Adrian Lyne natočil Flashdance, Osudovou přitažlivost nebo Lolitu, naposledy ale stál za kamerou v roce 2002 u erotického thrilleru Nevěrná. Teď se po letech vrací a bude na place šéfovat Benu AffleckoviAně de Armas. Ti dva si zahrají manželský pár, který má trošku podivnou dohodu. Aby nemuseli své neshody řešit rozvodem, je Vic ochotný tolerovat Melindě její aférky. Dokud nezačnou beze stopy mizet její milenci a on se nestane podezřelým z vraždy. (Falcon)

POMO

Afflecka i Armas mám rád a Lyneova Lolita je pro mě lepší než Kubrickova, ale tohle se nepovedlo. Počátečná neuvěřitelnost jejich vztahu se sice postupně vysvětlí, ale to je to jediné, kam film směruje a co má v celé stopáži za cíl: odhalit, co je přes spalující žárlivost a nebezpečně vražednou hru drží spolu. Jenže aby takový film fungoval, musel by intenzivněji vykreslit psychickou i fyzickou závislost jednoho na druhém, především častějšími a odvážnějšími sexuálními scénami, katarzujícími neustálé napětí mezi nimi. Deep Water ovšem NENÍ erotický thriller, sexu je v něm minimum a pouze několikavteřinového. A chybí mu. Lepší volbou je starší Nevěrná s Richardem Gerem a Diane Lane. ()

verbal

Ad absurdum dotažená hříčka na téma „když si starý, slizký, leklý a řádně prkenný submisivně masochistický deviant vezme labilní, pošahanou kurvičku s motorovým pekáčem a i všem okolo solidně jebe“. Ona bezskrupulózně ojede všechno, co jí pípne na radaru, on drhne z té ostudy slastně parohama o futro a časem začne zabíjet nudu. Parádně iritující Armádní Anička hraje tak, že jeden při pohledu na ni imrvére bytostně touží … omlátit jí místo toho ňoumy držku o kachličky, ochrnutý jeliman jako obvykle dvě hodiny staticky trne, předvádí dokonalý obličejový rigor mortis, přičemž za daných kástingových okolností by Anče k výkonu v pohodě stačila libovolná umělohmotná figurína s pastelkama namalovaným xichtem a nápisem Aflek na čele, aniž by to jakkoliv zkazilo dojem z filmu. Každopádně je ta kapku vysoká, tudíž ne příliš reálná, koncentrace střípků všemožných patologických vztahů do dvou hodin jediného filmu prvoplánově solidní a svižnou zábavou, a všichni ti masturbanti, co si to pouštěli s ocasem v progelované ruce, nebo „müslitelé“, kteří očekávali od chlápka, co si postavil kariéru na tom, jak Míša Rúrka rádoby gastroeroticky kydá na Basindžerku obsah své ledničky, nějaké to „hluboké antické drama“ o svištivých bukvolidech, jsou evidentně zklamáni a hystericky tu tomu kurví rejtyng. ()

tron

Ľudia si z filmov Bena Afflecka radi robia explicitnú srandu a obávam sa, že sa to bude týkať aj Deep Water. Ale ono to nie je príliš fér. Ten film možno je dlhý. Možno herci nepredvádzajú strhujúce koncerty. Možno (určite) 81-ročný režisér Adrian Lyne (9 a ½ týždňa, Lolita, Jakubov rebrík, Neslušný návrh) v živote natočil už výdatnejšie filmy. A scenár je fakt... no... neviem ako to povedať, ale od niečoho, čo vzniklo podľa knihy autorky Talentovaného pána Ripleyho som čakal viac. Deep Water však každopádne v skutočnosti žiadny hrozný film nie je. Naopak, pripomenul mi dospelácke americké trilery á la Nebezpečná láskavosť, Stratené dievča alebo Dievča vo vlaku. Ak budete čakať erotický napinák, budete sklamaní, lebo toto je všeličo, len nie erotický napinák. Erotiky je tu pár desiatok sekúnd a nič z toho nepresahuje „škandalóznosť“ radového, okamžite zabudnuteľného televízneho filmu. V tomto smere je to úbohosť a v podstate regulárny podraz, keďže tvorcovia divákov lákali na šťavnatý horúci erotický triler pomaly na úrovni Základného inštinktu a napokon to nie je ani len Siedmy hriech s Angelinou Jolie. To by ale (teoreticky) nevadilo, ak by Deep Water bol kvalitný triler. Je? Nuž, so zázrakom určite nemáme dočinenia. Ale zas objektívne musím skonštatovať, že je tu viacero zaujímavých zvratov a momentov, u ktorých ma zaujímalo, ako dopadnú. Preto ma sklamal koniec, ktorý v podstate žiadny šokujúci twist neprináša napriek tomu, že ho dve hodiny čakáte. A ono nič. Vyložene zo zlého sna je šialené bicyklové finále, ktoré sa môže plnohodnotne postaviť po bok podobných bicyklových eskapád Nicolasa Cagea z Rituálu. A to skutočne nemyslím ako pochvalu. Keď som to videl, neveril som vlastným očiam. Myslel som si, že sa mi sníva. Nedokázal som sa však z inkriminovanej nočnej mory zobudiť a tak som dospel k záveru, že to, čo som práve videl, sa naozaj stalo. Finále je ako paródia, akurát v nej nehrá Leslie Nielsen, ale držiteľ oscara. Samostatnou kapitolou je spevácka medzititulková scéna, z ktorej som bol vážne mimo. ()

