Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2020) (S01)

Ani náhodou jsem nepočítal s tím, že bych mohl první sezónu ohodnotit až třemi hvězdičkami. Do páté epizody (včetně) to s občasným zaskřípáním docela fungovalo, pak se ale celá záležitost vydala úplně jinou cestou, a přestala pro mě být zajímavou. Slušnou atmosféru, občasné napětí a zábavu postupně vystřídala nuda, teeage romance a naprosto nelogické= stupidní chování postav. Tohle zklamání bylo o to větší, že jsem ho vůbec nečekal. Ale dobře mi tak, měl jsem být ve střehu. P.S. A aby těch negativních věcí nebylo málo, ještě jsem musel poslouchat otřesný soundtrack, to jsem si snad opravdu nezasloužil. Nebo že by? 3*- ()

Vítejte v Mathesonu (2020) (S01E01)

Tak jsem zase jednou do něčeho vlezl úplně bez přípravy, a i když mě první epizoda zrovna nevystřelila z trenek, docela mě zaujala, takže teď tiše doufám, že se seriál povedl, rád bych si tohle žonglování s klíči užil. Jednoduché nápady bývají často nejlepší, snad se mi to potvrdí. ()

Léčka (2020) (S01E02)

Po předchozím dílu jsem už dnes nevstupoval na naprosto neprozkoumané území, takže jsem si mohl druhou epizodu více užít. Taky jsem trochu gůglil, tudíž už vím, že má seriál komiksovou předlohu, o kterou se postaral Joe Hill. Sice jsem o jeho komiks nikdy nezavadil ani pohledem, takže nevím, jak to autor vymyslel, jen se divím, že tu není více hororovější atmosféra. Podle toho, co jsem už od něj přečetl, bych čekal mnohem větší nápor na nervy. ()

Hrátky v hlavě (2020) (S01E03)

Nemůžu si pomoct, ale po třech epizodách mám pořád pocit, že sleduji rodinný seriál, což mě deptá. Tak, to by byla negativa. Protože jsem opět hodnotil čtyřmi kousky, je jasné, že jsem se se svými pocity porval, a nebudu vám lhát- dal jsem jim na držku. Mě ty klíče prostě baví natolik, že leccos překousnu. ()

Pánové klíčů (2020) (S01E04)

Čtvrtou epizodu jsem hodnotil jen třemi hvězdičkami, protože jsem měl silný pocit, že tvůrci zapomněli na vývoj hlavní dějové linie. Řekl bych, že se tempo příběhu dost zpomalilo, ale to by nebylo přesné, ono se spíše zcela vytratilo. Prostor dostaly jen vedlejší příběhové linky, a to mi tak úplně nestačilo. ()

Rodokmen (2020) (S01E05)

Sice jsem se při hodnocení páté epizody vrátil ke čtyřem hvězdičkám, ale byl to návrat s výhradou. Bavilo mě pátrání po tajemstvích Rendella Lockea, takže mě kupodivu mnohem víc zaujaly scény s Ninou Locke než s jejími dětmi. Nemůžu se zbavit pocitu, že seriál jaksi ztrácí směr i tempo. 4*- ()

Černé dveře (2020) (S01E06)

No, tak atmosféra už vzala definitivně za své, zpočátku fajn seriál se v šesté epizodě změnil v nablblou teenagerskou vztahovku podbarvenou otřesným soundtrackem, takže jsem už jen čekal, že se po blízkém lese začnou nahánět vlkodlaci s upíry. Tohle bylo špatné. ()

Pitva (2020) (S01E07)

Hmmm, zase jen za dvě, i když z diametrálně odlišných důvodů. Scénář přinesl tak nablblý děj, že jsem jen tupě zíral. Jak mě sezóna zpočátku bavila, tak mě teď deptá, ještěže do jejího konce zbývají jen tři epizody. Tohle byl typický příklad toho, že je pro požadovaný výsledek někdy nutno protlačit čtverec trojúhelníkovým otvorem. ()

Kousek zas**ného sluníčka (2020) (S01E08)

No jo, už je to tak, je pro mě daleko snazší napsat, co se mi líbilo, protože je to mnohem stručnější. V osmé epizodě se povedla výprava do Erininy hlavy, ale vítězství si jednoznačně připsalo hrnkovo zmrtvýchvstání. To mě pobavilo. Zbytek děje se, bohužel, nesl v duchu předchozích dílů. ()

Ozvěny (2020) (S01E09)

Tvůrci si u mě získali respekt. Fakt jsem si myslel, že vrcholnou přehlídkou zhovadilostí byla sedmá epizoda, ale hluboce jsem se mýlil. Logika dostala takovou nakládačku, až očekávám masové protesty v ulicích s transparenty: "Na logice záleží!" Ale zas na druhou stranu, kdybych většinu dne jen smažil hry a sjížděl sociální sítě, je možné, že bych byl z devátého dílu nadšený. ()

Koruna stínů (2020) (S01E10)

Naprosto chápu Solverinovu frustraci, jsem na tom totiž stejně. Zpočátku to vypadalo tak dobře, aby pak přišel tenhle brutální propad... Naprosto stupidní jednání většiny postav doplnila ještě dojemná scéna s vysypáváním instantního otce, následná polopatická rekapitulace Gabrielových scén jasně vypovídá o tom, s jakou inteligencí diváků tvůrci počítají. Ubohé. ()