Zámek a klíč - Série 2

(séria)

Tyler, Kinsey a Bode dál zkoumají moc záhadných klíčů a odhalí nová rodinná tajemství. Nebezpečí na ně ale číhá blíž, než by si přáli. (Netflix)

Lachtaan

Sám bych do Klíčova asi nikdy vůbec nezavítal, doma se ale na tyhle rodinné seriály kouká ve velkém, loni jsme jej tedy zkusili a letošní druhá řada se jevila jako povinnost. Jelikož se ale moje preference už pohybují u zcela jiných žánrů, šel jsem si sem spíše odpočinout s jasným vědomím, že mě série příliš neosloví. První dopadla alespoň jako neotřelá, tady se kvůli 10 dílům již hodně natahuje a nebýt postavy Kinsey, neměl bych sebemenší důvod sledovat se sebemenší chutí. [viděno na Netflixu] ()

Marceloo

Po udalostiach z prvej série si Lockeovci myslia, že Dodge je už navždy porazená. Opak je ale pravdou a Dodge je silnejšia než kedykolvek predtým. Naviac má nového spojenca a preto sú obyvatelia Mathesonu v obrovskom nebezpečenstve. - Z prvej série som si nepamätal skoro nič a spomenúť si mi nepomohli ani rekapitulácie na YouTube. Druhú sériu vidím ako dosť rozporuplnú. V niektorých veciach je vytvorená úplne excelentne, hlavne čo sa týka scenára, pretože príbeh začne vrcholiť už v polovici piatej epizódy. Ešte u žiadneho seriálu som nevidel, že by začal odhalovať záverečné karty ešte pred skončením prvej polovice, ale velmi ma to bavilo. Tvorcovia ma prekvapili aj dosť prekvapivým úmrtím jednej z dôležitých postáv, ktorej osud bol naznačovaný už od začiatku, ale nečakal som, že dopadne tak, ako dopadla. Ďalej musím pochváliť velmi silný cliffhanger na konci a pridanie Kevina Duranda do obsadenia. Z negatívnych aspektov musím spomenúť hlavne do očí bijúcu woke agendu Netflixu, kedy sa tu už nedá nájsť biely pár, a ak sa aj nájde, tak je jedna z postáv antagonistom príbehu. Ďalej je tu pridaných viacero hercov, ktorých kvality nedosahujú kvality hercov z prvej série, čo je vidieť už hneď na začiatku. V neposlednom rade sa tu nezodpovedalo viacero otázok, ktoré sú dôležité už od prvej série a stále akosi visia vo vzduchu. Celkovo ale fajn podívaná a som zvedavý, čo prinesie o tri týždne tretia a finálna séria, pretože záver tejto ma nabudil dostatočne. ()

*CARNIFEX*

Nemá to už tú tajomnosť, atmosféru ani prekvapivé zvraty, ktoré boli najsilnejšou stránkou prvotnej série, ale to sa dalo asi čakať, keďže sú už všetky karty odkryté. Kladie sa väčší dôraz na osobné konflikty medzi postavami (netvrdím, že je to zlé) než na to, čo by malo tento seriál radiť medzi horor žáner. A vôbec, celkovo to už na mňa pôsobí viac detsky, čo je strašná škoda, lebo potenciál seriálu by mohol byť väčší, než dosiahol druhou sériou. Pre mňa osobne bol pomerne veľkým problémom aj extrémne pomalý rozbeh. Takmer 6 epizód sa nič prevratné nedeje, sú tu len akési drobky, ktoré by mali nalákať na pokračovanie v sledovaní, lenže tie sú takpovediac príliš nevýrazné, no a potom sa zdá 8 hodinová stopáž ako solídna vražda voľného času. Čakal som viac, no pre Vaše deti to bude dostatočná zábava v rámci fantasy žánru .. ()

