V závěrečném dílu už je jasné, že nikdo z hráčů, kteří v seriálu vystupovali, v této sezóně Stanleyův pohár nezískají. Patrik Eliáš prožil zatím nejtěžší z 19 sezón v NHL. Ještě nikdy neměl tak málo bodů a jeho útok neprohrál tolik mini zápasů. V soutěži, která individuální výkon přepočítává na statistiky, to znamená tvrdý náraz. Konec kariéry je najednou blíž, než by si byl Patrik na začátku ročníku ochoten připustit. Hráči, jejichž příběh jsme celý rok sledovali, končili sezónu ve stejný den. Poslední zápas se nejvíc povedl Michaelu Frolíkovi, který pomohl Calgary porazit své bývalé spoluhráče z Winnipegu. Boston v Tampě prohrával, minutu před koncem vyrovnal, ale víc už nestihl a na nájezdy prohrál nejen utkání, ale po dalších výsledcích i svou naději na postup. Poslední zápas sezóny přinesl Bostonu smutek. Už dlouho neposlalo Česko do NHL tak kvalitní hráče jako při mimořádně silném draftu v roce 2014. David Pastrňák postupoval rychleji, než bývá zvykem. Šanci, kterou mu dala marodka v kabině Bostonu, využil bez zakolísání. Od prvních střídání bylo zřejmé, že tenhle pronikavý talent může být ozdobou klubu a jednou možná i celé NHL. V hlasování fanoušků Bostonu získal Cenu pro největší překvapení sezony. (Česká televize)