Ragnarök – Konec světa - Série 2

(séria)
Nórsko / Dánsko, 2021, 4 h 57 min (Minutáž: 47–55 min)

Bájný chaos je na spadnutí a Magne hledá spojence k boji proti nepřátelským obrům. Navíc si musí poradit s nezvladatelným bratrem, který má skoro božskou moc. (Netflix)

DK197

Trochu jsem se bála, že druhá řada po dobrém závěru první série opět dějově zpomalí, ale tvůrci se rozhodli navázat a držet sešlápnutý plyn. Jednoznačně lepší, než první řada. Jednoznačně doporučuji. Zvraty, nové postavy a překvapení do samého konce. Tak šup sem s pokračováním! Dala bych pět hvězd, ale nechávám si prostor, kdyby mě pokračování nadchlo ještě víc. ()

Arkagas1989

Pokud ví někdo nejvíc o severské mytologii, tak si troufám říct, že to jsou Norové. Teto seriál ale rozhodně není pro lidi, kteří o ní nemají tucha, ani pro lidi, kteří nechápou podobenství. Protože v Eddě žije sice Thor, Loki a proti nim jejich nepřátelé obři, ale zatímco Thor s Lokim jsou studenti střední školy, obři alias rodina Jutulů vlastní největší ekonomickou sílu země.  Skvěle je do moderní doby zasazeno zrození Jormungandra - jakože wau, smekám, jak si s tím tvůrci pohráli. A už od začátku se mi líbilo, že aby byl seriál přiblížen i úplným neználkům, nebo jen fanouškům Marvelu, vsadili tvůrci na Lokiho, který je vizážově hodně podobný Tomu Hiddelstonovi. Celé je to svižnější než první řada, má to spoustu hezkých míst a celkově se fakt těším na třetí řadu.  ()

cerdax2

Prvni pulka druhe sezony me nadchla, rikal jsem si super, to ma grady. Pak prisel Odin a plan na "co nejrychlejsi porizeni Mjolniru" a to trvalo dva tragicky dily, navic Magnemu zhnedly gate a ani po dukladnym vyprani nebyly cisty :P. Zaroven se hlavnimu hrdinovi cast mozku presune do kalhot, coz nic pozitivniho neprinese. Spoiler - kdo byste cekali velkolepe finale a bitvu obri vs bohove, tak mate smolku a budete muset pockat / pretrpet dalsi sezonu nebo pet. 45% za prostredi a vykresleni dalsich stripku severske mytologie. ()

Azurose

Druhá série je již o něco zajímavější, postavy jsou silnější a ve vizuálu se i promítá vyšší rozpočet. Drtivá většina prvků ale opět nedává smysl. Schopnosti se předávají "lusknutím prstu" a konflikty, které se v průběhu příběhu otevřou, se na konci neuzavřou. Celá série působí nedodělaně a zmateně, avšak je o něco lepší než série první. ()

chrispe

Druhá řada má taky spoustu míst, kde máte tendenci zívat, ale přece jen chytla lepší tempo než ta první. Magne mi tu pěkně lezl na nervy, Laurits na ně zase brnkal, protože člověk nikdy moc neví, co mu přelítne přes nos a ke komu se přikloní. Horká hlava Magne získal další čtyři parťáky, ale neváží si jich, neváží. Těším se na třetí řadu. ()

• V epizodě Magne (David Stakston) přivolá mjolnir do ruky, ale podle mytologie k tomu potřebuje rukavici. Toto si tvůrci vypůjčili z Marvelu. (Nautilus06)