Zámkovi se nastěhují do Klíčova. Bóďa si najde novou známou – a objeví něco překvapivého. Tyler a Kinsey se pokusí o nový začátek na střední škole. (Netflix)

Martrix

Před lety jsem četl první komixovou knihu a kromě názvu mi v hlavě zůstalo, že ji napsal syn Kinga, že ten nápad s klíči je až geniálně prostý, ale poskytuje obrovský prostor pro zajímavé příběhy a že je Hill tak dobrý spisovatel, že ten potenciál opravdu využije. Přesto jsem měl s celého komixu pocit, že je divný a popravdě si z něj nic moc nepamatuju. Nicméně to stačí k tomu, abych i přes trochu nezáživný pilot vydržel, protože se jistě budou dít zajímavé věci. Ale umím si představit, že pro komixem nepolíbené diváky, to musela být trochu divná nuda. A to přestože jsou postavy dětí vcelku ok. Zbývající postavy už tak moc ok nejsou, ale co se dá dělat. ()

Big_Boss

Na to jak jsem byl na tenhle seriál podle komiksu Joe Hilla natěšený, tak po první díle by se moje pocity daly jedním slovem popsat jako "meh" (což není ideální, když zrovna tvůrce komiksu Joe Hill napsal pro první díl scénář). Na to, že to byl teprve první díl první série, tak mi vše přišlo zbytečně uspěchané, všechno rychle vysvětlené a nějaké budování napětí nebo odhalování charakterů postav je ta tam. Všechno je pár větami definováno. I když to nechci s komiksem srovnávat, tak zatím mi ve všech aspektech přišla právě komiksová předloha lepší. A říkám si... pokud jsem komiks četl, dokáže mě vůbec seriál něčím novým zaujmout? No uvidíme u dalších dílů. Dokoukám to tedy časem z nutnosti, ale nějaký binge marathon jako u seriálu Breaking Bad, Game of Thrones, Stranger Things nebo naposledy The Witcher se tedy rozhodně nekoná. ()

warrenur

Hm...rodinny film, zvlastny dom, hlasy, chlapec - jediny citlivy na "podnety", zahadne kluce, kocka v zelenom, co nemusi jest....zatial je to..."rozpravkoidne", miestami herecky amaterske a dost zmatene. Dam tomu este sancu, ale takto si teda urcite nepredstavujem dobry "otvarak". Slabucky priemer. Snad sa to rozbehne. ()

Nevka

Komiks jsem ještě nečetl, takže hodnotím čistě podle seriálu. První dojem rozhodně udělá to, že atmosféra je skvělá a intro libové - na intra si potrpím, takže zaručuji, že opravdu stojí za to. Příběh jde hned k věci, což bývá většinou dobře, ale trochu mě mrzí, že "vábení studny" nedostalo větší prostor. Fun fact: Georgie by se neměl tak vykecávat se stvořeními, které bydlí v kanálech nebo studnách. Většina jeho rozhovorů končí dost nepěkně... Jsem zvědavý na další díly a doufám, že se strejda Iceman zase vrátí. ()

Wiikii

Čtyř člená rodina, která přijíždí červeným volvem do svého nového domu(patří rodině již delší dobu, ten dům). Auto evidentně poukazuje na to, že rodina je nadevše, což naopak jejich strých co přijel Astonem Martinem ukazuje, že je sebestředný blbec, a po 20min. zjistíte, že to tak opravdu je. Matka je klasická křehká žena v nejlepších letech, syn je puberťák sportovec s emo humorem, který hlavně na začátku epizody je unavující, ale opět má poukázat na těžkou minulost, stejně tak dcera puberťačka, která je tělem i duší křehká holka co ráda maluje a první den ve škole hned narazí na kecy jiných holek o ní, načež kvůli tomu jí mimo společnost pod schodama a pak je zde malý Bóďa, který tomu všemu samozdřejmě má dát ten pravý fantasy nádech dětství. ... Ano, po 15minutách jsem si myslel, že se ani nedodívám jak moc je to klišé, ale POZOR, byť seriál hraje na ohrané filmové styly, to pravé "ořechové" je ukryto v tom mystičnu, které mě nakonec navnadilo si hned teď pustit druhý díl... ()