Zámek a klíč - Série 3

(séria)

V napínavém posledním dějství seriálu odhalí rodina Zámkových další kouzla a bude čelit novému démonickému nepříteli, který si pro klíče půjde přes mrtvoly. (Netflix)

Marceloo

V tretej sérii prichádza do Mathesonu pradávne zlo v podobe krutého generála Gideona. Ten je odhodlaný získať všetky klúče a uskutočniť svoj diabolský plán. V ceste mu ale stojí rodina Lockeovcov, ktorá je pripravená chrániť klúče všetkými možnými prostriedkami. - Počas tretej epizódy som to už plánoval vypnúť a so seriálom skončiť, ale na jej konci prišiel perfektný twist, ktorý to priniesol zase do starých dobrých akciou nabitých kolají. Jackson Robert Scott je nesmierne talentovaný mladý herec a momentálne jedno z najslubnejších mladých hororových detí. Pevne dúfam, že u natáčania hororov zostane a neprepadne sa do žumpy Hollywoodu, pretože by ho bola škoda. Pridanie Kevina Duranda do seriálu bolo taktiež vynikajúcou volbou, pretože z neho ide vždy rešpekt. Finále nie je úplne uspokojivé, pretože mi prišlo príliš unáhlené a na hercoch v tretej sérii už bolo zjavné, že si to neužívajú tak, ako tomu bolo u natáčania tej prvej. Rovnako narástla miera panderingu, čo je škoda, pretože u prvej série mi imponovalo práve to, že to bolo od Netflixu a zaobišlo sa to bez zbytočného zobrazovania woke nezmyslov. Stále ide o jeden z tých lepších hororových seriálov posledných rokov, u ktorého si postavy velmi rýchlo oblúbite a prežívate ich dobrodružstvá s nimi. ()

TheEvilTwin

Scénáristická katastrofa a kinematografická degradace nadupané první série. Nucené pokračování bez hlavy a paty, herce to očividně už ani nebaví, záporáci jsou jen nezajímavé postavičky a celé to působí až prapodivně béčkově. Po druhém díle to vzdávám. ()

Chen

Slušné, ale ne excelentní zakončení. Je to poněkud chaotické, nedrží to úplně pohromadě, ale vysloveně to nenudí a konec je příjemně emotivní. ()

M.i.k.e

další série už sice nebude, ale kdyby náhodou měl někdo tendenci dojit mrtvu krávu, mohl by z toho klidně udělat spinoff Série nešťastných událostí a nazvat to Sérií debilních rozhodnutí. Pro třetí sérii totiž platí vlastně to samé co pro druhou a některé aspekty se ještě násobí dvěma. Po tom všem čím si Zámkovi prošli sem si říkal už předtím, že by se snad mohli poučit a neopakovat zoufalé chyby a ono se to nestalo. Nestalo se to ve dvojce a nestalo se to ani tady. Naopak třeba Bodie je víc a víc sebestředný malý blbeček a přebral otěže nejotravnější postavy. Ostatní jsou sice taky celkem otravní, ale narozdl od něj stíhají v těch nejvypjatějších okamžicích jen stát a tupě zírat, popřípade se ještě vybavovat o nedůležitých věcech. I hlavní záporák nejspíš někde zapomněl svojí démoničnost a celou řadu si vystačí jen s tím aby mu dali klíče jinak někoho zabije, což stejně neudělá a rychle zapadne do celkové otravnosti celé řady, kdy sem měl nejednou pocit že ze mě tvůrci dělají blbce. Jak jsem měl velkou chuť si po první sérii přečíst komiksy, tak teď definitivně vím, že na ně jen tak nedojde. Sice ve mě pořád někde hlodá myšlenka, že předloha Joe Hilla přeci nemůže být takhle infantilně stupidní,ale nějak mě přešla chuť to zjistit. Velkým plusem je, že se příběh uzavřel a další série tak snad už nevznikne...35% ()

