Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa carodejb k tomuto seriálu (2)

Zámek a klíč (2020)

3 a 1/5 * - oproti komiksovej predlohe je to slabé. Tažko nevyužitý potenciál, hoci je tu nádej, že druhá séria prekvapý. Avšak nenudil som sa, lebo charaktery su napísané skvele, len to nie je to čo mám na predlohe rád. Vlastne prvých 20 minút poslednej epiz´dy sa k nej len priblížilo, sotatné je skor akosi tlmené. Dúfam, že v druhej sérií sa viac rozbehnú. ()

Série 2 (2021) (S02)

O kúsok lepšie ako jednotka (čo znamená silnejšie emočné momenty, menej dier v scenári a pod.). Aj som sa dosť zapozeral, čo som pri prvej sérií mal problém. Z jednoduchého dôvodu; komiks je omnoho, omnoho lepší. Druhá séria si však z neho berie len nejaké elementy a buduje si vlastný príbeh. Občas som mal dojem že tomu chýba šťava, finále mi prišlo odfláknuté, ale inak ma tento "nový" príbeh baví. A bad bitch Eden bola neskutočne sexy. ()