Jak jsem se stal superhrdinou

• Francúzsko Comment je suis devenu super-héros (viac)

Ve světě, kde vedle sebe žijí lidé a superhrdinové, se samotářský polda a mazaná vyšetřovatelka snaží překazit temné spiknutí a zachránit hrdinům jejich schopnosti. (Netflix)

Sharpooter

Tohle byl lehký podprůměr. Francouzi se snažily udělat nějaký krimi, superhrdinský, akční, komediální film, ale přitom jsme dostaly možná tak to krimi, a to i tak bylo krimi asi jako Policie Modrava (ne moc dobrý)... Příběh byl nic moc, takový průměr, scénáristka se tedy moc nepředvedla. Postavy byly napsané otřesně, vůbec jsem k nim neměl vztah a ke konci mi bylo jedno, co se s nimi stane. Prostě postavy bez pořádného charakteru, a herecké výkony jim taky nic moc nepřidaly. Bylo zde pár flashbacků (asi tři) na některé z postav, ale stejně mi nepomohli k postavám získat nějaký vztah. Byly zde jen proto, aby nám trochu odkryly příběh z minulosti, který mě osobně nezajímal, když mě nebavil ani ten v přítomnosti. Bylo opravdu zábavné se dívat, jak se tyto "flashbacky" snaží ze začátku být mysteriózní a potom se na to vykašlou a všechno na nás vyhází, protože jim jednoduše dochází čas. Napětí zde nebylo žádné, což je podle mě škoda, stačilo by pořádně zapracovat, vzít si více času na předělání scénáře, a i s tímto snímkem by se dalo něco dělat. Hlavní záporák byl trapný, neměl moc prostoru, a když už prostor měl, tak místo aby nám vyprávěl svůj příběh raději dělal naprosté hovadiny... Musím uznat, že efekty byly provedené většinou dobře, málokdy jsem si říkal, že to vypadá jako by to dělal stážista. Film se občas snaží být vtipný, no moc mu to nejde, ale tak snaha se počítá. Snažím se najít nějaké klady, ale opravdu jich tu moc není. Na zabití večera je to fajn, nápad byl dobrý, ale má to hrozné chyby. Na filmu prostě jde poznat, že scénáristka a režisér nemají žádnou vizi a v podstatě ani praxi co se týče filmů celkově. 4/10 ()

Mikecat

Po X-menoch najlepší francúzsky film o superhrdinoch. Decká na škole sa nadýchnu červenej látky z trubičky a dokážu vrhať oheň. Modré skupenstvo dokáže oslepovať. Tieto javy vyšetruje vyhorený charizmatický detektív Pio Marmai s nenápadnou parťáčkou a postupne odhaľujú zločineckú bandu, ktorí robia pokusy na deťoch. Výborný srandovný teleportér Benoit Poelvootde, ďalej zaujmú levitujúce predmety a ovládanie zákonov gravitácie. Fakt som sa bavil. ws ()

Trevor

Nakoľko som Black widow dal 3* a toto je ešte o poznanie slabšie tak ideme aspoň na jednu hviezdičku. Francúzi vedia točiť skvelé komédie, vynikajúce trileri či krimi a najlepšie by urobili ak by pri tom ostali. Film som mal problém dopozerať, komentár píšem krátko po jeho skončení a už teraz si nepamätám ako sa volala čo i len jedna z postáv... ()

Slartibarkfast

Vlastně jsem to čekal daleko horší a dost mile mě to překvapilo. Určitě to lze hodnotit jako dobrý pokus o konkurenci americkým továrnám na superhrdiny. Herci byli sympatičtí a děj byl zajímavý. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv je to spíš na jedno použití. Musím ale uznat, že se Frantíci překonali. 60% ()

blazma

Tak trochu jsem rád, že díky Netflixu můžu koukat na filmové kousky vytvořené i jinde než v USA. Občas se totiž objeví filmy, které nejsou vůbec špatný. Tento film nic méně kombinuje až moc žánrů a snaží se každému žánru dát dost prostoru což z toho nakonec dělá občas neuvěřitelnou nekoukatelnou fašírku. Jakože není to špatný, není to nejlepší. Nebude to vaše první, ani druhá volba toho na co se kouknout... ale někdy až nebudete vědět coby, tak neuděláte výraznou chybu. ()