Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa UhLee k tomuto seriálu (3)

Série 1 (2020) (S01)

První série - (6,5/10). Zámek a klíč byl pro mě velkou neznámou. Předlohu jsem nečetl a vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. První dojem byl lehce nadprůměrný. Postupné objevování kouzelných klíčů byl moc atraktivním tahákem. Pokaždé jsem se těšil, který klíč naši hrdinové najdou a k čemu vlastně slouží. Postupem času se většina klíčů našla a mohli jsme se pustit do pořádného používání klíčů. Nebo ne? Upřímně jsem čekal, že se budou klíče využívat daleko víc. Některé se použily jenom, proto aby ukázaly co vlastně dělají. Snad se to v druhé sérii změní. Hodně lidí má problém s celkovým zpracování a drsností. Chápu, že předloha je daleko temnější, ale tady tomu tak prostě není. Je to koncipované spíš pro mladší publikum a tvůrci nám to dokazují celou sérii. V mém případě v tom nevidím až takový problém, ale občas bych také ubral u dramat puberťáků a ponořil se více do mytologie klíčů. Uvidíme co přinese druhá série. Nejlepší epizoda: Pitva (S01E07) ()

Série 2 (2021) (S02)

Druhá série - (6/10). Po shlédnutí první série jsem oproti ostatním mohl přejít plynule na sérii druhou. Byl jsem zvědavý, kam se bude děj dále posouvat a jaké další klíče naši hrdinové objeví. V konečném důsledku musím konstatovat, že druhá série se nese na pomyslné vlně kvality jako série první. Dostali jsme opět tu teen podívanou, která nepřinesla až tak moc nového, co by jsem v ostatních projektech neviděl. Vyjma pár dost dobře udělaných scén (pavouk) a také povedenými cliffhangery na konci jednotlivých epizod. Já osobně bych se bez třetí série klidně obešel, protože se mi příběh zdál docela uzavřený a teď mám pocit, že to tvůrci chtějí zbytečné natahovat. Uvidím jaké budou dojmy a podle toho se rozhodnu, jestli dám třetí sérii šanci. Nejlepší epizoda: Malý svět (S02E03)  ()

Série 3 (2022) (S03)

3. (poslední) série - (5,5/10). S první sérií přinesl seriál Zámek a Klíč něco, co tady ještě nebylo. Klíče, které dokázaly vlastně cokoliv a bylo hrozně zábavné sledovat, jaký klíč naši představitelé právě našli a co dokáže. Tohle kouzlo se začalo s přibývajícími sériemi vytrácet a bylo těžší a těžší diváka nějakým novým klíčem ohromit. Taktéž šlo vidět, že to už ani samotné tvůrce nebaví a vlastně pomalu neví kudy kam. Recyklovali staré nápady a zápletky. Zase na druhou stranu některé pasáže byly opravdu povedené. Velkým pozitivem na celé třetí sérii vidím v hlavním záporákovi, kterého si střihnul Kevin Durand a z toho chlapa šel opravdový respekt. Kdyby tam nebyl, tak se celá série točí kolem ničeho. Jsem rád že tohle byla poslední série, protože šlo vidět že celý štáb společně s herci jednou už jenom na půl plynu a už to chtějí mít za sebou. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale když jsem s tímto seriálem začínal tak jsem doufal v něco víc. Nejlepší epizoda: Siege (S03E05) ()