Dej filmu sa odohráva vo viktoriánskom Anglicku a apeluje na pohŕdanie odlišnosti spoločenských tried, materializmu a priemyselného vývoja spoločnosti, ktorý postupne zachvátil Anglicko. Proti nemu vystúpila mladá a pôvabná Connie (Joely Richardson), nedobrovoľne vydatá za anglického, vojnou zmrzačeného aristokrata Clifforda Chatterleyho (James Wilby), obhajujúceho vrchnosť vyššej triedy, intelektuálny život literárnych umelcov a postupom času aj priemyselný rozvoj. Životom nešťastná a neuspokojená Connie nachádza zmysel života v náručí manželovho hájnika Mellorsa (Sean Bean), ktorý Connie ponorí do tajov sexuálneho života napriek spoločenským a mravným predsudkom.

Kontroverzný román D. H. Lawrencea, podľa ktorého je natočená LADY CHATTERLEYOVÁ, odsudzuje rozpor medzi spoločenskými triedami a vyjadruje oslobodzujúcu silu zdravého sexuálneho života, vďaka čomu bol román vyhlásený za nemravný a pornografický a vydaný až tridsať rokov po autorovej smrti. (Madison)

Madison

Trošku ma mrzí, že pri predstave, akým obsahovým potenciálom oplýva Lawrencov intelektuálno - erotický román, sa filmového spracovania nechopil trošku zručnejší hollywoodsky režisér. Russella neodsudzujem a po pravde sa mi táto televízna Lady Chatterleyová páčila. Russell sa snažil zostať verný knihe, čo oceňujem, medzi Joely Richardson a Seanom Beanom to úžasne iskrí len pri nenápadnom dotyku prstov a ich milostná romanca je jednou z tých, akú by sme my, nežné polovičky, chceli prežiť aj v reálnom živote navzdory predsudkom či konzervatívnej triednej spoločnosti. Hudba je zvláštna, no chvíľami melodická a príjemná. Lady Chatterleyovú som mala pri čítaní knihy dokonale vytvorenú vo svojich predstavách a spočiatku sa mi Joely nezdala byť vhodnou voľbou, no postupne som si k nej vydobila cestičku a bolo zrejmé, že sa so svojou postavou vžila. Seana Beana netreba komentovať, je to jeden z mála hercov, ktorému sa naozaj hodí stvárnenie samoľúbych, no vnútri rozorvaných a milujúcich mužov presne ako v Anne Karenine. Dlhá štvordielna séria, ktorá mi však ubiehala rýchlo a ja som aspoň na malú chvíľočku zatúžila byť na mieste Connie a prežiť takú vzrušujúcu a pulzujúcu vášeň po boku príťažlivého Mellorsa :-). ()

lioncel

Přenést kouzlo známého kontroverzního románu D. H. Lawrence : Milenec Lady Chatterleyové na celuloidový filmový pás je zřejmě dosti tvrdý oříšek. Samotný román po celou dobu jeho existence provází aura, jakéhosi tajemstvím obestřeného, erotického díla, je potom samozřejmě hodně těžké naplnit všechna ta očekávání. Nevím popravdě, jak hodnotit, pomyslím-li na knihu, dal bych ***, ale hodnotím film, takže.. ()

Gurtha

Lady Chatterley přišla o milence, napadlo mě, když se objevil titul filmu, záhy se ale ukázalo, že přišla spíš o vše ostatní. Osobně dlouhých debat s „přáteli“ neželím, i když bez nich je to spíš Lady a tramp. Zatímco první dva díly patří jednoznačně Lady Ch. a jejímu špásu, druhou polovinu série okupuje ďábelsky dokonalá Mrs. Bolton. A kéž by to byla ona, kdo má poslední slovo - přeslazenost závěru je totiž moc i na sladkostem holdujícího jedince. ()

Aky

Když si přečtete knihu, zjistíte, že to není porno, ale docela hluboce filozofující románové drama o sváru puritánství a práva člověka užívat své přirozenosti, mezích věrnosti a hledání hranic pro nástup špatného svědomí... Nic z toho v tomto mini seriálku není. Autoři vybrali dva povedené lidské exepmláře a v nádherných kulisách a v impozantní přírodě je nechali vést plytké řeči a předvádět velmi ustrašenou erotiku. ()

Jezinka.Jezinka

Kontroverze předlohy spočívá především v odvaze autora otevřeně psát o tom, co úctyhodní občané při zhasnuté svíčce dělají pod peřinou. Pod peřinou, která, považte, není lůžkovinou jejich manželského lože. Díky otevřené sexualitě a drásavému chtíči svému i svého milence je lady Chatterley těhotná dřív, něž je jí nejen dopřáno spatřit něco z jeho těla (když se čochtal v lavóru, ještě nebyl jejím milencem), ale i se ho dotknout. Zejména to bije do očí, když si na to postěžuje ona sama, na což vášnivý Mellors reaguje tím, že si sundá kalhoty a udělá jí to zezadu. V tomhle vztahu to byla čistá chemie, spousta erotiky, ale málo lásky. Conniina sestra Hilda, o které jsem měla za to, že má být protipólem láskyplné, idealistické hlavní hrdince, byla nevzhledná, cynická, nesympatická škatule se špatně zvolenou rtěnkou. Clifford prokázal, že muž, hrající na klavír, je sexy, i když u toho klavíru sedí na vozíku. Sean Bean trénoval na putování ve Středozemi, klín zakrýval pugétem lučního kvítí a hlavu si nechal zdobit věnečkem. Nejopravdovější ze všech postav byla paní Boltonová. Škoda toho, že všechny scény o střetu sociálních tříd byly v podstatě vedlejší kolejí příběhu, když právě třídní rozdíl mezi lady a myslivcem je to, co ze skutečnosti, že spolu spali, dělalo skandál. ()

Hvězda Crown zažije velkou vášeň

Hvězda Crown zažije velkou vášeň

11.03.2021

Herečka Emma Corrin má v posledních dnech důvod k oslavám. Nejenže je čerstvě držitelkou Emmy za svůj herecký výkon v roli princezny Diany ve čtvrté řadě The Crown, zároveň jí totiž na stole přistála… (viac)