Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa PanOvocny k tomuto seriálu (4)

Zámek a klíč (2020)

Obvyklá šablona o jedné americké rodině, jež se po smrti otce přestěhuje do nového města Matheson a zabydlí se v domě Klíčov. Ten skrývá spoustu tajemství v podobě klíčů, jenž dokáží zajistit změnu podoby, nahlédnout do vlastní hlavy či přesunout se kamkoliv na světě. S blížícím se koncem jsem se začínal obávat, jak celý příběh skončí. Skvělá zápletka, jež pro mě začínala ztrácet jiskru. Vše se jevilo, že pohádkově skončilo, nakonec samotné finále dalo závdavek na 2.sérii. ()

Série 2 (2021) (S02)

Nestává se u seriálu často, aby druhá série předčila první. Akce, spád, napětí a během týdne byla porce 10 dílů pryč. A bude další pokračování. :D ()

Série 3 (2022) (S03)

Dlouho třetí série u mne aspirovala na nejlepší ze tří sezón z Klíčova. Nakonec se na tomto finále podepsal krátký čas na natáčení a v závěrečných dílech byl spád děje nelogicky rychlý. Suma sumárum doporučuji tento seriál všem fanouškům kouzel a fantasy. ()