Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (28)

Vítejte v Mathesonu (2020) (S01E01)

Začátek mě nechával trochu chladným a většinu dílu mi trvalo si zvyknout na poselství tohoto fantasy seriálu. Rozhodně ale nehážu flintu do žita a zkouším dál. ()

Léčka (2020) (S01E02)

Možná to tak asi úplně nemá být, ale více než hledání klíčů a jejich funkcí a tajemství mi zajímají zdejší vztahy. ()

Hrátky v hlavě (2020) (S01E03)

Už jsem si hezky rozprostřel všecky postavy tam, kde by měly být a kde je chci mít a je to paráda. Na poměry, které seriál profilují spíše jako formát pro děti, mě zatím Zámek a klíč vůbec nenudí. Spíš naopak. ()

Pánové klíčů (2020) (S01E04)

Nějak mi vůbec nesedí postava Jackie, jinak jsem pořád dost spokojen. Hlavně s tím, že se všecko netočí jen kolem “Boudýho”, což tak ze začátku série víceméně vypadalo. ()

Rodokmen (2020) (S01E05)

Tu skříňku, kterou objevila Kinsey, by zajisté potřeboval každý z nás. Vývoj na konci konečně trochu šokující oproti předešlým poklidným epizodám. ()

Černé dveře (2020) (S01E06)

Tyler je rozhodně nejlepší postavou celého seriálu, i když se mouchy objevují u všech zúčastněných. Jsem smířený s tím, že přestože mě seriál baví, naprostá spokojenost se minimálně v téhle sérii nikdy nedostaví. ()

Pitva (2020) (S01E07)

Nejnesympatičtější debílek se sice zaslouží o vskutku fungující napětí a několik důvodů udržet divákovu pozornost, sám herec je ale snad odpornější než postava, kterou zvtárňuje, že jsem se modlil pro chvíle, kdy z obrazovky vypadne. ()

Kousek zas**ného sluníčka (2020) (S01E08)

Leccos se vysvětluje a příběh už směřuje k jasnějšímu cíli, i tak mě ale nedokáže držet v pozoru celou svou dobu. ()

Ozvěny (2020) (S01E09)

Ačkoli se Ozvěny jako jediné topí v modré, já je beru naopak jako možná nejlepší část série, která nám hezky vysvětluje všechny dosavadní nejasnosti a nadhazuje míček očekávanému finále. ()

Koruna stínů (2020) (S01E10)

Z Locke and Key se vskutku rychle utvořila záležitost, kterou by byl člověk schopen dát i na jeden zátah, pokud by na to měl čas. Takhle nám to sice trvalo přes týden, i tak jsem ale ohromné spokojený a doufám, že se i skrze současnou krizi dočkáme pokračování co nejdříve. ()

Premiéra (2021) (S02E01)

Je pravdou, že po tolika viděných detektivkách a kriminálkách v posledních několika měsísích už to chtělo změnu a fantasy nádech formou pokračování Locke & Key by mohl být tím pravým. Já jsem ale bohužel dost zocelený pořádnými televizními dramaty jako Breaking Bad, Narcos nebo třeba Most a do tohodle dětinského prostředí mi zase bude trvat se na chvilku vžít. ()

Hlava a srdce (2021) (S02E02)

Jak nebyl Zámek a klíč jedním z těch poutavějších seriálů loňska, ale jen prostou jednohubkou, tak jsem se svou krátkodobou pamětí stále trochu zmatený, o co tu vlastně kráčí. Přesto jsem ale zvědavý, co nás čeká dál. ()

Malý svět (2021) (S02E03)

Už se všecky střípky dávají trochu dohromady a já už téměř chápu všecko dění. Vychytávka s modelem domu highlightem epizody. Klidně bych bral, aby se k ní ještě jakkoli vrátili. ()

Nezapomeň na mě (2021) (S02E04)

Nebudu lhát, že pro mě z 90 % stojí poutavost tohoto seriálu na postavě Kinsey, zbytek rodiny se zatím letos moc nepředvedl. Jsem zvědav, kam dál bude směřovat její vztah s Gabem. ()

Minulost je předehra (2021) (S02E05)

Epizoda s podstatným zvratem, který láme sérii v půli a trochu přidává do kotle, aby se nezačalo přešlapovat na místě. ()

Bludiště (2021) (S02E06)

Už to zase hapruje mezi trojkou a čtyřkou, napětí, které kolem sebe buduje Kinsey ve vztahu s Gabem, mě ale přesvědčilo, ať jsem ještě shovívavý. ()

Dokonale promyšlené plány (2021) (S02E07)

Ani nebudu muset moc obhajovat zklamání z vývoje série, když sem zavítala modrá čísla. Snad se ten průměr nakonec nedostaví k celé sezóně. ()

Želízka v ohni (2021) (S02E08)

Rozhodně nejpoutavější část celé série. Víc netřeba sdělovat. ()

Alfa a omega (2021) (S02E09)

Přechválený osmý díl háže stín na ten 9., ten už zase překombinuje všechno možné a kdyby se v něm odehrály události závěrečné epizody, sérii by to jedině prospělo. ()

Drama až do konce (2021) (S02E10)

Lockeovi haprovali od zajímavé rodiny k až přehrávajícím postavám, tudíž se tu zařadím mezi ty přísnější, co by se bez zadělání na 3. sérii klidně obešli. Finále na mustr těchto rodinných fantasy seriálů až moc klasické, kromě Kinsey mi vlastně nikdo chybět nebude. ()