Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Ke 20 letům proslulé sci-fi komedie Galaxy Quest vznikl tento dokument, ve kterém tvůrci, herci, fanoušci – tehdejší i dnešní, vzpomínají, jak film vznikal, jak ve své době působil a jaký význam má pro lidi dnes. To vše je doplněno vzpomínkami na ty, kteří mezitím odešli, několika veselými příběhy z natáčení (hláška Sigourney Weaver), mnohými ukázkami a dalšími materiály. (Peabody)

HellFire

Povedený dokument o povedeném filmu. Nemůžu tvrdit, že by Galaxy Quest byl můj oblíbený film, ale pamatuji si, že se mi moc líbil a hodně jsem se nasmál. V USA je film očividně kultovní záležitostí a z dokumentu jsem měl pocit, že šlo o výjimečné setkání tvůrců, kteří stvořili něco neopakovatelného, co už se dnes asi velmi těžko zopakuje. Napadá mě pouze Pán Prstenů. Jakožto introvert jenom pořád nerozumím lidem, kteří se převlékají do kostýmů a napodobují své oblíbené postavy, obzvláště pokud je jim kolem padesátky. ()

Lacike

Parádny dokument o vzniku najlepšieho Star Trek filmu: Galaxy Quest. V rozhovoroch s režisérom, scenáristami, producentom a všetkými pôvodnými hercami, až na zosnulého Rickmana, sa dozvieme všetky možné podrobnosti o vzniku tejto trochu podceňovanej klasiky. Od výmeny režiséra (Harold Ramis by to asi natočil oveľa bláznivejšie), pôvodný kasting kapitána (Kevin Kline, Bruce Willis, WTF?) alebo aj bohužiaľ nezvládnutý marketing Dreamworks, ktorý sa snažil Galaxy Quest propagovať ako Vianočný detský film s čím logicky narazil a film komerčne príliš neuspel. Čo je veľká škoda, keďže sme sa nikdy nedočkali nejakého pokračovania. Tento dokument je ale skvelou náplasťou a je minimálne tak dobrý ako film. Je pútavý, vtipný a dokáže aj dojať za čo môžu hlavne pasáže s Rickmanom. Či už tie v ktorých sa spomína na neho a jeho náhle úmrtie alebo jeho filmové scény s Grabtharovým kladivom. No a celý dokument je zároveň pojatý ako pocta pre tých najdôležitejších a to fanúšikov. Síce som sa nikdy do kostýmov neobliekal, ale v srdci som geek jak tí fanatici na conoch. Never give up. Never surrender! 10/10. ()