Zhrzený Oliver v Manchesteru od Charlesových konkurentů zjistil, že přádelnu bavlny patrně nenabyl zcela poctivě. Tomu ovšem James odmítl uvěřit, dokud si všechny informace sám neověří. Mezitím se objevily dokumenty, podle nichž svatba Sophie s Edmundem krátce před bitvou u Waterloo nebyla pouhým divadlem a Sophia zemřela jako Edmundova právoplatná manželka. To by ovšem z Charlese učinilo skutečného dědice hraběte z Brockenhurstu a více než důstojného uchazeče o ruku lady Marie Grayové. Díky zradě sloužících Turtona a Ellisové se všechno dozvěděl i John Bellasis, který se tak ocitá zcela mimo hru. O to je však nebezpečnější. (Česká televize)

Necrotongue

Řekl bych, že se tvůrcům podařilo finále slušně ukočírovat a příliš to nepřeháněli se závěrečnými sladkými řečmi a srdcervoucími postřehy; v podstatě jsem dostal přesně tu dávku, kterou jsem byl schopen snést, aniž bych upadl do tiché deprese. Jinak se vše uzavřelo dle očekávání, protože v těchto příbězích rozhodně nejde o překvapivé zvraty; je to přece jen červená knihovna. Ale i přes tento fakt jsem se vcelku dobře bavil, protože mi bylo jasné do čeho jdu, a stěžovat si určitě nehodlám. / Poučení: Topíš-li se, kašli na stéblo, chyť se lana. ()