Zámek a klíč - Série 3

(séria)

V napínavém posledním dějství seriálu odhalí rodina Zámkových další kouzla a bude čelit novému démonickému nepříteli, který si pro klíče půjde přes mrtvoly. (Netflix)

Sunny.69

Tahle série byla opravdu hrozná. Člověk, kterej tohle psal by zasloužil pár facek. Postavy se celou dobu chovají iracionálně, a nebo naopak jen někde postávaj a tupě čumí. Nevím, jestli tyto naprosto nelogické záseky postav měly sloužit k vyvolání napětí nebo čeho, ale moc to nefunguje. Slouží to jen k tomu, že vás polovina dílů akorát pěkně sere, a otravuje vás čekání na to, až konečně někdo udělá něco, co bude dávat smysl. Fakt nechápu, proč je tahle série tak špatná. ()

M.i.k.e

další série už sice nebude, ale kdyby náhodou měl někdo tendenci dojit mrtvu krávu, mohl by z toho klidně udělat spinoff Série nešťastných událostí a nazvat to Sérií debilních rozhodnutí. Pro třetí sérii totiž platí vlastně to samé co pro druhou a některé aspekty se ještě násobí dvěma. Po tom všem čím si Zámkovi prošli sem si říkal už předtím, že by se snad mohli poučit a neopakovat zoufalé chyby a ono se to nestalo. Nestalo se to ve dvojce a nestalo se to ani tady. Naopak třeba Bodie je víc a víc sebestředný malý blbeček a přebral otěže nejotravnější postavy. Ostatní jsou sice taky celkem otravní, ale narozdl od něj stíhají v těch nejvypjatějších okamžicích jen stát a tupě zírat, popřípade se ještě vybavovat o nedůležitých věcech. I hlavní záporák nejspíš někde zapomněl svojí démoničnost a celou řadu si vystačí jen s tím aby mu dali klíče jinak někoho zabije, což stejně neudělá a rychle zapadne do celkové otravnosti celé řady, kdy sem měl nejednou pocit že ze mě tvůrci dělají blbce. Jak jsem měl velkou chuť si po první sérii přečíst komiksy, tak teď definitivně vím, že na ně jen tak nedojde. Sice ve mě pořád někde hlodá myšlenka, že předloha Joe Hilla přeci nemůže být takhle infantilně stupidní,ale nějak mě přešla chuť to zjistit. Velkým plusem je, že se příběh uzavřel a další série tak snad už nevznikne...35% ()

UhLee

3. (poslední) série - (5,5/10). S první sérií přinesl seriál Zámek a Klíč něco, co tady ještě nebylo. Klíče, které dokázaly vlastně cokoliv a bylo hrozně zábavné sledovat, jaký klíč naši představitelé právě našli a co dokáže. Tohle kouzlo se začalo s přibývajícími sériemi vytrácet a bylo těžší a těžší diváka nějakým novým klíčem ohromit. Taktéž šlo vidět, že to už ani samotné tvůrce nebaví a vlastně pomalu neví kudy kam. Recyklovali staré nápady a zápletky. Zase na druhou stranu některé pasáže byly opravdu povedené. Velkým pozitivem na celé třetí sérii vidím v hlavním záporákovi, kterého si střihnul Kevin Durand a z toho chlapa šel opravdový respekt. Kdyby tam nebyl, tak se celá série točí kolem ničeho. Jsem rád že tohle byla poslední série, protože šlo vidět že celý štáb společně s herci jednou už jenom na půl plynu a už to chtějí mít za sebou. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale když jsem s tímto seriálem začínal tak jsem doufal v něco víc. Nejlepší epizoda: Siege (S03E05) ()

JakubAkurat

Môj vzťah k tomuto seriálu bol od samého začiatku veľmi rozporuplný. Na jednej strane som ho nemohol prestať pozerať a pri každej časti mal moju plnú pozornosť. Na druhej strane mi však po celý čas liezol neskutočne na nervy. Stále som mal pocit, že potenciál nebol dostatočne využitý a k tomu ma otravovali nepresvedčivé herecké výkony takmer všetkých hlavných hercov. V každom prípade, som rád že seriál konečne skončil a dúfam, že zámok k nemu ostane zamknutý už navždy. ()

Arkagas1989

1.série byla skvělá, byť se jednalo o takové hodně zjednodušené představení Klíčova a dějin rodiny Lockových s jejich pastmi a strastmi ve formě Dodge ve studni, která je terorizovala. Druhá série na první sice hezky navázala, ale místy byla hodně zdlouhavá, nudná, opakující se a pořád nám neukázala ten drive hororového komiksu Joe Hilla. Doufala jsem, že tenhle drive se teda objeví ve 3.sérii a byť toho nebylo moc, tak ano! Za mě konečně alespoň malé přiblížení k tomu feelu knížek, byť náznakově.  Scény ale věrné předloze, konečně se dostáváme k démonům, herci ukazují že hrát skutečně umí a závěr má spád, byť je to vlastně strašně dojemný.  Chápu, že pro někoho, kdo nezná předlohu to může být zmatené, ale ve třetí sérii jsem konečně měla pocit, že nám tvůrci ukazují Klíčov takový, jakým byl Joem stvořen. A za to děkuju.  Za mě osobně se konečně ukončením přehoupl seriál z takové té rodinné feel good fantasy do něčeho temnějšího a přiblížil divákovi, že ne všechno co krásně vypadá, je ve skutečnosti krásné.  Moje hodnocení: 7/10 - víc ani ťuk, protože komiksy prostě miluju. ()