dO_od

// Na filmové zklamání roku to není, ovšem člověk, který z erotického thrilleru s Anou de Armas vytříská takhle proklatě málo, rozhodně patří do vězení, to zase jo. ()

EdaS

Patricia Highsmith v tom poznat jde, ale zároveň je až moc vidět bezradnost tvůrců, co s tím. Jako psychologická studie to moc nefunguje, jako thriller ještě hůř. ()

Gilmour93

Zatímco jeho temperamentní manželka ve své prostopášnosti nedá všem, ale jen těm, co si řeknou, emočně plochý Ben ve sklepě vlhčí slimáka. Nenechte se ale zmást, ty nejnebezpečnější tváře vášně často nejsou čitelné.. Lyne se po dvou dekádách probral a natočil to, co už od Chabrolovy předlohy umí nejlíp (motiv nevěry a vypořádání se s vnějším nepřítelem). Dokud nevyloží karty na thrillerový hrací stolek, dokáže svými zbraněmi zaujmout, jenže pak už se na downhill spolu s hlavním hrdinou vydají i diváci a přes tváře je při tom liskají větve podivného dějového konstruktu. Při řídkých erotických scénách mi přišel Affleck poněkud zaražený. Jako kdyby přemýšlel, kterou generaci latinsko-amerického modelu zvolit.. ()

Spiker01

Po naštvaných ohlasech jsem alespoň už čekal, do čeho jdu a samozřejmě mě taky nejprve přitáhl marketing nepřístupného filmu, který na věc půjde tak, jako kdysi Základní instinkt. No, zjevně se to nepovedlo a lehce se to dalo čekat, když se film tak dlouho odsouval, že se hlavní pár mezitím dal dohromady i rozešel a film tak trošku jako nechtěný skončil na Hulu (u nás na Amazonu), přičemž si myslím, že kdyby o něm producenti věděli, že je kvalitní, tak půjde do kin. Nuže, díky hlavním hvězdám nelituji, že jsem do toho šel, leč už film nikdy znova neuvidím a Ana de Armas je tu vyloženě na profackování. Batlecka ale já podržím vždycky. ()

castor

Jakmile zhruba po hodince vezme Ben Affleck jednoho ze sousedů do sklepa ke svému milovanému hlemýždímu teráriu, už jen jejich dialogy dávají tušit, že se to celé v druhé polovině rozpadne. Do té doby šlo nicméně o poměrně rafinovaný portrét jedné zvrácené rodiny, jednoho toxického vztahu. Zkušený Adrian Lyne (opravdu velká pauza) si docela mazaně pohrává s divákem a hned od začátku vyvolává několik otázek. Jasně vidíme, že ve vztahu ústřední dvojice není něco v pořádku a zdaleka se nejedná o ukázkové manželství. Ona se nebrání otevřenosti a různým úletům s jinými muži, on o nich ví, pasivně přihlíží, ale postupně odhalujeme, co dělá, když se ona nedívá. Přesto spolu fungují jakoby nic. Vlastně se doplňují, navzájem se potřebují. Na podobnou nejednoznačnost vsadil třeba David Fincher ve své Zmizelé, ta ale fungovala mnohem lépe. Lynea víc než bradavky Any de Armas (a že je na co se dívat) zajímají charaktery a motivace jeho postav, stejně jako hledání pravdy, jenže karty tvůrci odhalí a znovu už je nerozdají. Přitom mu manželské trojúhelníky vždycky šly, nejvíc asi v Nevěrné a Osudové přitažlivosti. Po řemeslné stránce je Lyne znovu nadprůměrný (kamera ví, jaké úhly zvolit, hudba přitlačí, jakmile je třeba), zápletkově oldschoolový a atmosféru si rovněž víceméně pohlídal. Kritici ostatně vždy tvrdili, že jeho filmy nabízejí spíš styl než podstatu, často se ovšem pletli. Horší je to s tím nejpodstatnějším – scénářem, což s ohledem na jméno Sama Levinsona (tvůrce uznávaného seriálu Euphoria) nemile překvapí. ()