UhLee

3. (poslední) série - (5,5/10). S první sérií přinesl seriál Zámek a Klíč něco, co tady ještě nebylo. Klíče, které dokázaly vlastně cokoliv a bylo hrozně zábavné sledovat, jaký klíč naši představitelé právě našli a co dokáže. Tohle kouzlo se začalo s přibývajícími sériemi vytrácet a bylo těžší a těžší diváka nějakým novým klíčem ohromit. Taktéž šlo vidět, že to už ani samotné tvůrce nebaví a vlastně pomalu neví kudy kam. Recyklovali staré nápady a zápletky. Zase na druhou stranu některé pasáže byly opravdu povedené. Velkým pozitivem na celé třetí sérii vidím v hlavním záporákovi, kterého si střihnul Kevin Durand a z toho chlapa šel opravdový respekt. Kdyby tam nebyl, tak se celá série točí kolem ničeho. Jsem rád že tohle byla poslední série, protože šlo vidět že celý štáb společně s herci jednou už jenom na půl plynu a už to chtějí mít za sebou. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale když jsem s tímto seriálem začínal tak jsem doufal v něco víc. Nejlepší epizoda: Siege (S03E05) ()

Lachtaan

Abych jen všecko neopěvoval, před 2 roky jsme zkusili seriál pro celou rodinu, co dlouho trendoval a minimálně svým vizuálem dokázal zabavit na nejeden večer. Už ale po loňské druhé řadě jsem si říkal, že na mě rádoby hrozby Klíčova začínají být poněkud infantilní a letošní závěrečná řada je jedním velikánským hřebíkem do rakve. Nebudu tu sáhodlouze rozepisovat, co všecko mně tady vadilo či co bych rád viděl jinak, jen můžu tuhle službu pochválit za další zmrvení zpočátku dobré značky jen proto, aby se várka dílů dostavila dříve než po roce. Tenhle hon na kvantitu lze dobře porovnat se seroši, u kterých se na pokračování sice čeká dlouho, ale vyplatí se. [viděno na Netflixu] ()

Přemek

Jak jsem ten seriál měl rád - pro jeho půvabnou výtvarnou i hereckou stránku... - tak teď jsem zklamaný. POZOR SPOILERY! Může mi někdo vysvětlit, proč se Bodie na tajnačku jako debil vydá do minulosti, aby provokoval Fintu? Jasně, jen proto, aby se mohla vrátit do děje, ale doprčic, nešlo to udělat trochu inteligentně? Aspoň že neměli potřebu na konci vybít většinu hlavních postav... ()

Blondsky

Největší problém druhé, ale i třetí série Zámku a klíče je ten, že nedokázal dostatečně a důstojně navázat na první série. Zvláště třetí série se utápí furt v neustálém kruhu a schématu, má nepropracovaný scénář (Nemluvně o scénách, které jsou tam absolutně zbytečně a jen natahují stopáž, kdy se dějou věci či postavy mají najednou nabírají schopnosti, jen protože to vyžaduje scénář a postavy se v několika vypjatých momentech chovaní nelogicky, že si člověk až musí tlouct do hlavy, jak je tohle možné. Záporáci jsou další obyčejné karikatury, které jsou bohužel trestuhodně nevyužity. A to Gideon působil místy až děsivě ve druhé série, kdy se na chvíli mihnul. Mimo jiné to má ale poměrně sympatický hudební doprovod, žádná z postav vyloženě neotravuje a druhá půlka finální epizody celkem dobře funguje. To ale nemění nic na faktu, že když v roce 2020 měla premiéru první série, čekalo se od zbytku seriálu (a že na ni měl) daleko více… ()

Yardie

Ojojoj... Tohle nebylo úplně dobré. Bylo poznat, že už je to natočeno jenom proto, aby to bylo natočeno. V první polovině dílů se to snažilo o jakési psychologické drama a řešilo minulost matky, kdy to bylo naprosto zbytečné a nemělo vliv na děj. Asi jen proto, aby se natáhly díly. Obecně to bylo bez nějakého nápadu, atmosféry, bez pořádného záporáka (resp. byl odfláknutý jako zbytek), neskutečně nelogické chování postav (snad ještě více, než v první sérii), prostě celkově o ničem. Naštěstí měly poslední díly krátkou stopáž, takže to rychle odsýpalo. Mělo to skončit druhou sérií, která se povedla a líbila se mi více, než první a byl klid. Tohle byla šlápota vedle. Ale dokoukal jsem to, takže to nebylo úplně katastrofální. Howgh! ()

