Jak jsem se stal superhrdinou

• Francúzsko Comment je suis devenu super-héros (viac)

Ve světě, kde vedle sebe žijí lidé a superhrdinové, se samotářský polda a mazaná vyšetřovatelka snaží překazit temné spiknutí a zachránit hrdinům jejich schopnosti. (Netflix)

Mikecat

Po X-menoch najlepší francúzsky film o superhrdinoch. Decká na škole sa nadýchnu červenej látky z trubičky a dokážu vrhať oheň. Modré skupenstvo dokáže oslepovať. Tieto javy vyšetruje vyhorený charizmatický detektív Pio Marmai s nenápadnou parťáčkou a postupne odhaľujú zločineckú bandu, ktorí robia pokusy na deťoch. Výborný srandovný teleportér Benoit Poelvootde, ďalej zaujmú levitujúce predmety a ovládanie zákonov gravitácie. Fakt som sa bavil. ws ()

TheEvilTwin

Na filmu je strašně znát režisérská a scénaristická nevyzrálost a přeci jen jde poznat rozdíl mezi těmihle "nováčky" a ostříleným hollywoodem. Jak jsem se stal superhrdinou je až nápadně podobný Project Power, kdy se ve městě objevila pilulka, která dává superschopnosti, a tak se na případ vrhá banda detektivů. Problém nastává v tom, že jsme zde jako diváci vhozeni do superhero světa bez sebemenší snahy o uvedení do dějě, a tak nevíme proč se to děje, kdo má schopnosti a kdo ne, co přesně vlastně kdo umí a nemáme žádné informace o té omáčce okolo. Na jednu stranu působí film strašně uspěchaně, protože nic moc nevysvětluje a pluje dál, na druhou stranu působí stejně tak strašně táhle a pomalu, protože se za velkou část filmu nestane nic podstatného a až na občasnou akci se vlastně ničeho většího nedočkáme. Vizuál je celkem ok, herecky je to průměr, scénaristicky je to slabé a v rámci superhero žánru nám film nedává nic, po čem jako diváci toužíme. Ačkoliv film má určitou úroveň, bohužel i tak je to propadák. Raději si pustit dvdrip Black Widow, která už je na stáhnutí:P ()

blazma

Tak trochu jsem rád, že díky Netflixu můžu koukat na filmové kousky vytvořené i jinde než v USA. Občas se totiž objeví filmy, které nejsou vůbec špatný. Tento film nic méně kombinuje až moc žánrů a snaží se každému žánru dát dost prostoru což z toho nakonec dělá občas neuvěřitelnou nekoukatelnou fašírku. Jakože není to špatný, není to nejlepší. Nebude to vaše první, ani druhá volba toho na co se kouknout... ale někdy až nebudete vědět coby, tak neuděláte výraznou chybu. ()

Slartibarkfast

Vlastně jsem to čekal daleko horší a dost mile mě to překvapilo. Určitě to lze hodnotit jako dobrý pokus o konkurenci americkým továrnám na superhrdiny. Herci byli sympatičtí a děj byl zajímavý. Rozhodně stojí za zhlédnutí, ačkoliv je to spíš na jedno použití. Musím ale uznat, že se Frantíci překonali. 60% ()

Trevor

Nakoľko som Black widow dal 3* a toto je ešte o poznanie slabšie tak ideme aspoň na jednu hviezdičku. Francúzi vedia točiť skvelé komédie, vynikajúce trileri či krimi a najlepšie by urobili ak by pri tom ostali. Film som mal problém dopozerať, komentár píšem krátko po jeho skončení a už teraz si nepamätám ako sa volala čo i len jedna z postáv... ()