Big_Boss

Jedná se o údajnej erotickej thriller v čele s Benem Affleckem a Annou De Armas, kterej není ani erotickej, ani thrillerovej. Ben Affleck má se svojí manželkou otevřený manželství, kdy si může Ana De Armas osedlat nějaký mladý svůdníky, ale samozřejmě to Batflacka začne srát a začne jednoho nápadníka po druhym zabíjet pomocí jedů ze šneků a obřích kamenů. Sakra, i tenhle můj krátkej popis zní zajímavěji než celej film. U tohohle blivajzu jsem několikrát neplánovaně usnul, takže mi možná něco uniklo, ale z toho co mohl bejt klidně další Základní instinkt, je jenom další zaskvil, kterej skončí v zapomnění filmovejch dějin. 2/10 ()

Xmilden

Adrian Lyne natočil mnohem zajímavější a provokativnější erotické thrillery. Jeho novinka Deep Water láká na herecky dostatečně vyzrálého Befflecka a krásnou Anu de Armas. Bohužel chybí trošku švih (film zrychlí až ve druhé polovině), erotika a více gradujících scén. Určitě to není takový propadák, za jaký se to tady vydává, ale trošku promrhaný potenciál cítím i já. 60% ()

DJ_bart

Klasickej erotickej thriller od Adriana Lyneho s velmi špatným scénářem Sama Levinsona (na Levinsonovy poměry až moc špatnej). Ať radši Affleck s Anou natočí porno nebo sextape po vzoru Pamely Anderson a Tommy Leeho – výslednej dojem by to stejnak nezměnilo. ()

Pepinec

I když bylo príma vidět, že se někdo ve vztahu může chovat debilněji než moje ex, tak je to holt jenom film, takže pořád s přehledem držím stupně vítězů. Hezky se na to koukalo, to jo, ale spíš než thriller jsem teda viděl sci-fi. Zas ale se nevidí každej den, aby hollywoodskýho herce přehrál šnek. Gratuluju, Bene. ()