silentname

Po tom, ako som prečítal všetkých 6 komixových kníh som zhodnotil, že tento seriál sa rozhodol zobrať si len určité elementy do svojich kníh a v realite skôr hovorí svoj vlastný príbeh, ktorý je inšpirovaný touto sériou. Ja s tým osobne nemám problém. Pokiaľ ich príbeh dokáže priniesť zaujímavé elementy, ktoré ocením. A myslím si, že v tomto smere Netflix priniesol niečo, čo stojí za to. 2. séria "Locke & Key" na jednej strane pokračuje tam, kde sme skončili naposledy, no je trošku možno problém keď je vidno, že postavy zostarli o niečo viac. No je celkom zaujímavé vidieť, ako blízko sa môže reálne ich nepriateľ ocitnúť. Pozitívne hodnotím, že v tejto sérii veci v jadre dávajú zmysel, nie sú tu momentky, kde by som mal pocit, že tvorcovia na niečo zabudli, postavy sú dobre spracované a seriálu nechýbajú ani adrenalínové alebo hororové momentky. Musím povedať, že obrovský pavúk v dome patrí medzi moje osobné highlighty čo sa týka hororu. Je to na jednej strane desivé, na druhej aj ohromne akčné. Postavy prechádzajú väčšou dávkou vývoju, dostaneme sa do celkom slušných dramatických scénok a naši zloduchovia sú spracovaní veľmi dobre. Je pravda, že možno nedostávame odpovede na všetky otázky a občas ma štvalo, že o niektorých veciach sa nehovorí a potom neviem či postavy niečo vedia alebo nie... ale inak si myslím, že je to zvládnuté veľmi dobre. Pripomenulo mi to presne prečo som mal rád aj prvú sériu aj komixy. Tento svet je proste fascinujúci. A keby existoval ten "head key" určite by som bol ochotný stráviť vo svojej hlave nejaký ten čas. Je to skutočne magické. Uvidíme čo prinesie tretia séria. A som zvedavý, či sa Luke objaví aj tam. Pre tých čo videli, pochopia prečo. Hodnotenie: A- ()

TheEvilTwin

Ve zkratce - Druhá série LaK je příběhově daleko slabší, chybí ji zvraty navnazující diváka k dalším dílům, dějově není až tak zajímavá, finále je uspěchané a cliffhanger není až tak úderný jako v první sérii. První 2 díly jsou nevýrazné a netrpěliví diváci mohou váhat, zda seriál dále dokoukat, ale jakmile se přes ně přeneseme, jede už seriál ve starých kolejích a občas má i světlejší chvilky, jindy je naopak vyplněn nudnější vatou. Výsledek je neurážející fantasy teenage záležitost, která až tak sice nenudí, ale rozhodně z ní nejsem unešený jako ze série první, vlastně působí chvilkami až dost zbytečně. Pro fandy fajn a ti, kteří nebyli na větvi ani z první série, to mohou nejspíš i vynechat. ()

M.i.k.e

po shlédnutí prvního dílu druhé řady nám se ženou došlo,že si tu první vůbec nepamatujeme a tak jsme si jí dali znova.Velmi brzo mi tak naskočilo co přesně mě na téhle sérii tak iritovalo a druhá řada jede přesně ve stejném duchu.Prostředí,zpracování a samotný nápad je stále ok,ale co je to platné,když je všechno shazováno naprosto dementním chováním skoro všech postav.Jeden by si řekl,že potom co postavy zažily v první sérii se zvládnou poučit a řešit situace jinak,ale ono ne.Ony je naopak řeší ještě hůře a ke konci už to bylo místy směšné s příměsí trapnosti.A neplati to jen pro dětské hrdiny,ale i pro jejich dospělé protějšky a tentokrát to platí i pro opačnou - zlou stranu barikády.Trošku lituji,že tvůrci nevyužili možnosti seriál alespň trochu rozumně uzavřít (stačilo by ukončit poslední díl o pár minut dřív) a bude třetí řada.Pokukd bude mít podobně sestupnou tendenci tak nás chraň bůh...40% ()

UhLee

Druhá série - (6/10). Po shlédnutí první série jsem oproti ostatním mohl přejít plynule na sérii druhou. Byl jsem zvědavý, kam se bude děj dále posouvat a jaké další klíče naši hrdinové objeví. V konečném důsledku musím konstatovat, že druhá série se nese na pomyslné vlně kvality jako série první. Dostali jsme opět tu teen podívanou, která nepřinesla až tak moc nového, co by jsem v ostatních projektech neviděl. Vyjma pár dost dobře udělaných scén (pavouk) a také povedenými cliffhangery na konci jednotlivých epizod. Já osobně bych se bez třetí série klidně obešel, protože se mi příběh zdál docela uzavřený a teď mám pocit, že to tvůrci chtějí zbytečné natahovat. Uvidím jaké budou dojmy a podle toho se rozhodnu, jestli dám třetí sérii šanci. Nejlepší epizoda: Malý svět (S02E03)  ()

blackJag

První série se u mě táhla v duchu zklamání z nevyužití bezvadné předlohy, druhá to celé trochu posouvá, ale progres jsem cítil spíše v náznacích. Postavy jednají vyloženě hloupě, logika je na Havaji, návraty do minulosti jsou těžce nevytěžené a závěrečná konfrontace s Fintou je vyloženě o ničem. Otevřená vrátka k další sérii sice ok, nicméně bojím se bojím, že dostaneme další porci přebujelé stopáže v 10dílech, plných choré logiky a velmi málo navíc - jako teď. Velká škoda, látka má neskutečný potenciál. ()

