Vídeňská krev

Veľká Británia / Rakúsko, (2019–2022), 13 h 37 min (Minutáž: 89–96 min)

Tvorcovia:

Steve Thompson

Predloha:

Frank Tallis (kniha)

Scenár:

Steve Thompson

Matthew Beard, Jürgen Maurer, Amelia Bullmore, Jessica De Gouw, Josef Ellers, Simon Hatzl, Conleth Hill, Charlene McKenna, Oliver Stokowski (viac)

Vídeň začátku 20. století. Středisko filozofie, vědy a umění, kde se střet kultur a idejí odehrává ve velkých kavárenských a operních domech města. Max Liebermann je skvělý, mladý anglický student slavného psychoanalytika Sigmunda Freuda. Když se Max setká s Oskarem Rheinhardtem, detektiv inspektorem, který se potýká s podivným případem, souhlasí s tím, že mu při vyšetřování řady neobvyklých a znepokojujících vražd pomůže. Maxovy mimořádné dovednosti vnímání a forenzní vědy – společně s hlubokým porozuměním lidskému chování a deviacím – je vedou k řešení jedněch z nejzáhadnějších a nejsmrtelnějších vídeňských případů. (Viasat)

Lex.San

Hmm, tak to vypadá, že zase půjdu mimo hlavní proud, když řeknu, že se mi Vídeňská krev líbila. A to hodně. Těším se příští rok na další řadu. Má to vše, co dělá dobrou detektivku detektivkou – výbornou ústřední dvojici, zajímavá kontrastní prostředí, skvělou hudbu a hlavně lidi s jejich osudy a slabostmi. Sice bych se obešel bez toho vztahového tápání mezi Maxem, jeho snoubenkou a slečnou Lydgateovou, ale naštěstí to nikdy nebylo alfou/omegou příběhu, tak jsem to skousnul a můžu tak dát slušné 4* (8/10) ()

Gig

Melodie vám evokuje Sherlocka, tým co to dělal vám evokuje Sherlocka, tři díly per sezóna jako Sherlock, dvojice doktor a detektiv (inspektor) jako Sherlock. Tím, že dílů není víc než tři per sezóna, tak kvalita by mohla být větší. Je sympatická doba konce mocnářství, místo, kulisy, kostýmy. Je fajn sem tam slyšet postavu s českým jménem či původem, jelikož v té době žilo dost Čechů ve Vídni. Ač vše evokuje dobu, tak mi to připadá jen jako postavy v kostýmech, které jsou přesazeny do Vídně. Chybí mi interakce s dobou, politikou, životem. V druhém díle první sezóny černoch hrající roli v divadle mi přijde ujeté. Jsme na počátku 20. století ve Vídni a tuto roli by hrál běloch s černým meikapem. Mladý doktor psychologie se chová jako 20 let u kriminalistiky. Jinak se jedná o sympatickou dvojici. Ve druhé řadě, když ta chemička pomáhá vyšetřovat případ, taky mi to připadá moc progresivní na dobu, v které se to odehrává. Jinak příemné pokoukání. Uvidíme, zda a jaké budou další díly. Tedy pokud vznikne další série. ()

tuctovychlap

vcelku príjemná krimoška, kde sa mi páčila aj (keď hoci nie príliš) opísaná linka života židovskej rodiny..iste, sú tam záležitosti, ktoré mi vadili..spomínaná inorasovosť na mieste, kde by to vtedajšia spoločnosť rozhodne netrpela..a napr. mne aj v českom dabingu meno Kis, nie Kiš (fonetický zápis), ako keby Vídeňáci nepoznali výslovnosť mien bratov z Budy a Pešti..alebo predstavovanie paňmámy ako Rejčl, nie Ráchel..pojeb ma pes, ak by takto volal aškenázi pantáta svoju manželku..možno to je chyba snahy prieniku inglišmenov do reálií Ferenc Jóžku a ich spíkovanie "po ich" (Jarda Džégr by o tom mohol svoje :)) a český dabing to jednoducho prebral..veď prečo pri tom premýšľať, že..?? :/ takže by to bolo za tri viedenské kaluže krvi..štvrtá za dý Caubəflöte od milovaného Wolfgangerla.. ()

ac3r

Ani nevím kde začít, šíleně otravná hudba, příběh se táhne jak smrad, nesympaticka dvojice, vraha znáte po půl hodině. Fakt otřesný, zlatá kriminálka Anděl :D ()