Belgravia

Seriál z produkce britské společnosti ITV je adaptací stejnojmenné knižní předlohy Juliana Fellowese, pojmenované podle luxusní londýnské čtvrti. Autor Panství Downton a dalších oceňovaných scénářů diváky zve do Londýna 19. století mezi společenskou smetánku. Rodiny z nejvyšší aristokracie, které nemají své bohatství a tituly komu odkázat. Rodiny sice urozené, ale bohaté jen potomstvem, které musí ve sňatku hledat zajištění. A rodiny nově zbohatlých podnikatelů, toužící po vzestupu mezi šlechtu. Osudy všech se protínají v přepychových salonech panstva i skromných pokojících služebnictva. Na své si přijdou všichni ti, které přitahuje rub i líc životního stylu britské vyšší společnosti, především však milovníci dobrých příběhů, plných intrik a nečekaných zvratů. V hereckém obsazení se vedle osvědčených tváří britské televizní a filmové tvorby, jako je Philip Glenister, Tamsin Greigová, Harriet Walterová, Tom Wilkinson, Paul Ritter či Saskia Reevesová objevují i jména nastupující herecké generace Richard Goulding, Ella Purnellová a Emily Reidová. Režie se ujal zkušený John Alexander. (Česká televize)

filmmovier

Belgravia, od tvůrce Panství Downton. No, tohle je tedy něco úplně jiného. Dobová minisérie, pohled do života smetánky, nějaká ta rodinná dramata, samozřejmě skvostně zahraná a vypravená. Výprava je fakt skvostná, sleduje se to fakt dobře, ale to u Britů samozřejmě není vůbec nic nového. Belgravia je také plná silných ženských postav a výtečných dialogů, přesto je to červená knihovna mnohem míň, než jsem se obával. Povedená záležitost, se kterou se fakt nudit nebudete, protože k něčemu takovému tam není moc prostor. Snad jen to stárnutí mohli nějak ztvárnit, někdy se fakt nevyznám v tom, kdy se co odehrává, protože tam všichni vypadají furt úplně stejně. 75%. ()

VenDulin85

Na začátku jsem si říkala, že to bude neškodné romantické drama, pak se to pěkně rozjelo a ono je šest dílů docela málo na to, aby se tam dělo bůhví co. Přišlo mi to jako příjemná sonda do britské smetánky po válkách s Napoleonem, jako bonus vsuvka ze života služebnictva. Potěší staří známí herci, bohatá výprava a hlavně některé dialogy žen, které jsou zde režisérkami svých osudů, přestože to navenek šikovně zastírají. Co chybí do páté hvězdy? Možná lépe zkonstruovaný závěr, více napětí a asi bych ocenila, kdyby karma padouchů pracovala trošku vydatněji, ale jinak nemám výhrad. ()

MoiJe

V polke E1 som to chcela vypnúť. Ku koncu E1 už zaujalo natoľko, že som si ešte dva diely pustila. Po treťom som zaváhala, ale reku keď už som v polke... A na koniec som rada, že som dopozerala! Na to, že väčšinou len sedia a pokľudne konverzujú, sa toho udialo viac než dosť. Herecky sú postavy vybrané výborne a Tamsin Greig ich perfektne vedie. Veľké plus aj za to, že príbeh sa s finále uzavrie. Prípadná S2 je možná, ale rozhodne nie je potrebná. ()

slunicko2

70letý Julian Fellowes nepřekvapil ani nezklamal. 1)  Vzdálenému bratránku Panství Downton se tolik v životě nepoštěstilo, a tak je chudší, méně výpravný, méně okázalý a výrazně jednodušší. Nu, což, není každý den posvícení._____ 2)  Po rozpačitém prvním dílu a poněkud nudném dílu druhém se příběh nakonec rozjel a byl stále lepší a lepší. Nicméně stále jsem se trochu cítil jako při četbě červené knihovny._____ 3)  A k tomu tu byla 52letá Taamsin Greigová (Anna Trenchardová), jejíž vystupování by nepochybně uspokojilo i královský dvůr._____ 4)  Ani pěkní kluci nechyběli. 30letý Jeremy Neumark Jones (mladý lord Edmund Bellasis před bitvou u Waterloo) si na obrazovce moc nepobyl, za to přibližně 20letý (přesnějších údajů jsem se nedopátral) Jack Bardoe (mladý podnikatel Charles Pope) mi to v následujících dílech vynahradil._____ 5)  Věk protagonistů uvádím k roku vzniku uvedeném v titulcích, tj. 2019. ()

vydumnica

Serial od tvorcu Juliana Fellowesa, BELGRAVIA, ma tu smolu, ze prisiel az po DOWNTON ABBEY. Je pochopitelne, ze divaci ich teraz porovnavaju a fanusikovia Downtonu mozu byt aj mierne sklamani. Downton Abbey je jednoducho masterpiece, must to see, jeden z najlepsich serialov, kym Belgravia je len priemerny serial na jedno pozretie. Zial, nezaujalo ma to natolko, ze by som sa nevedela dockat dalsej casti. Ani herci, ani filmove postavy si ma neziskali, dokonca ani tie kladne. V seriali je tolko intrig, ze mi to az pripomenulo telenovelu. Chyba mu srdce a dusa, nema to nieco very special, co ma Downton. Ani kostymy, vyprava, hudba sa nedaju porovnat. Alebo je to len moj pocit? Az mi to je trochu luto, ze nemozem dat vyssie hodnotenie. Najviac sa mi pacili tie krasne interiery s vecne zapalenym ohnom v krbe (aj v lete) a velke farebne kytice. Scenar samotny sa mi zda byt slaby. V celom seriali sa viac-menej riesi jedno tajomstvo, o ktorom divak od zaciatku vie, takze tam nie je ani ziaden moment prekvapenia, nic. Spoiler: Aspon, ze je tam ten happy end. 60 - 65%. ()