Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (4)

Zámek a klíč (2020)

Zámek a klíč je přesným prototypem rodinných rychlokvašek z dílny služby, která se hned po Disneym této tématice věnuje nejvíc, příliš jí to ale nevychází. Tohle jsme předloni zkusili, aby se seriál rychle přetavil v ten případ, který dokoukáváte jen z čiré setrvačnosti. Každou sérií totiž kvalita klesla prudce dolů. ()

Série 1 (2020) (S01)

Sice má Locke & Key velmi daleko od mého oblíbeného hororu a do cílovky bych spadal tak před 7 lety, po úspěchu Stranger Things se ale dá říct, že se na rodinné seriály s dětskými hrdiny dá dívat i dospělýma očima a být stále fascinován. Zámek a klíč ve své první řadě obsahuje i pár nezáživných třičtvrtěhodinek, jinak ale disponuje poutavým příběhem, který mě navnadil se těšit na plánovanou druhou i třetí sezónu. [viděno na Netflixu] ()

Série 2 (2021) (S02)

Sám bych do Klíčova asi nikdy vůbec nezavítal, doma se ale na tyhle rodinné seriály kouká ve velkém, loni jsme jej tedy zkusili a letošní druhá řada se jevila jako povinnost. Jelikož se ale moje preference už pohybují u zcela jiných žánrů, šel jsem si sem spíše odpočinout s jasným vědomím, že mě série příliš neosloví. První dopadla alespoň jako neotřelá, tady se kvůli 10 dílům již hodně natahuje a nebýt postavy Kinsey, neměl bych sebemenší důvod sledovat se sebemenší chutí. [viděno na Netflixu] ()

Série 3 (2022) (S03)

Abych jen všecko neopěvoval, před 2 roky jsme zkusili seriál pro celou rodinu, co dlouho trendoval a minimálně svým vizuálem dokázal zabavit na nejeden večer. Už ale po loňské druhé řadě jsem si říkal, že na mě rádoby hrozby Klíčova začínají být poněkud infantilní a letošní závěrečná řada je jedním velikánským hřebíkem do rakve. Nebudu tu sáhodlouze rozepisovat, co všecko mně tady vadilo či co bych rád viděl jinak, jen můžu tuhle službu pochválit za další zmrvení zpočátku dobré značky jen proto, aby se várka dílů dostavila dříve než po roce. Tenhle hon na kvantitu lze dobře porovnat se seroši, u kterých se na pokračování sice čeká dlouho, ale vyplatí se. [viděno na Netflixu] ()