filmfanouch

Adrian Lyne natočil Flashdance, Osudovou přitažlivost či Jakubův žebřík a po roce 2002 snímkem Nevěrná očividně zakončil svou kariéru. Po téměř dvou dekádách se ovšem Lyne vrátil, aby se chopil zcela nového erotického thrilleru Deep Water. Právě i díky Osudové přitažlivosti se mohl zdát jako ideální volba, mohl se navíc opřít o Bena Afflecka a Anu de Armas v hlavních rolích. Bude ovšem důvod na společný film bývalého páru dvakrát vzpomínat? Člověk, který zničí potenciál erotického thrilleru s Anou de Armas by měl automaticky být naháněn vidlemi. A z Deep Water přesně ten promrhaný potenciál cítit je. Ne ovšem tím, že by se na Anu de Armas nedalo dívat, ale tím, jak hloupý, nezajímavý a především nezáživný thriller z toho vylezl. Lyne zaostal především za zmíněnou Osudovou přitažlivostí za očekáváními. Znalci knižní předlohy nejspíš dokážou více analyzovat to, kde se se scénářem Zacha Helma a Sama Levinsona (tvůrce Euforie) stala chyba, i bez znalosti předlohy ovšem na Deep Water je poznat, že jaksi nedrží pohromadě a že v tom všem chybí do sebe funkčně zapadající dílky. Ben Affleck v tomhle případě bohužel na druhou Zmizelou štěstí neměl. Velmi těžko v průběhu Deep Water dochází k nějakému hlubšímu prozkoumávání postav a to i přesto, že Affleck i Armas jsou velmi dobří a jejich společná chemie (z tak trochu pochopitelných důvodů) funguje. Označení za erotický thriller je ve finále spíše takovým lživým lákadlem, kdy by divák rozhodně neměl čekat nic peprného. Deep Water by především očividně chtěl být psychologický thriller, jako takový ovšem dvakrát moc nefunguje. Právě i proto, že v rámci filmu se do hloubek postav film prakticky vůbec nedostává. Lyne přitom alespoň po výrazné pauze pořád dokáže pracovat s atmosférou, občas připomene právě ty světlé momenty Osudové přitažlivosti, jinak se ovšem ukazuje, že onen lákavý námět o tak trochu morálně zvrhle fungující rodině někdo brutálně podcenil. A při adaptování knihy nejspíš ignoroval některé důležité momenty, které v samotném filmu výrazně chybí k tomu, aby to vše mělo tu správnou smysl a vše dohromady dávalo o poznání větší smysl. Celé to dost možná i díky Lyneovi za kamerou působí jako snaha o to evokovat právě ty starší thrillery, které vznikali v 80. letech. Jenomže napětí v průběhu skutečně nefunguje, vývoj zápletky se víceméně vydává v dopředu vyšlapaných stopách a závěr poté bizarním způsobem postrádá jakékoliv vyvrcholení a s oním morálně nepříjemným motivem prakticky nic neudělá a naznačuje, že je vlastně svým způsobem v pořádku. Opět možná platí, že to v knize dává větší smysl, v rámci této filmové adaptace to ovšem smysl dvakrát nedává. Na Deep Water se přitom nedá vyloženě nadávat. Je to dobře natočené, hudba Marca Beltramiho dokáže podkreslit atmosféru a celé to v základu na papíře mělo neskutečný potenciál. Ten film se vlastně vleče, především i proto, že nedokáže šokovat. Sleduje víceméně dvě amorální ústřední postavy, které ovšem vlastně definuje jen přesně to, jak amorální jsou. Vedlejším postavám poté chybí více prostoru k prokreslení, působí jen vlastně jako doprovodné figurky k tomu, aby tam dvě ústřední postavy nebyli sami. Ten film nefunguje ani jako thriller, ani jako psychologický film a ani jako pokus o nějaký provokativní snímek. Provokuje maximálně tím, jak moc nenapínavý a víceméně hloupý je. Je to slušně natočené, comebacku Lynea ovšem podráží nohy především samotný scénář, jehož chabost nespasí ani sebevíc méně oblečená Ana de Armas. Vztah Bena Affleck a Any de Armas dlouho nevydržel, Deep Water poté nejspíš nebude sloužit jako dvakrát veselá vzpomínka. Vizuální cit a slušná řemeslná stránka nespasí fakt, že se Adrian Lyne po téměř 2 dekádách vrátil k thrilleru, který působí neskutečně bezduše a v jistých ohledech vyloženě hloupě (i díky epilogu, který vůbec nesedí k celému filmu). Předloha Patricie Highsmith nejspíš může fungovat, tato filmová adaptace ovšem prakticky nefunguje...... () (menej) (viac)

HAL

Doufal jsem v thriller o nestandartních sexuálních vztazích, místo toho jsem dostal tak trochu tragikomicky napsanou konzervativní detektivku. Ana de Armas je jedna z nejkrásnějších hereček všech dob, a krom toho že se ráda svléká navíc i umí dobře hrát, ale mizerný scénář nepřehraje. Ani když jejím protihráčem je Batman. Adrian Lyne se tentokrát nedostal ani na úroveň svého 9 a 1/2 týdne, natož pak fantastické Lolity. Chtělo by se říct že osmdesátiletí režiséři už by se možná neměli pokoušet natáčet odvázané filmy o sexu... jenže pak přijde ještě starší Verhoeven s filmem o lesbických jeptiškách a vytře zrak jak těm co touží po vysokém umění, tak i těm co touží po žhavě natočeném mrdání. Adrian Lyne tu nemá ani jedno z toho. 5/10 ()

