Bitva o klíč omega vede k rozhodnutím, která nelze vzít zpátky. A za nebezpečnými dveřmi čeká hromada potíží. (Netflix)

Necrotongue

Naprosto chápu Solverinovu frustraci, jsem na tom totiž stejně. Zpočátku to vypadalo tak dobře, aby pak přišel tenhle brutální propad... Naprosto stupidní jednání většiny postav doplnila ještě dojemná scéna s vysypáváním instantního otce, následná polopatická rekapitulace Gabrielových scén jasně vypovídá o tom, s jakou inteligencí diváků tvůrci počítají. Ubohé. ()

Martrix

Díky posledním minutám se člověk neubrání srovnání se Stranger Things. Jenže zatímco Stranger Things byly napínavé a zábavné celou první řadu, tak Zámek a klíč by nebyl problém zredukovat do tří epizod a pořád by to nebylo za plný počet hvězd. Méně fantasy a více thriller a horor, nebo aspoň nějaké napětí, by sice atmosféru trochu odklonilo od komixu, ale ve výsledku by to velmi pomohlo. Takto je to takový odblitek amerického Harryho Pottera, s atmosférou Letopisů Narnie. Netflix sice chrlí jeden seriál za druhým, ale začíná se ukazovat, že je to kvantita na úkor kvality, projekty jsou nejspíš uspěchané a není dostatek kvalitních tvůrců, takže vznikají jakési filmové obdoby europiva. Neurazí, ale ani nenadchnou. A to je velká škoda. ()

Lenka.Vilka

Díl na mě nepůsobil jako nabouchané finále první řady. Spíš to na mě působilo, jako kdyby nevěděli jak vyřešit situaci, kdy si vzali perfektní námět z předlohy a bylo jim jasné, že od druhé série si budou scénář psát sami, Hill jim nepomůže. Což bych brala. Kdyby byla první série jenom prequel k tomu, co chtějí do druhé série, tj teen seriál o partě puberťáků, kteří jsou strážci klíčů, tak to beru. Ale to nevyužití, využití na malém prostoru, stínů mě mrzelo. Možná to tam nemělo vůbec být. Možná si to měli nechat do druhé série.Vzhledem k posledním pár minutám...SPOILER nemám ráda podobné konce. Kde se divák prostřihem dozví, že ho celé finále vlastně ojebalo. ()

LachtanShows

Z Locke and Key se vskutku rychle utvořila záležitost, kterou by byl člověk schopen dát i na jeden zátah, pokud by na to měl čas. Takhle nám to sice trvalo přes týden, i tak jsem ale ohromné spokojený a doufám, že se i skrze současnou krizi dočkáme pokračování co nejdříve. ()

Dlaha

Finále dovršilo transformaci hlavních postav do absolutní retardace. Scénáristé je očividně používají jen jako nástroj, aby děj dostali kde ho chtějí mít a nebojí se jít proti elementární logice. Neustále se rozdělují, když mají držet spolu, jdou okatě na ruku hlavní záporačce a furt zapomínají na to, čeho jsou klíče schopné. Další sérii si odpustím. ()

Solverino odpad!

Opět nekonečné tlachy o prdu... všechno strašně dlouho trvá, než se každej vymňoukne, těsně před nějakým úkonem se ještě dlouho diskutuje, neví se vůbec, pak se to zruší, pak se zase zruší a nakonec se to udělá... no myslím, že se u toho budou dost nudit i náctileté děti. Tohle je spíš pro mentální retardy... strašně slabé. A to mělo na začátku potenciál jako prase a tešil jsem se jak to bude vypadat. Strašnej sprasek... :( ()

Boban_23

Bože no. 2. Ještě bych pobral, že poslali buchtu, která je celou dobu proti nim, aby donesla masakrální korunu. Ale že ji dají ještě do ruky klíč k již zmíněné koruně, je proste kokotina. ()