Co se stane, když má pokoj na koleji do konce roku sdílet zarytý homofob a extrovertní gay? Budou to hádky a nenávist, anebo láska? Typovi, který odjakživa nesnáší gaye, se svět obrátí naruby, když mu první rok na vysoké do života přinese gay spolubydlícího. Type bude nejdříve dělat Tharnovi ze života peklo, ale postupem času začne zjišťovat, že by měl člověka nejdříve poznat, než ho začne soudit podle jeho sexuální orientace. (ketyyy257)

LeninkaK

Moje první hrané BL co jsem zhlédla a nemohla jsem se od něho hnout. Herecké obsazení vybráno naprosto dokonale. Mew se pro mě stal miláčkem číslo jedna. Díky této sérii jsem začala sledovat spoustu bl a za půl roku sledování jsem jich viděla nepřeberné množství. A tato série pro mě vždy zůstane srdcovou záležitostí, i když se tvorba thajských seriálů posunula o další levely. Myslím, že TharnType zvedlo sledovanost, ne jen díky krásným hercům. Ale za mě to byl i děj, který byl nenásilný a pro začínajícího diváka lehce stravitelný. Hudba byla pro mě jako K-pop fanouška super, protože mi dost připomínala hudbu kterou zbožňuju. ()

YumiOkami odpad!

tohle není BL. spíš se jedná o psychologický drama o dvou psychicky nemocných lidech, kteří se do sebe zamilují. někdo říkal, jak byl kinnporsche toxickej, ale ve skutečnosti to bylo NIC ve srovnání s tharntype. tady máte trauma, sexuální obtěžování, znásilnění, manipulaci, incest... damn, takhle nepříjemně jsem se naposledy cítila při čtení killing stalking. tharntype je seriál plný red flagů a psychopatů. navíc spousta postav měla skončit ve vězení. je pravda, že jsem několikrát zalapala po dechu (epizoda 10), ale nakonec to bylo otravný a nesnášela jsem to. tolik skvělých seriálů mohlo dostat druhou sérii a ten, který jí dostal, byl tenhle??? BTW, divím se, že je ryuichi sakamoto nezažaloval za krádež znělky k merry christmas mr. lawrence, lol. ()

jiri.twist

Mimořádně dobrý BL z Thajska, hodnotím první sérii, druhá by se zde měla uvést zvlášť tak, jako na MyDranmaList.. Prostě musíte překonat to, že ve vyhrocených chvílích herci "asijsky" strnou na pár sekund jako by se zastavil obraz, místo aby hned reagovali, jednali. Kdyby to bylo natočeno někde v Norsku, Dánsku, tak už by tam byla mela s velkou nakládačkou. Ale nejsme v severní Evropě. Velmi sympatičtí herci obou hlavních rolí (v první sérii mají mít 19 let, přitom ve skutečnosti je jim 22 a 29 let a jsou oba hetero), roztomilá postava Type-ho mě okouzlila tak, že jsem mu to žral s úsměvem i s navijákem, myslím tím to, že přes den byl tvrdý homofob s urážlivou mluvou a večer se nebál Tharna zeptat, jestli by mu to zase "udělal". Nejlépe tak, že Type bude v pozici "uke" a Tharn v pozici "seme" a když už se o tom tady zmiňuji, tak u seme se nemusí jednat jen o "top" a nebo "ten, kdo to vloží do díry", jak ochotně vysvětluje jeden asijský pisatel na netu. Potěšením pro mě byla i postava Techna, fotbalisty, pěkně střiženého podle hrnce (nebo spíše podle Star Treku, rozuměj vlasy), který svou mimikou byl hereckým asijským příkladem naivně-roztomilého herectví. POZNÁMKY POD ČAROU, které neovlivnily mé hodnocení (nejsou to výtky, jen pro vykouzlení úsměvu): - u některých dílů mi to připadalo, že minimálně polovina Thajska je teplá (tím nemám na mysli jen počasí) ... - kluci se pěkně pusinkovali, v noci proběhl vášnivý sex, až se jednou Type zmínil, že mu Tharn málem zlomil pánev, ale ráno vylézají z postele stejně oblečení, jako večer před "hrátkami", v Evropě by určitě ráno vylézali z postelí nazí ... - herečka ztvárňující Type-ho matku musela mít zřejmě nějaké konexe na tvůrce, že ji do seriálu obsadili, protože vypadá spíše jako Type-ho babička a když otec synovi nadává a ona se ho zastává, že ji otec "sbalil" už v devatenácti, tak to otec musel mít tak pět let ... 4x10 ()