andalin

Druhá sezóna mě kupodivu bavila o mnoho víc než první. Dozvíme se víc o původu klíčů a o démonech. A je to přesně ten typ temné pohádky, který mi vyhovuje. Velmi mi tématem připomíná jednu z mých oblíbených knižních sérií Archive od V. E. Schwab, kde hlavní hrdinka prochází dveřmi do posmrtného světa a vypořádává se s duchy. Těším se na další sérii. :) ()

psychoJoa

Scénárista se nepoučil a místo toho je celý potenciál seriálu nevyužitý a naopak promarněný. Neříkám, že to má být realistické… ale postavy by aspoň mohly realisticky a pragmaticky uvažovat. Jsou tam prostě divná rozhodnutí a pasáže, které mi prostě nesedí. Šlo by to udělat mnoooohem lépe. ()

Kienast

První série mě bavila o kapánek víc, ale i druhá má silné momenty. Bohužel je tu víc takové té nastavované kaše a furt to na mě působí tak jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, jestli je to pro dětské či starší diváky. Musím ovšem přiznat, že je to moje Guilty pleasure! a na další sérii se určitě podívám. 7/10 ()

Kacitr

Nevěřila jsem tomu, ale je to tak. Druhá série překonala první. Aspoň v mých očích. Tuhle rodinku jsem si zamilovala. Příběh je to opravdu nápaditý. Dobrodružství s klíči, nesoucí s sebou všemožná rizika je pohlazením pro duši i pro oko. Pomalu luštíme otazníky vzniklé v epizodách předešlých a dozvídáme se spoustu nového. Jo, sem tam je to přemršené. A postavy jednají jak trubky největší. Nina mi tady lehce lezla na nervy, ale co už. Ne každý den je posvícení. Schválně co Tyler a jeho slova. Dostane jim? ()

Yardie

Tak pro mě milé překvapení. Po první sérii jsem se už na druhou dívat nechtěl, ale žena mě přemluvila. A musí se jí nechat, že měla výjimečně šťastnou ruku ve výběru (dělá mi korektury, takže si to bude číst, dostanu  za uši za tuhle nejapnou poznámku... :-D). Každopádně mě to bavilo mnohem více než první série, bylo to  takové temnější a dospělejší. Uvidíme, co série třetí, kam to povede. 70% je odpovídajících. Howgh! ()

lemonova

Seriál je vo svojom pokračovaní ešte detinskejší než jeho prvá séria: počnúc scenárom a hereckými výkonmi končiac. Je to dosť škoda, námet je každopádne originálny. Chcelo by to rozhodnúť sa, pre koho je vlastne natočený, takto je to ani ani.. ()

carodejb

O kúsok lepšie ako jednotka (čo znamená silnejšie emočné momenty, menej dier v scenári a pod.). Aj som sa dosť zapozeral, čo som pri prvej sérií mal problém. Z jednoduchého dôvodu; komiks je omnoho, omnoho lepší. Druhá séria si však z neho berie len nejaké elementy a buduje si vlastný príbeh. Občas som mal dojem že tomu chýba šťava, finále mi prišlo odfláknuté, ale inak ma tento "nový" príbeh baví. A bad bitch Eden bola neskutočne sexy. ()

Arkagas1989

Říká se, že druhá série nikdy nebude lepší než 1., ale u mě tahle druhá zatím vede. Konečně je totiž ukázáno jak se dostala do příběhu Dodge, co se skrývá v podmořské jeskyni a kdy to celé vlastně začalo a proč. To že se v Klíčově objevují nové klíče už je jen bonus, a konečně jsem se dočkala ztvárnění létajícího klíče, juch!  Celé je to zase skvěle pomuté a myslím, že i pro ty, co nečetli předlohy je to srozumitelné a nezmatené. Pokud bude 3.série tak temná jako je příběh v knihách, máme se ještě na co těšit. A pro ty, co se jim seriál líbí - rozhodně sáhněte po komiksech, protože styl Joa Hilla (syna Stephena Kinga) je skvělý a temný. A taťku fakt nezapře. ()

Mateyf.Iks

Mozna mohli tvurci prelejt trochu penez z fx do obcas slusne susticiho scenare. Jinak jako hezky natocena infantilbi blbost. A to miluju fantasy, ale tohle bylo misty fakt nedotazeny a odflakly: “aby klic delal, co chces, musis to fakt hodne chtit a pridat kapku krve” :D to fakt nemohli vymyslet neco lepsiho? A strasne ale strasne me sere jejich mama. Hrozne prehrava. Nemusis se furt tvarit smyslne ty kundo zrzava. Zato Eden a jeji prdel to trochu pozvedava. ()