Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Yardie k tomuto seriálu (4)

Zámek a klíč (2020)

Jak jsem psal u komentáře k první sérii - je to promarněný potenciál. Nápad výborný - zpracování podivné. První série spíše rodinný film, druhá už byla trošku temnější, ta se mi zamlouvala nejvíce, třetí byla špatná a suverénně nejhorší. Kdyby to celé bylo pojato více hororově, dospěle, tak OK. Tohle vesměs light zpracování pro děti je asi opravdu vhodné spíše pro děti, kterým se bude líbit blbnutí s klíči, nebudou řešit nelogické chování postav a to, co prostě řeší dospělí u filmů a seriálů. Detailní komentáře k jednotlivým sériím. Je to škoda, ten nápad s klíči by se dal tak ohromně využít a mohl z toho být pekelně dobrý seriál. Takže viděl jsem, budiž. Vyloženě ztráta času to nebyla, kromě třetí série, občas jsem se zasmál (hlavně v první sérii), nenudil se. Ale... 73% je dle mého nadhodnoceno. 60% by bylo odpovídajících. Howgh! ()

Série 1 (2020) (S01)

Tak zde vynesu mé obvyklé konečně resume hned na začátku: Promarněný potenciál. Námět výborný. Jak jsem se dočetl, je to natočeno podle komiksu. Ty já nečtu, stejně jako knihy povětšinou :-), takže nemohu srovnávat. Každopádně si dokážu představit, jaký se z toho dá udělat celkem temný, napínavý a tajemný seriál, který člověka chytne a jen tak nepustí. Ale k vidění je v podstatě taková light verze pro mládežníky a děti. Občas se člověk pozastaví nad jednáním postav, nedočká se žádného pořádného překvapení, chybí tomu nějaká atmosféra. Je fajn se dívat na mladého synka, ten tomu dodá alespoň špetku humoru. Ale jinak je to docela zklamání a jak jsem psal na začátku, promarněná šance. Howgh! ()

Série 2 (2021) (S02)

Tak pro mě milé překvapení. Po první sérii jsem se už na druhou dívat nechtěl, ale žena mě přemluvila. A musí se jí nechat, že měla výjimečně šťastnou ruku ve výběru (dělá mi korektury, takže si to bude číst, dostanu  za uši za tuhle nejapnou poznámku... :-D). Každopádně mě to bavilo mnohem více než první série, bylo to  takové temnější a dospělejší. Uvidíme, co série třetí, kam to povede. 70% je odpovídajících. Howgh! ()

Série 3 (2022) (S03)

Ojojoj... Tohle nebylo úplně dobré. Bylo poznat, že už je to natočeno jenom proto, aby to bylo natočeno. V první polovině dílů se to snažilo o jakési psychologické drama a řešilo minulost matky, kdy to bylo naprosto zbytečné a nemělo vliv na děj. Asi jen proto, aby se natáhly díly. Obecně to bylo bez nějakého nápadu, atmosféry, bez pořádného záporáka (resp. byl odfláknutý jako zbytek), neskutečně nelogické chování postav (snad ještě více, než v první sérii), prostě celkově o ničem. Naštěstí měly poslední díly krátkou stopáž, takže to rychle odsýpalo. Mělo to skončit druhou sérií, která se povedla a líbila se mi více, než první a byl klid. Tohle byla šlápota vedle. Ale dokoukal jsem to, takže to nebylo úplně katastrofální. Howgh! ()