prejav snad matka Lockovcov doteraz nemala. Nehovoriac o tom, ze "zvraty" boli tak priehladne nalinkovane, ze som musel zacat posuvat dej dopredu. Uz v polovici serie som zacal vnimat zostupnu tendenciu a kazda dalsia cast ma v tom utvrdzuje. Posledne casti rychlo dopozeram, ked uz som venoval svoj cas tolkym epizodam, ale pochybujem, ze sa dockam kvalitnejsieho dielu. ()