Irčan v rozhovorech

• USA The Irishman: In Conversation
Krátkometrážny / Dokumentárny
USA, 2019, 23 min

Společné posezení režiséra Martina Scorseseho a hvězdných herců Roberta De Nira, Al Pacina a Joea Pesciho, kteří nabízejí fascinující pohled do zákulisí filmu Irčan. (Netflix)

zigíš

Mít tady to, přátelské podebatírování o dvě hoďky víc -pár lidí ze štábu, by se taky neztratilo- vůbec se nezlobím a samotný film, by taky dostal hlubší background. I tak jsem rád, páč poslouchat lidi, co si prošli tak úžasnýma dekádama americké kinematografie, je prostě radost ..navzdory faktu, že tu kameru šlo nechat puštěnou, mnohem, mnohem déle. ()

TheSpearCZ

Velice příjemná konverzace dnes již čtyř legend kinematografie. Líbí se mi, že to je ve výsledku přínosnější než samotný film, protože se díky tomuhle dočkáme nových informací a taky nějakého toho vtípečku jeden na druhého. Jednoduše je to ten typ konverzace, který bych mohl poslouchat ještě další dvě hodiny. Zaráží mě ale, že je toho evidentně více, ale je to z nějakého důvodu zkrácené / vystřižené. Každopádně jako dodatek k filmu je to paráda. Čisté 4* ()

luka4615

Příjemně plynoucí a bryskně nostalgická konverzačka čtyř legend, jejichž dopad na celý filmový průmysl je zkrátka nedocenitelný. Jejich historky z natáčení starších snímků či zajímavosti okolo aktuálního počinu "The Irishman" jsou hudbou pro uši a balzámem pro duši každého filmového fanouška. Jen škoda, že má tak krátkou stopáž, mohl bych je totiž poslouchat věčně! (Netflix) ()

Spiker01

Prvních pět minut mi přišlo jen jako nesmyslné pochlebování a poplácávání po zádech čtyř zasloužilých veteránů. Celkem mě zajímalo, od koho vzešla tato iniciativa večeře na kameru, ale asi to na papíře znělo lépe. Později naštěstí přišly ty historky z natáčení, jež asi každý očekává. Vtipné mi přišlo vysvětlování těch více energičtějších scén z filmu, kde sedmdesátníci hrají čtyřicátníky a v několika ohlasech jsem četl, že na to tvůrci nebrali zřetel a mohli si s tím víc vyhrát (Asi pomocí CGI? Obsazení mladších herců do jiných časových os po vzoru Kmotra nebylo na pořadu dne). Scorsese nám vysvětlí, že brali. Ale zkrátka to v reálu příliš nejde. ()

rockwoman

Mohla bych je pozorovat a zároveň poslouchat celé hodiny.ッ Jejich vtipy, vzpomínky, úvahy, šarm a zralost. Scorsese je machr na postavy a jejich příběhy tenkrát i teď a líbí se mi i jeho názor ohledně toho, proč se rozhodl nechat tu hrát svoje ostřílený kluky, aniž by je nahrazoval někým mladším. Marty jde zkrátka s dobou, ale pořád je to on a pořád to jsou oni. ッ ()