mzss1

[70%] No, má to průměrné hodnocení a já to docela chápu. Jenže mě zde Affleck a Ana de Armas docela bavily. Co se týče Any, tak jsem měl každou chvílí v ruce ptáka, protože i po třicítce je stále k nakousnutí. Affleck mě zde bavil, protože zde zahrál postavu asi tak takovou jakou on má flegmatickou povahu. Žánrově a obsahově to působí dost mírně a možná i táhle. Ale tu hloubkou u obou postav jsem cítil. I mi to celkem uteklo, rozuzlení napínavé moc není, ale asi patřím do té šťastnější skupiny diváků. Víc k tomu asi už nenapíši, je to tak na to 1 pohodové vidění, ale tu 4* jsem musel dát, nenudilo mě to ani na chvíli. ()

kingik

Ana de Armas nastavuje jiným mužům klín a Ben Affleck  postupně vystavuje svoji skrývanou žárlivost. A od žárlivosti je v thrillerech jen krok od vraždy. Neoholený muž si to rozdává s vyholenou ženou. Slibované erotické dusno se nekoná, nahota je celkem cudně natočena. Affleck asi v té době už myslel na ženitbu s JLo, tak se rychle potřeboval vymanit z osidel své tehdejší postelové partnerky, což se nakonec zredukovalo jen na sérii doteků a jedné felace za jízdy v autě na rozloučenou. Dramatické chvilky byly zdatně natočeny a akčním vsuvkám nechyběl režijní um. Věčný provokatér Adrian Lyne se po mnoha letech vrátil a natočil si, co potřeboval. Affleckovi už se dá v pohodě svěřit dramatická role. Ana de Armas po něm hází roztomilé kukuče, oblaží ho pohledem na své obnažené poprsí, což by mohla dělat frekventovaněji, přičemž jsem i celkem zalitoval, že ty dva v budoucnu zřejmě už neuvidíme společně v jednom filmu. A ono jim to herecky slušelo. Pěkně vršili ty emociálně vypjaté chvilky, které byly prokládány vrstvou thrillerové fasády, jak ji známe v podání proslulého režiséra. Je ale nutno zmínit, že je přece jen znát to, že film měl produkční problémy. Někdy na mě film působil v dramaturgické oblasti poměrně nevyjasněným dojmem, respektive jak kdyby došlo v nějakém úseku filmu k razantnímu přestříhání. I tak milostné trampoty hvězdného páru mají své originální psychologické tahy, co nenechají diváky na pokoji. 7/10 ()

dr.horrible

Adrian Lyne natočil posledný film 20 rokov dozadu a vtedy niekedy by vynikol aj Deep Water. V sobotu v noci, v telke, s Billym Zaneom v hlavnej roli. A Ana de Armas mala byť viacej nahá. ()

Omnibus

"Srdce běhny zpátky získej, parohem kolouška ztřískej!" Nebo ho přidrž pod vodou, v bazénu či v lesní zátočině, hlavně ať neplave na hladině! Doporučuje devět z deseti manželských poradců a pět z pěti kriminalistů. Bohužel, neprobíhala žádná animální říje, jen povrchní zábava, jako by se v tiché poště, hrané drbnami na párty u bazénu, poztrácelo smysluplné vysvětlení patologického vztahu. Nad touhle manželskou postelí v nocích, postrádajících jakoukoli smyslnost či prostopášnost, žádný Hořký měsíc v úplňku nezáří, nanejvýš malý srpek, navíc ukrytý za temnými mraky prachobyčejné nudné pomsty. Závěrem poděkování Benu Affleckovi za zodpovědné "vlhčení slimáka" (© Gilmour93) a za obětavost a nasazení při přetvařování se ohledně lásky ke své ženě (nevím jak ji, ale mě nepřesvědčil) plus varování všem vášnivým (!) cyklistům, nezkoušejte to doma! S tak velkejma parohama se na horském kole po lese nejezdí, to je o úraz! Poselství filmu: vražedným otloukáním parohů ke světlým rodinným zítřkům. ()

Erotický film s Affleckem a Armas má problémy

Erotický film s Affleckem a Armas má problémy

11.12.2021

Erotický thriller Deep Water režiséra Adriana Lynea (Lolita, Jakubův žebřík) studia 20th Century Studios měl mít původně premiéru už v listopadu roku 2020. Jenže pak přišla pandemie, a snímek tak… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (viac)