Zámek a klíč

• USA Locke & Key
USA, (2020–2022), 21 h 31 min (Minutáž: 34–57 min)

Predloha:

Joe Hill (komiks)

Kevin Alves, Thomas Mitchell Barnet, Coby Bird, Asha Ashanti, Laysla De Oliveira, Griffin Gluck, Eric Graise, Connor Jessup, Emilia Jones, Hallea Jones (viac)

Recenzie používateľa Kacitr k tomuto seriálu (19)

Série 2 (2021) (S02)

Nevěřila jsem tomu, ale je to tak. Druhá série překonala první. Aspoň v mých očích. Tuhle rodinku jsem si zamilovala. Příběh je to opravdu nápaditý. Dobrodružství s klíči, nesoucí s sebou všemožná rizika je pohlazením pro duši i pro oko. Pomalu luštíme otazníky vzniklé v epizodách předešlých a dozvídáme se spoustu nového. Jo, sem tam je to přemršené. A postavy jednají jak trubky největší. Nina mi tady lehce lezla na nervy, ale co už. Ne každý den je posvícení. Schválně co Tyler a jeho slova. Dostane jim? ()

Premiéra (2021) (S02E01)

Zpátky v Klíčově. Mám opravdu slabost pro ten jejich nádherný dům. Mé srdce jen zaplesalo, když jsme hned v první epizodě objevovali jeho další části. Osudy postav (snad vyjma sourozenců) mě ale už tak poutavé nepřijdou. Jo, to s Ozvěnou, zmizením Ellie a tím nesympatickým klukem Kinsey jsou možná dobré zápletky, ale ne tak, aby udržely mou pozornost po tolik minut. Uvidíme, kam se to posune. Kniha by ale nemusela být tak marná. ()

Hlava a srdce (2021) (S02E02)

Gabe je pěknej slizák. Vždycky když ho vidím, naskakuje mi kopřivka. Errin a její příběh nám jistě nabídne spoustu zajímavého. Je trošku zvláštní, že se magie a víra v ní vytrácí úderem osmnáctého roku, ale budiž. Tyler je sympaťák a malý Bróďa taky. I když ten si to od starších sourozenců ještě vypije. Takhle se nechat koupit...za Colu a pár cukrátek????!! ()

Malý svět (2021) (S02E03)

Modýlek Klíčova je parádní záležitost. Sice se mi při jisté scéně ježily chlupy na těle, ale ta atmosféra je nepopsatelná. Duncan se stává oblíbenou postavou a budu se opakovat, ale ten herec, co hraje Gabea??? Áááá. Ten se pro roli šmejdů narodil. Co se týče Scotta, snad to Kinsey všechno cvakne. ()

Nezapomeň na mě (2021) (S02E04)

Sledovat Kinsey a Gabea je pro mě živoucí utrpení a nekonečná muka. Jak já tu postavu NEMŮŽU VYSTÁT. Dějová linka s Duncanem je velmi zajímavá. Naopak, Jackie a Tyler mě moc neberou. Škoda, že nejmladší sourozenec dostává tak málo prostoru. A uvidíme co teď. Když je zpátky strach. ()

Minulost je předehra (2021) (S02E05)

Přituhuje. A nejen proto, že se do Klíčova blíží zima. U Eden v hlavě bych nechtěla být ani za mák. Kinsey má tvrdou skořápku. A budu se opakovat - ten dům??! Vztah mezi sourozenci moc hezky vykreslen. Jen houšť! ()

Bludiště (2021) (S02E06)

Gabe je takový......ještě pro to neexistuje slovo. Jen do něj Kinsey. To napětí mezi nimi je neuvěřitelný. A více duo Duncan a Body. Zimní festival, skvělé osvěžení. Pro jednou jsme netrávili veškerý čas u Zámků doma. Scéna v bludišti napínavá jak kšandy... tohle bude ještě masakr. ()

Dokonale promyšlené plány (2021) (S02E07)

Tahle parta se mi líbí. Scotte?! Jsem ráda, že jsi zpátky. Naposledy jsem takový odpor k nějaké fiktivní postavě chovala k Umbridgeové. Ta má ale silnou konkurenci. Gabe! Jak já tě nenávidím. ()

Želízka v ohni (2021) (S02E08)

Vrátili jsme se v čase. A bylo to zajímavé. V přítomnosti naproti tomu řadí démoni a vše je vzhůru nohama. Atmosféra by se dala krájet. Se Zámkovými žiju jejich dobrodružství, jakoby bylo z velké části i moje. ()

Alfa a omega (2021) (S02E09)

Tyler a jeho první vyrobený klíč. Bude fungovat? Nina se snaží s dětmi sblížit. Jenže ty se jí naopak o to víc vzdalují. A co Jackson? Je to klaďas nebo záporák? Závěr? Velké au. ()

Drama až do konce (2021) (S02E10)

První půlka, velkolepé finále. Démonická Kinsey je úžasná. Druhá polovina lehce drhne. Melancholické až na půdu. Malý Jackson R. Scott je mimochodem výborný herec. Už jako Georgie v IT byl naprosto skvělý. Třetí série by ani nebyla třeba, tvůrci jsou jiného názoru. ()

Sněžítko (2022) (S03E01)

Slabší rozjezd. Postrádá to tempo a takové to svoje kouzlo. ()

Nezvaní (2022) (S03E02)

Lepší. Část s cestováním v čase bavila. ()

Pět minut (2022) (S03E03)

Tak celá ta scéna s Eden a Saviniho partou byla trochu...zvláštní. Posledních 5 minut stálo za to. ()

Dobrá schovka (2022) (S03E04)

To kouzlo z předešlých dvou sérií je asi nenávratně pryč. Ovšem tohle už je koukatelné. ()

Obležení (2022) (S03E05)

Ta linka s Gideonem mi tam stále nějak nepasuje...nicméně, musím zatleskat nad hereckým výkonem nejmladšího ze sourozenců Lockových. ()

Volný jako pták (2022) (S03E06)

Posledních 15 minut za to stálo. ()

Opona (2022) (S03E07)

Pobíhání v hlavě postavy, která mi není známa mě úplně nebavilo. Je vidět, že scenaristé vaří z vody, zkrátila se jak stopáž jednotlivých epizod, tak i iejich počet v sérii. Slabé. A chybí mi strejda Duncan. ()

Loučení (2022) (S03E08)

Čekala jsem víc. I když oproti jiným serialům má Locke & Key důstojné zakončení... ()