Sezóna za vodou

• USA A Season Overseas (festivalový názov)

Docusoap, který se během jedné sezóny NHL 2014/2015 zaměří na životní zápasy, jež neprobíhají jen na ledě, ale také v soukromí českých a slovenských hokejistů Jiřího Hudlera, Davida Pastrňáka, Martina Havláta, Patrika Eliáše, Zdeno Cháry, Ondřeje Pavelce a dalších. Šestidílný cyklus z prostředí NHL poodhaluje působení českých a slovenských hokejistů v USA a Kanadě, kde našli svůj druhý domov. Byť pro mnohé jen přechodně. Svět velkého hokeje je cíl, který si všichni vytyčili, ale který není snadné si udržet. Nahlédneme do úplných začátků kariéry hráče, který prožívá svůj první zápas. Ale také do rodin hokejistů, pro které už je přece jen na prvním místě rodina a zároveň obava z toho, že každé jejich zranění může mít fatální důsledky. (Česká televize)

Pepinec

Jediná pěkná věc na tomhle projektu je, že zachytil začátek parádní kariéry Pasty. Jenže ani tohle není zásluha tvůrců. Za mě je to celkem slušnej debakl. Jirka Hudler sípe, Ondra Pavelec opakuje každý slovo třikrát, Zdeno Chára mluví nějakou divnou skoročeštinou, kameraman funí do mikrofonu, moderátor šeptá, navíc od třetího dílu se kromě Pavelce začnou opakovat i celý pasáže, no to jako koho přesně má bavit čtyři a půl hodiny? Šachová baráž je proti tomu liga mistrů. ()

castor

Samozřejmě nejprestižnější hokejová liga světa není z českého pohledu jen o slavné osmašedesátce, ač si veškerý zájem médií plně zaslouží, každopádně je v ní i řada jiných českých borců a některé z nich představuje tak trochu jinak tenhle projekt. A po prvním díle musím zklamaně konstatovat, že jsem čekal důkladnější pohled do života hokejistů za oceánem. Tohle je takové beztvaré klouzání po povrchu, navíc přes prsty by měl dostat zvukař. Nechápu, jak to mohlo po zvukové stránce (některým větám nebylo vůbec rozumět) ve veřejnoprávní televizi projít. ()

Lukoboss

On by to mohl být tak dobrej dokument!! Pohled do zákulisí NHL, to se jen tak nepoštěstí, a vůbec vidět naše borce jinak než v sestřihu Branek, bodů a vteřin je určitě fajn. Pro fanoušky hokeje je tohle lákadlo nejvyšší, ovšem když se jedná o nejlepší hokejovou ligu světa, měl by tomu kvalitou odpovídat i ten dokument. A to se bohužel neděje. Jak tady spousta lidí píše, zvuk je úplně v prdeli. Slovenským tvůrcům se toto bohužel vůbec nepovedlo - pokud je kladena otázka, není kolikrát ani slyšet (jako by se tazatel styděl, špitá tam jak vrabec, resp. vrabčiak), někdy není rozumět ani samotným hokejistům. Mám pocit, že kdybych to nahrával na telefon, bude výsledek možná i lepší. Někdy to vypadá, že ani neví, na co se chtějí zeptat nebo kam směřovat. Což je obrovská škoda. Zatím nechávám tři kvůli konceptu, kterej je slušnej a proto, že je to (pro mě) zajímavý téma. Jak to ale dopadne, to ještě nevím. ()

Kingjiri

Solidní námět bohužel přichází vniveč tristnim zpracovánim. Ještě bych možná pominul nepříliš povedenou technickou stránku věci (občas jsou rozhovory dost blbě slyšet, ačkoliv k nim nejsou titulky), ale špatnou dramaturgii už jen tak přejít nelze. S každym borcem prostě bylo udělanejch pár rozhovorů, který jsou bez větší hlavy a paty sestříhaný do několika dílů (přičemž jsem zaregistroval, že se nějaký repliky napříč dílama opakovaly). Prostě to chtělo jednak ještě víc nahlídnout do života hráčů NHL a pak ještě jasně vymezit tématický náplně jednotlivejch dílů (např. skloubení rodinnýho života a profesionální sportovní kariéry, sláva a peníze apod.). ()

rt12

Jako fanda hokeje jsem se hrozně těšila, ale naservírovaný dokument je nezáživný, nudný a k tomu práce zvukaře absolutně na drek. Nevím co mělo za význam pouštět hudbu do rozhovorů, která místo podbarvení řve jako hladová kráva. Když neřve muzika je aktérům stejně rozumět každé druhé slovo. To mě odradilo od dalších dílů po druhém končím. ()