Sunny.69

Tahle série byla opravdu hrozná. Člověk, kterej tohle psal by zasloužil pár facek. Postavy se celou dobu chovají iracionálně, a nebo naopak jen někde postávaj a tupě čumí. Nevím, jestli tyto naprosto nelogické záseky postav měly sloužit k vyvolání napětí nebo čeho, ale moc to nefunguje. Slouží to jen k tomu, že vás polovina dílů akorát pěkně sere, a otravuje vás čekání na to, až konečně někdo udělá něco, co bude dávat smysl. Fakt nechápu, proč je tahle série tak špatná. ()

bozka10

Neuveriteľný prepad oproti veľmi solídnej prvej sérii a to po všetkých stránkach.Korunu tejto katastrofe nasadil nemožný hlavný záporák, ktorý vypadá jak ošumelý opuchnutý starý metalista po týždňovom rumovom záťahu. ()

Daiker

No poslední série se moc nepovedla, je to takové pro děti, hloupé ..... Nevyužitý potenciál démonů a celého kouzelného světa, který mohl být temný a strašidelný...... Nestalo se ()

PanOvocny

Dlouho třetí série u mne aspirovala na nejlepší ze tří sezón z Klíčova. Nakonec se na tomto finále podepsal krátký čas na natáčení a v závěrečných dílech byl spád děje nelogicky rychlý. Suma sumárum doporučuji tento seriál všem fanouškům kouzel a fantasy. ()

FoxMulder

První 3 epizody nuda, 4. a 5. se mi líbily a pak to sklouzlo opĕt do šedi. Vypadá to, že další série už nebude. A to je po shlédnutí té třetí nejlepší na tom všem. 2,5* ()

Psycho.R

Musím ocenit, že Netflix to nepodělal jako 4. sérii Stranger things. Ovšem samotný příběh už na mě působí omšele a vysvětlení: "On je mocnější démon, než já" nezabírá, neboť se nám nedostane vysvětlení proč je mocnější, v čem se to projevuje apod. Ale jinak je atmosféra pořád fajn. ()

Emafera

Poslední (?) série byla trochu zklamáním. Všechna ta kouzla a klíče mohly rozehrát skvělou napínavou podívanou, ale napětí se příliš nekonalo. Nebylo to špatné, ale oproti 1. a 2. sérii sundávám jednu hvězdu. ()

Arkagas1989

1.série byla skvělá, byť se jednalo o takové hodně zjednodušené představení Klíčova a dějin rodiny Lockových s jejich pastmi a strastmi ve formě Dodge ve studni, která je terorizovala. Druhá série na první sice hezky navázala, ale místy byla hodně zdlouhavá, nudná, opakující se a pořád nám neukázala ten drive hororového komiksu Joe Hilla. Doufala jsem, že tenhle drive se teda objeví ve 3.sérii a byť toho nebylo moc, tak ano! Za mě konečně alespoň malé přiblížení k tomu feelu knížek, byť náznakově.  Scény ale věrné předloze, konečně se dostáváme k démonům, herci ukazují že hrát skutečně umí a závěr má spád, byť je to vlastně strašně dojemný.  Chápu, že pro někoho, kdo nezná předlohu to může být zmatené, ale ve třetí sérii jsem konečně měla pocit, že nám tvůrci ukazují Klíčov takový, jakým byl Joem stvořen. A za to děkuju.  Za mě osobně se konečně ukončením přehoupl seriál z takové té rodinné feel good fantasy do něčeho temnějšího a přiblížil divákovi, že ne všechno co krásně vypadá, je ve skutečnosti krásné.  Moje hodnocení: 7/10 - víc ani ťuk, protože komiksy prostě miluju. ()