Andrea1717

1. séria: Hodne zamerané na tú fyzickú stránku vzťahu, niekedy až preháňali, Thajčina je pre mňa nová, ale po par dieloch, už mi až tak neohrabaná neprišla. Tharn mi bol od začiatku hodne sympatický svojou priamočiarosťou, vedel čo chce, zato Type rozhodne nie je môj "type", nemala som ho rada ako postavu a ani jeho hranie. Príbeh chvíľami hluchý a chvíľami zaujímavý. Zvoliť toto ako prvý Thajský BL seriál asi nebolo najvhodnejšie, ale keď to všetci tak chválili :-) 2. séria: Musím povedať, že dvojka bola lepšia ako jednotka, trochu viac sa sústredili na ich život a problémy. Tharn rovnako ako v prvej sérii u mňa vyhrával a neodolala som kúzlu dvojice "kuchár a doktor", boli ako dva cukríky :-) Záver (nemyslím špeciál) mi prišiel trochu čudný. ()

emkon

V předchozí recenzi tady zaznělo, že zvolit tento seriál jako první kontakt s thajskou tvorbou nebyl dobrý nápad. S tím já nesouhlasím. Tento seriál hodně vyčnívá, a to  z mnoha důvodů. Tempo vyprávění není pomalé, a ani zde nenajdeme product placement, jak je u asijské produkce běžné. Seriál TharnType řeší spoustu důležitých vztahových a životních aspektů, a jde hodně do hloubky. Tharn (Mew Suppasit Jongcheveevat) a Type (Gulf Kanawut Traipipattanapong) jsou v příběhu spolubydlící na vysokoškolské koleji. Tharn je starostlivý a trpělivý, a je otevřeně gay. Type je složitá postava s traumatem z dětství. Je homofob a nenávidí Tharna. Postava Typeho v seriálu ale prochází velkým vývojem. Tharn totiž postupně ovlivňuje a mění Typeho způsob myšlení. Takže z postavy, které byste v prvních epizodách dali nejraději pár facek, se stává postava, kterou nemůžete nemilovat. Ve druhé fázi seriálu se role otáčí, a je to naopak Type, který ovlivňuje Tharna. Z dalších rolí bych vyzdvihnul Techna (Mild Jinna Pichit-O-Pakun ), nejlepšího Typeho kamaráda, který ač se zpočátku jevil jako vlezlý, ukecaný, a příliš zvědavý, postupně se stává charakterním stmelovačem obou hlavních postav. Další postavy nemá smysl jmenovat. Příběh nemá téměř žádné dějové odbočky, hlavní herecký pár v příběhu jasně dominuje. Gratuluji tvůrcům za obsazení hlavních rolí. Zejména do té doby úplně neznámého Gulfa do role Typeho. V seriálu je řada těžkých a emočně vypjatých scén, které herci zahráli naprosto bravurně, a úplně mě tak vtáhli do děje. Přispívají k tomu i výborně napsané dialogy. Na thajské poměry až moc vyzrálé. V seriálu je hodně vášnivých momentů. Ty ale nejsou nijak nevhodné ani nevkusné, a vyprávění příběhu jenom prospívají. Seriál se dočkal obrovského ohlasu a posbíral mnoho cen (na Howe Awards 2019, Line TV Awards 2020, Kazz Awards 2020, Thai Crazy Awards 2020, Maya Awards 2020 a 2021, a Yniverse Awards 2020). Seriál jsem si zamiloval a tímto jej i velmi doporučuji. - - - - EDIT po zhlédnutí druhé série: Mé nadšení z první série pokračovalo i napříč druhou sérií. Mew s Gulfem jsou ve svých rolích vážně fantastičtí. Tento seriál mě úplně dostal, a pokud mám doporučit 3 nejlepší BL seriály, které jsem kdy viděl, TharnType je rozhodně jedním z nich. ()

• Gulf Kanawut Traipipattanapong (Type) před seriálem TharnType nehrál nikdy žádnou větší roli a byl poměrně neznámý. Jak v TV rozhovoru řekl, vůbec nevěděl, jak se chovat k fanouškům, nic takového dosud nezažil. Fanoušci Mew Suppasit Jongcheveevata (Tharn) totiž byli najednou i jeho fanoušky. (emkon)
  • Gulf Kanawut Traipipattanapong (Type) v televizním rozhovoru řekl, že na konkurz na obsazení role Typeho přišel oblečený příliš extravagantně, což se štábu vůbec nelíbilo. Dali mu ale druhou šanci. Následující den tak přišel na konkurz znovu a tentokrát byl štáb spokojen, Gulf roli Typeho dostal. Stejně to měl Mew Suppasit Jongcheveevat (Tharn). Štábu se nelíbily jeho obarvené vlasy a styl oblékání, který neodpovídal charakteru Tharna. Druhý den Mew přišel na konkurz ve studentské uniformě a štáb již byl spokojen. (emkon)
  • Mew Suppasit Jongcheveevat (Tharn) nahrál pro seriál píseň. (kklepkaa)